مدت زمان مطالعه ۲۲ دقیقه
دکتر منصور هادیلو » جراحی کوچک کردن سینه مردان

جراحی کوچک کردن سینه مردان

ژنیکوماستی یا بزرگی سینه مردان عارضه ایی است که بیشتر در پسران نوجوان و مردان مسن دیده می شود و ممکن است منجر به ایجاد بافت اضافی در اطراف نوک سینه ها و یا ایجاد سینه های برجسته، شبیه به سینه زنان شود. ژینکوماستی همچنین می تواند یک یا هر دو سینه را تحت تاثیر قرار دهد. وجود سینه های بزرگ در مردان علاوه بر ایجاد ظاهر نا مناسب، منجر به کاهش اعتماد به نفس و در برخی مواقع حساس یا دردناک شدن شدن سینه می گردد. لذا انجام جراحی بزرگ شدن سینه مردان از مواردی است که مردان اقدام به انجام آن می نمایند. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد کوچک کردن سینه مردان بدانید.

کوچک کردن سینه مردان

گاهی دیده می شود مردان در ناحیه سینه دارای بافت زیادی هستند، که اغلب سبب شرمشاری و خجالت آن ها در زمان پوشیدن لباس های تنگ، زمان شنا و… می شود. جراحی ژنتیکوماستی یکی از جراحی های زیبایی در مردان است که می تواند مشکل بزرگی سینه در مردان را برطرف کند. در دوران بلوغ، هورمون های رشد معمولا منجر به رشد بافت سینه مردان می شود. در بعضی موارد ، این بافت سینه بعد از بلوغ منقبض می شود، اما در بسیاری موارد این رشد ادامه دارد و سینه ها بزرگتر می شوند. شیوع ژنیکوماستی بدون علامت در کودکان 60٪ تا 90٪ ، در نوجوانان 50٪ تا 60٪ و در آقایان 50 تا 69 سال تا 70٪ است. می توانید مقاله پروتز گونه ای در بافت سینه مردان را مطالعه نمایید.

جراحی ژنیکوماستی یا کوچک کردن سینه مردان با از بین بردن چربی اضافی، بافت غدد و پوست اضافی از سینه‌های مرد، کانتور سینه مردانه را بهبود می‌بخشد. اگر سینه‌های بزرگ، متورم یا رشد بیش از حدی داشته باشید که ممکن است باعث خجالت یا ناراحتی شما شود، شما را از شرکت در فعالیت‌ها بازدارد یا بر سلامت روانی شما تأثیر بگذارد، ممکن است کاندید عمل جراحی باشید. در مردان، وضعیت بافت اضافی سینه ژنیکوماستی نامیده می شود. در واقع ژنیکوماستی ایجاد بافت پستان بزرگتر از حد معمول در مردان است. بزرگ شدن سینه در مردان در بسیاری از مردان در دوران بلوغ در نتیجه تغییرات هورمونی رخ می دهد و در بسیاری از افراد خود به خود برطرف می شود. با این حال، در برخی از مردان این بافت سینه ممکن است پس از بلوغ باقی بماند و ممکن است با داروهایی از جمله استروئیدهای آنابولیک، ماری جوانا، الکل و تعدادی از داروهای تجویزی بدتر شود. علاوه بر ژنیکوماستی، بافت چربی اضافی به دلیل افزایش وزن نیز می تواند ظاهر ژنیکوماستی را ایجاد کند.

درمورد همه چیز در مورد پیکرتراشی بیشتر بدانید.

مراقبت های بعد از ژنیکوماستی

دلایل بزرگی سینه در آقایان

ژنیکوماستی می تواند شبیه سینه های زنان باشد، اما این یک مورد بسیار شدید خواهد بود. در بیشتر موارد به صورت یک توده کوچک در زیر نوک پستان است. این عارضه معمولا در دوران بلوغ شروع می شود. توده معمولا با گذشت زمان از بین می رود، اما نه همیشه. گاهی اوقات بزرگتر می شود و باعث بیرون آمدن نوک پستان می شود. در پسری که کمی اضافه وزن دارد، ممکن است با رشد اولیه سینه، قفسه سینه بیشتر شبیه قفسه سینه خواهرش شود. برخی از بچه ها حتی می توانند کمی مایع را از نوک پستان خارج کنند. این یک تجربه بسیار ترسناک برای یک نوجوان است، بنابراین بسیاری از بچه‌ها آن را نادیده می‌گیرند و امیدوارند که از بین برود – مگر اینکه والدینشان آنها را تحت فشار قرار دهند تا به پزشک خود مراجعه کنند.

علل شایع ژنیکوماستی شامل بلوغ ، افزایش وزن بیش از حد، استفاده از برخی از داروها در بدنسازی و … می باشد. تعدادی دیگر از داروها نیز وجود دارند که ممکن است باعث بزرگی سینه در مردان شود.

در حالی که سینه‌های بزرگ مردانه می‌توانند ارثی باشند، این وضعیت همچنین می‌تواند ناشی از چاقی یا تغییرات هورمونی یا به عنوان یک عارضه جانبی برخی داروها، از جمله استروئیدها باشد. این عارضه ممکن است یک یا هر دو سینه را تحت تاثیر قرار دهد.

مشکلات عملکرد غده های بدن

وجود ژنیکوماستی می‌تواند نشانه مشکلات دیگری باشد، مانند تومور فعال هورمونی در بیضه، غدد فوق کلیوی یا مغز، که معمولاً وجود دارد. واضح است که برداشتن ژنیکوماستی در این بیماران که هنوز برای مشکل اولیه خود نیاز به درمان دارند.. باید به این مشکلات بالقوه تهدید کننده زندگی توجه کرد که معمولاً بر اساس تاریخچه و مطالعات هورمونی بیشتر قابل رد هستند. یک معاینه ساده از بیضه ها، یا احتمالاً یک مطالعه اولتراسوند، می تواند زندگی را نجات دهد.

ژنیکوماستی و استریود

همه این هورمون هایی که من در مورد آنها صحبت کردم، استروئید هستند. در بدنسازی و سایر ورزش ها، استروئیدهای آنابولیک که برای افزایش عملکرد مصرف می شوند، ممکن است به عنوان یک عارضه جانبی باعث ژنیکوماستی شوند. آنهایی که بیشتر با این مشکل مرتبط هستند، آنهایی هستند که تحت “آروماتیزاسیون” یا تبدیل به ترکیبات استروژن مانند قرار می گیرند، فرآیندی که در سلول های چربی و عضلانی انجام می شود. این استروژن‌ها باعث تغییر نسبتی می‌شوند که قبلاً ذکر کردم و منجر به رشد بافت پستان می‌شود. تستوسترون ها و آنادرول مقصران اصلی ژینکوماستی هستند، اما برخی دیگر از مشتقات تستوسترون نیز می توانند منجر به ژینکوماستی شود.

آندروژن ها و تاثیر آن بر بدن شما

ممکن است شخصی برای داشتن هیکل مردانه تر آندروژن مصرف کند و در عوض سینه هایش دچار ژنکوماستی شود. در مورد ژنیکوماستی، اثر موضعی به حدی است که تغییر در نسبت کافی است تا منجر به ایجاد این مشکل شود. در این مورد بدن کاربر از چرخه استروئیدها خارج می شود. دلیل آن این است که بدن هنگام استفاده از داروها، تولید تستوسترون خود را کاهش می دهد. کمی طول می کشد تا بیضه ها شروع به تولید مقادیر طبیعی تستوسترون کنند، بنابراین این نسبت برای مدت کوتاهی کاهش می یابد و منجر به تحریک بافت سینه می شود.

استفاده از مواد مخدر

یکی از سوالاتی که از بیماران ژنیکوماستی پرسیده می شود این است که از استروئید استفاده می کنند یا خیر. همچنین در خصوص استفاده از برخی مواد مخدر مانند ماری جوانا سوال می شود. بسیاری از مصرف کنندگان استروئید قبل از اعتراف به مصرف استروئید در مطب دکتر به مصرف ماری جوانا اعتراف کرده اند. سایر داروهای تجویزی که با این بیماری مرتبط هستند عبارتند از: داروی ضد زخم، سایمتیدین و اسپیرونولاکتون، که یک دیورتیک است که برای فشار خون بالا استفاده می شود. عامل دیگری که ما تمایل داریم آن را فراموش کنیم الکل است که می تواند بر متابولیسم در کبد تأثیر بگذارد و تأثیر سایر داروها را افزایش دهد و همچنین در ایجاد خود ژنیکوماستی نقش دارد.

کاندیدای جراحی کوچک کردن سینه مردان

شما ممکن است کاندیدای جراحی کوچک کردن سینه مردان باشید اگر:

  • شما از ظاهر خود نارلضی هستید و اعتماد به نفستان کاهش یافته است.
  • وضعیت شما را نمی توان از طریق داروها یا قطع برخی داروها اصلاح کرد.
  • شما سالم هستید و هیچ بیماری یا شرایطی ندارید که خطر عوارض جراحی شما را افزایش دهد.

 بنابراین بیمارانی که دارای بافت اضافی سینه بدون دلیل پزشکی زمینه ای هستند و در غیر این صورت از سلامت خوبی برخوردار هستند، کاندیدهای خوبی برای جراحی هستند.

مزایای جراحی کوچک کردن سینه مردان

با انجام درمان یا جراحی کوچک کردن سینه مردان، علاوه بر خلاصی از این عارضه و ظاهر شرم آور آن، اعتماد به نفس مردان افزایش یافته و منجر به افزایش کیفیت زندگی فرد می گردد.

هزینه ژینکوماستی

آیا ژنیکوماستی شایع است؟

تعدادی از مطالعات فراوانی ژنیکوماستی را در جمعیت عمومی مورد بررسی قرار داده اند و میزان بروز آن ممکن است به 60 تا 70 درصد برسد. آنچه مشخص شده این است که بیشتر در سه گروه سنی رخ می دهد: نوزادان، پسران در دوران بلوغ و مردان مسن.

نکته اصلی در مورد ژنیکوماستی این است که به دلیل ناهنجاری در نسبت تستوسترون به استروژن در بدن رخ می دهد. وقتی این نسبت کم باشد، اثر استروژن قوی‌تر می‌شود و رشد بافت اطراف سینه را تحریک می‌کند.

ژینکوماستی در نوزادان، به دلیل زیادی هورمون های اتفاق می افتد. بنابراین بافت سینه ممکن است توسط آنها تحریک شود. در مردان مسن، معمولاً تولید تستوسترون کاهش می یابد، بنابراین این نسبت کاهش می یابد و امکان تحریک بافت سینه توسط استروژن ها را فراهم می کند. در مورد لیپوماتیک ران بیشتر بدانید.

آیا ژینکوماستی یک نوع سرطان است؟

نه، ژنیکوماستی سرطان نیست. این یک بیماری خوش خیم است . در هر صورت، یک توده در سینه همیشه باید باعث نگرانی می شود. سرطان سینه در مردان بسیار غیرعادی است و کمتر از 1 درصد اتفاق می افتد و عموماً در مردان مسن دیده می شود. ژنیکوماستی اغلب در هر دو طرف رخ می دهد، بنابراین اگر توده پستان فقط در یک طرف ایجاد شود، ممکن است مشکوک تر به سرطان باشد. مشاهده همزمان سرطان سینه مردانه در هر دو طرف بسیار غیرعادی است.

گاهی اوقات شرح حال بیمار ممکن است سرنخی از سرطان بودن یا نبودن توده بدهد. در موارد دیگر، ممکن است نیاز به ماموگرافی یا سونوگرافی باشد. گاهی اوقات باید بیوپسی از بافت انجام شود تا مطمئن شوید که سرطان نیست. اگرچه بیوپسی سوزنی، که فقط نمونه کوچکی از بافت را می گیرد، ممکن است نشان دهد که این توده سرطانی است، اما تنها راه برای تأیید سرطان نبودن آن، بریدن کل توده و بررسی آن در زیر میکروسکوپ است.

در مورد ابدومینوپلاستی بیشتر بدانید.

آیا ژنیکوماستی می تواند به سرطان تبدیل شود؟

سرطان ناشی از ژنیکوماستی بسیار نادر است. در غیر این صورت، همه افراد مبتلا به ژنیکوماستی تشویق می شوند که آن را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه حذف کنند. اما در واقع، اینطور نیست.

چه آقایانی نیاز به جراحی کوچک کردن سینه مردان دارند؟

ژنیکوماستی معمولاً در هر دو سینه اتفاق می افتد ، اما ممکن است بیماران دارای سینه نامتقارن یا یک طرفه باشند. افراد می توانند با لمس بافت سینه خود متوجه بافت بزرگ سینه های خود شوند.

زمانی که در زمان لمس سینه ها، توده های قابل لمس یک طرفه، سخت، ثابت، محیطی نسبت به نوک پستان احساس شود، باید به سرطان پستان شک کرد، که برای ارزیابی دقیق و کامل نیاز به بررسی با کمک ماموگرافی و MRI می باشد .

زمانی که بیماران با شکایت از ژنیکوماستی به مطب دکتر منصور هادیلو مراجعه می کنند، معمولاً از توده های سینه خود همراه با چربی اضافی شکایت می کنند. جراحی کوچک کردن سینه مردان برای برداشتن بافت های پستان معمولاً شامل لیپوساکشن چربی اضافی و  برداشتن  بافت اضافی سینه می باشد. این مهم است که جراح شما برای تأیید ژنیکوماستی از معاینه بدنی مناسب از سینه استفاده کند تا احتمال وجود سرطان پستان وجود نداشته باشد. در صورت بزرگی شکم نیز آقایان می توانند عمل جراحی شکم را انجام دهند.

اقدامات لازم برای جراحی کوچک کردن سینه مردان

بعد از تایید جراح پلاستیک باید اقداماتی انجام شود. آماده سازی برای جراحی کوچک کردن سینه مردان، شامل اطمینان از قطع داروهایی است که خطر خونریزی را افزایش می دهد، متوقف کردن مصرف سیگار، الکل و… می باشد.

جراحی کوچک کردن سینه مردان

درمان ژنیکوماستی

بر اساس بررسی های پزشک درمانی توصیه می گردد که ممکن است شامل دارو یا جراحی باشد. به عنوان مثال، اگر ژنیکوماستی ناشی از عدم تعادل هورمونی باشد، ممکن است دارو تجویز شود. گزینه ها شامل درمان جایگزینی تستوسترون است. یک تعدیل کننده گیرنده استروژن مانند تاموکسیفن، که نشان داده است حجم سینه را کاهش می دهد. یا کلومیفن که تولید هورمون را تحریک می کند، ممکن است تجویز شود. از طرف دیگر، جراح شما ممکن است توصیه کند قبل از جراحی وزن کم کنید، سیگار را ترک کنید یا دارو را قطع کنید تا مطمئن شوید بهترین نتیجه ممکن را تجربه خواهید کرد.

اگر جراحی توصیه شود، در مورد نتیجه مورد انتظار، خطرات و عوارض احتمالی و بهبودی پس از عمل صحبت خواهیم کرد.

در کل اگر نگران رشد بافت سینه هستید به پزشک زیبایی مراجعه کنید. آنها می توانند گزینه های درمانی را با شما در میان بگذارند. اگر پزشک فکر کند که شما نیاز به درمان دارید، ممکن است موارد زیر را توصیه نماید:

  •     جراحی برای برداشتن بافت اضافی سینه
  •     دارویی برای تنظیم عدم تعادل هورمونی

روش هایی مانند جراحی کوچک کردن سینه معمولاً در صورتی تجویز می گردد که درمان های دارویی موثر واقع نشود و فرد برای مدت طولانی به ژنیکوماستی مبتلا باشد و باعث ناراحتی یا درد زیادی برای بیمار می شود. اگر ناحیه بسیار دردناک است یا یک توده آشکار در سینه وجود دارد، ضروری است که به پزشک متخصص مراجعه کنید. گاهی اوقات ممکن است نیاز به برداشتن توده باشد. ژنیکوماستی مربوط به سرطان سینه نیست، اما اگر نگران تورم سینه هستید باید به پزشک مراجعه کنید. در مورد هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو بیشتر بدانید.

جراحی کوچک کردن سینه مردان

رایج ترین روش شامل برشی است که ناحیه تیره اطراف نوک پستان را احاطه می کند. برش دیگری از منحنی طبیعی چین زیر سینه ها ایجاد می گردد. در این جراحی چربی اضافی و بافت غدد برداشته می شود. در بسیاری از موارد، لیپوساکشن به تنهایی یا ترکیبی برای برداشتن بافت های چربی و غدد استفاده می شود. اگر وزن بافت اضافی سینه باعث افتادگی سینه ها و کشیدگی آرئول شود، جراح پلاستیک شما به طور همزمان موقعیت و اندازه هاله را تغییر می دهد.

کل عمل معمولاً حدود یک تا دو ساعت طول می کشد و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. جراحی ژینکوماستی ممکن است در یک مرکز جراحی سرپایی انجام شود یا ممکن است نیاز به یک شب اقامت در بیمارستان داشته باشد.

بنابراین جراحی ژنیکوماستی شامل یک بیهوشی عمومی با برش هایی در اطراف قفسه سینه برای برداشتن بافت اضافی است. این بافت و چربی سینه ممکن است با ابزارهای خاص یا با لیپوساکشن برداشته شود. اسکارهای به وجود آمده به عوامل مختلفی بستگی دارند، اما اغلب در امتداد لبه پوست رنگدانه‌دار اطراف نوک پستان یا سایر نواحی نامشخص قفسه سینه پنهان می‌شوند. بنابراین جراحی برای اصلاح ژنیکوماستی ممکن است بدون زخم باشد یا ممکن است منجر به ایجاد برخی اسکارهای قابل مشاهده شود. جراح شما از خطوط طبیعی سینه های شما استفاده می کند تا جای زخم را تا حد امکان به حداقل برساند. در مواردی با افتادگی شدید پوست سینه، ممکن است برای دستیابی به کانتور مناسب قفسه سینه، اسکارهای بیشتری لازم باشد.

در مورد هزینه عمل لیفت سینه بیشتر بدانید.

بهترین جراح سینه مردان

آیا جراحی کوچک کردن سینه مردان تنها گزینه برای درمان ژنیکوماستی است؟

بله. در بیشتر موارد، جراحی کوچک کردن سینه مردان را می توان به صورت یک عمل سرپایی، با استفاده از بی حسی موضعی همراه با مقداری آرامبخش یا بیهوشی عمومی سبک انجام داد. در صورت وجود تومور، جراح ممکن است “تومور” را مستقیماً برش دهد، از طریق یک برش در امتداد لبه آرئول عبور کند، یا ممکن است از لیپوساکشن استفاده شود. هنگامی که از برش مستقیم استفاده می شود، باید یک مقدار از بافت زیر نوک پستان گذاشته شود تا از مرگ آن به دلیل از دست دادن منبع خون آن جلوگیری شود و همچنین از فرورفتگی و ایجاد فرورفتگی روی دیواره سینه جلوگیری شود.

لیپوساکشن در مقابل برداشتن

لیپوساکشن یک ابزار عالی برای رفع شرایطی است که بیشتر به دلیل بافت چربی ایجاد می شود، زیرا به راحتی از این طریق برداشته می شود. در ژنیکوماستی مرتبط با استروئید، بافت زیر نوک پستان می‌تواند بسیار متراکم باشد و باید بریده شود. اغلب، ترکیبی از این دو رویکرد مؤثرتر است، به خصوص زمانی که بیماری‌های مرتبط با استروئید درمان می گردد.

بهبودی بعد از عمل جراحی کوچک کردن سینه مردان

در بیمارانی که فقط برای اصلاح سینه های بزرگ مردانه خود به لیپوساکشن نیاز دارند، بازگشت به ورزش و کار معمولاً کمتر از یک هفته است. برای بیمارانی که با کمک جراحی نیاز به حذف بافت اضافه پستان دارند، می توان بین دو تا چهار هفته زمان برای بهبودی کامل بیمار در نظر گرفت. در حالت کلی می توان گفت هر چه به توصیه های جراح پلاستیک خود توجه و عمل کنید و در انتخاب پزشک دقت داشته باشید، دوره نقاهت به مراتب کوتاه تر می باشد و نتایج جراحی برای شما رضایت بخش تر می شود .

جراحی کوچک کردن سینه مردان بسته به میزان درمان مورد نیاز می تواند از 1 تا 3 ساعت طول بکشد. برای بهترین نتیجه، باید برای استراحت پس از جراحی برنامه ریزی کنید. در چند روز اول پس از جراحی، اکثر بیماران کمی ناراحتی را در محل جراحی تجربه می کنند. ولیکن اکثر بیماران پس از گذشت چند روز احساس بهتری خواهند داشت و به حالت عادی خود باز می گردند. بهبودی پس از جراحی از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. تورم و کبودی در ناحیه جراحی وجود خواهد داشت و به طور کلی حدود 1 هفته پس از جراحی شروع به بهبود می کند. برای اکثر بیماران، ما یک جلیقه فشاری را برای چند هفته اول پس از جراحی برای کمک به تورم و کبودی توصیه می کنیم. باید برنامه ریزی کنید که 1 هفته از کار خارج شوید. در طول دوران نقاهت، باید تا 6 هفته پس از جراحی از انجام فعالیت های بدنی شدید شامل بلند کردن و کشیدن اشیا خودداری کنید.

دکتر منصور هادیلو فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران با توجه به سابقه بالایی که در زمینه انواع جراحی های پلاستیک دارند می توانند به شما در این زمینه کمک کنند.

مراقبت های بعد از ژینکوماستی

قفسه سینه شما در بانداژ یا یک جلیقه فشاری قفسه سینه بعد از عمل پیچیده می شود. بهبودی حدود یک هفته طول می کشد. ممکن است چند ماه طول بکشد تا تمام تورم ها کاهش یابد و جای زخم ها محو شوند.

در مورد نحوه خواب بعد از جراحی پلاستیک بیشتر بدانید.

انتخاب یک جراح پلاستیک با تجربه

دکتر منصور هادیلو دارای سالها تجربه در انجام جراحی ژنیکوماستی و کوچک کردن سینه مردان است و به طور مداوم بهترین نتیجه ممکن را برای بیماران خود به دست می آورند.

مشاوره و آزمایشات اولیه

ویزیت اولیه با جراح پلاستیک شما ممکن است برای تعیین اینکه آیا شما کاندید جراحی هستید یا خیر باشد. جراح سابقه خانوادگی، وضعیت سلامت عمومی، عادات سبک زندگی مانند سیگار کشیدن، عمل های قبلی، هر دارویی که ممکن است مصرف می کنید و شرایطی که می تواند شما را در معرض خطر جراحی قرار دهد را بررسی می کند.

در طی یک ویزیت حضوری سینه‌های شما از نظر اندازه و شکل اندازه‌گیری و ارزیابی می‌شوند و ممکن است عکس‌هایی برای پرونده پزشکی شما گرفته شود. قبل از اینکه درمان توصیه شود، یک یا چند مورد از آزمایشات زیر را نیز انجام خواهید داد.

    آزمایش خون ممکن است برای ارزیابی سطح هورمون شما ضروری باشد. آزمایشات قبل از جراحی همچنین به چندین آزمایش خون برای ارزیابی عملکرد کبد و کلیه و تعیین اینکه آیا عفونت، اختلال خونی یا کم خونی دارید که ممکن است قبلاً شناسایی نشده باشد، نیاز است.

ماموگرافی ممکن است برای تشخیص هر گونه ناهنجاری زمینه ای پستان انجام شود. ژنیکوماستی می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه مردان را افزایش دهد. تصویربرداری اضافی، از جمله سونوگرافی و MRI نیز ممکن است درخواست شود.

بهترین دکتر پیکرتراشی در تهران در تهران کیست؟

آیا جراحی کوچک کردن سینه مردان عوارضی هم دارد؟

به طور کلی ، جراحی ژنیکوماستی یا کوچک کردن سینه مردان بسیار ایمن است و اکثریت مراجعه کنندگان  در مدت زمان کوتاهی بعد از جراحی، بهبود پیدا می کنند. اما باید گفت علی رغم توجه به نکات ایمنی از طرف بیمار و جراح با این حال ممکن است عوارضی را فرد تجربه کند. عوارض شایع شامل کبودی ، خونریزی ، عفونت، تورمجمع آوری مایع در نواحی مشخصی در سینه ، بی نظمی های کانتور ، از بین رفتن پوست نوک سینه، زخم قابل مشاهده، بی حسی نوک سینه ها، نوک سینه های معکوس، شل شدن پوست سینه و عدم تقارن است. توجه به روش جراحی دقيق و مديريت قبل از عمل و بعد از عمل برای نتایج خوب ضروری است. به ویژه جراحی ژنیکوماستی، خطرات شامل برداشتن بیش از حد یا برداشتن کم بافت و احتمال نادر از دست دادن احساس یا از دست دادن پوست در اطراف نوک پستان است.

مشکلاتی که ممکن است رخ دهد شامل خونریزی یا تشکیل هماتوم است که می تواند به عمل دوم برای تخلیه خون نیاز داشته باشد. این در مصرف کنندگان استروئید به دلیل میزان بالای عروقی دیواره قفسه سینه شایع تر است. عفونت ها بسیار غیرعادی هستند. احساس نوک پستان معمولاً پس از عمل تغییر می‌کند و در موارد نادری نوک سینه جریان خون خود را از دست می‌دهد و می‌میرد. افسردگی یا بی نظمی کانتور نیز ممکن است رخ دهد.

هزینه جراحی سینه مردان

ورزشکاران چه زمانی می توانند مجدد ورزش کنند؟

هر بیمار متفاوت است و بسیاری از جراحان به طور متفاوتی به این موضوع برخورد می کنند. از آنجایی که خطر خونریزی پس از جراحی در بدنسازان ممکن است بیشتر از افراد غیر بدنساز باشد، برای آنها مهم است که تا حدود یک هفته پس از عمل از ورزش خودداری کنند و فقط ورزش‌های سبک را انجام دهند، تا فشار خونشان بالا نرود و عرق ‌نکنند. هفته دوم می توانند با کاردیو شروع به تعریق کنند و بعد از دو هفته می توانند وزنه زدن را شروع کنند.

توصیه می کنم بیماران به مدت چهار هفته از تمرین قفسه سینه خودداری کنند. آنها باید هفته سوم را با وزنه های سبک شروع کنند و به تدریج می توان از وزنه های سنگین تری استفاده نمایند. با تمرین نکردن قفسه سینه به مدت سه یا چهار هفته، آنها می توانند از ایجاد جمع آوری مایعات یا مشکلات دیگر در ناحیه جراحی جلوگیری کنند..

هزینه جراحی کوچک کردن سینه مردان

هزینه جراحی کوچک کردن سینه مردان، بسته به بزرگی سینه، نوع سینه، درمان پیشنهادی و تخصص جراح متفاوت می باشد. به منظور اطلاع دقیق از هزینه جراحی بزرگی سینه در مردان ضروری است که با بهترین جراح پلاستک در تهران مشاوره شود.

جراحی ژنیکوماستی ممکن است تحت پوشش بیمه شما باشد. با این حال، بیمه جراحی انجام شده به دلایل صرفا زیبایی را پوشش نمی دهد.

می توانید با بهترین جراح پروتز سینه در تهران آشنا شوید.

کلام آخر

اگر شما هم دچار بزرگی سینه هستید و این سبب کاهش اعتماد به نفس شما شده است بهتر است برای درمان با یک جراح خوب و با تجربه در این زمینه مشورت کنید. علت کوچک کردن سینه مردان هرچه که باشد چه توسط هورمونی داخلی یا نیروهای خارجی مانند استروئیدهای آنابولیک ایجاد شود، این وضعیت ناراحت کننده است و ناخوشایند است. در مورد بدنسازان، ممکن است نشان دهنده استفاده از استروئید است. بدیهی است که پرهیز از مصرف داروداروهای هورمونی از بسیاری از موارد پیشگیری می کند، اما نه از همه. خبر خوب این است که این بیماری را می توان به طور ایمن و موثر درمان کرد. فقط کافی است که با مطب دکتر هادیلو تماس بگیرید. در مورد لیفت صورت بیشتر بدانید.

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو، فوق تخصص جراحى پلاستيک و زيبايى و عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايی، متولد سال ۱۳۵۲ در تهران است. دکتر هادیلو پس از اخذ مدرک متوسطه از دبیرستان کمال تهران، در دانشگاه ارومیه پذیرفته شد و دوره پزشک عمومی را در این دانشگاه گذراند. سپس موفق به کسب تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شد. دکتر هادیلو مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک را از دانشگاه اصفهان کسب نمود.

مقالات مرتبط

عمل لیفت سینه

عمل لیفت سینه

آیا می توان عمل لیفت سینه و پروتز سینه را همزمان انجام داد؟ هزینه جراحی لیفت سینه چقدر است؟ جراحی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *