مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه
دکتر منصور هادیلو » کاندیدای مناسب جراحی بینی

کاندیدای مناسب جراحی بینی

یکی از واقعیت های زندگی این است که برخی از ممکن است از شکل و ظاهر بینی خود ناراضی باشیم. اکثر افرادی که می خواهند فرم بینی خود را بهبود بخشند، کاندیدای خوبی برای این درمان هستند. نکته کلیدی که باید در مورد این درمان به خاطر بسپارید این است که فقط شکل بینی را تغییر می دهد، نه اندازه بینی یا ساختارهای داخلی مهمی مانند انحراف سپتوم. به عبارت دیگر، اگر هدف شما بهبود زیبایی سطحی بینی است، این درمان ممکن است برای شما ایده آل باشد. اگر شما هم در مورد اینکه آیا کاندیدای مناسب جراحی بینی هستید یا خیر، شک دارید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی که معمولاً به آن “عمل بینی” می گویند، انتخابی محبوب برای افرادی است که از اندازه یا شکل بینی خود ناراضی هستند. دلیل جراحی زیبایی بینی می تواند تغییر ظاهر بینی، تقویت تنفس و یا شاید هر دو باشد. هدف از رینوپلاستی تطبیق بینی با زیبایی و عملکرد ایده آل بیمار با در نظر گرفتن نوع پوست و کل ساختار صورت است. پزشک ویژگی های صورت، پوست روی بینی و آنچه را که می خواهید در هنگام برنامه ریزی برای جراحی بینی تغییر دهید، در نظر می گیرد. اگر کاندید عمل جراحی هستید، پزشک یک برنامه شخصی برای شما ایجاد خواهد کرد. درمورد جراحی بینی استخوانی بیشتر بدانید.

بهترین جراح بینی در تهران

آمادگی برای جراحی زیبایی بینی

• پیش از انجام جراحی زیبایی بینی در مورد سابقه پزشکی شما سوالاتی مانند سابقه انسداد بینی، جراحی، و هر دارویی که مصرف می کنید پرسیده می شود.. اگر دارای یک بیماری خونریزی دهنده مانند هموفیلی هستید، ممکن است کاندیدای جراحی بینی نباشید.
• بررسی فیزیکی پزشک شما یک ارزیابی فیزیکی کامل، از جمله هر گونه آزمایش آزمایشگاهی، مانند آزمایش خون قبل از جراحی است.. او همچنین ویژگی های صورت و داخل و خارج بینی شما را تجزیه و تحلیل می کند.
• پزشک شما از زوایای مختلف از بینی شما عکس می گیرد. جراح شما ممکن است از نرم‌افزار رایانه‌ای برای ویرایش عکس‌هایی استفاده کند که به شما نشان می‌دهد چه نوع نتایج قابل دستیابی است. مهمتر از همه، این تصاویر اجازه می دهد تا بحث در مورد اهداف جراحی انجام شود.
• پیش از جراحی از شما خواسته می شود که مصرف هر گونه دارو ضد انعقاد خون قطع شود. همچنین توصیه می شود که به مدت دو هفته پیش از عمل از مصرف سیگار یا مشروبات الکلی خودداری شود.
• از شما خواسته می شود که اهداف واقع بینانه از جراحی داشته باشید.. داشتن اهداف واقع بینانه برای این درمان مهم است. پزشک معمولا جراحی را انجام می دهد که با شکل صورت شما سازگاری داشته باشد. برای مثال اگر صورت بسیار بزرگ دارید، جراحی که بینی شما را بسیار کوچک می کند، مناسب شما نمی باشد. بنابراین باید اهداف واقع بینانه داشته باشید و خود را به دست جراح بسپارید. این اطمینان را داشته باشید که جراح بهترین فرم بینی را برای شما جراحی خواهد نمود که با صورت شما بیشتر سازگاری را داشته باشد.
• پیش از جراحی بینی باید دوران نقاهت خود را در نظر داشته باشید. رینوپلاستی می تواند اندازه و شکل بینی شما را تا حد زیادی تغییر دهد، اما بهبودی این عمل اغلب طولانی و دردناک است، اما نتایج حاصل از جراحی بسیار عالی است و ظاهر فرد بسیار زیبا و متناسب می گردد، لذا اولین نکته برای اطمینان اینکه آیا کاندید مناسب جراحی بینی هستید یا خیر، این است که صبور باشید و تا پایان دوران نقاهت برای مشاهده نتایج نهایی جراحی، عجله نداشته باشید. همچنین باید شرایط داشته باشید که حداقل یک هفته پس از جراحی در منزل استراحت کنید و از کار خود مرخصی بگیرید.
• پیش از جراحی به شما توصیه می شود که پس از جراحی بینی فردی را برای مشایعت تا منزل به همراه خود داشته باشید.

در مورد جراحی بینی باز یا بسته بیشتر بدانید.

کاندیدای مناسب جراحی بینی چه کسانی هستند؟

بهترین کاندیدها برای جراحی بینی مردان و زنانی هستند که به طور کلی از سلامت خوبی برخوردار هستند و تمایل دارند زیبایی و شکل متناسب بینی را داشته باشند. بیمارانی که دارای نقص های مادرزادی خاص یا مشکلات تنفسی هستند نیز ممکن است از جراحی زیبایی بینی بهره مند شوند.

بیشتر اوقات، بیماران به دلیل پهن بودن، بزرگ بودن، کوچک بودن، خم شدن یا شکستگی بینی، جراحی بینی دکتر هادیلو را انتخاب می کنند. آنها همچنین ممکن است پل یا سوراخ های بینی کج داشته باشند که به اعتقاد آنها خیلی کوچک یا خیلی پهن است. اگر بیماران نسبت به بینی خود احساس نگرانی می کنند، نباید احساس تنهایی کنند، زیرا بسیاری از بیماران رینوپلاستی امیدوارند که تغییری مثبت و دائمی در نمایه صورت خود ایجاد کنند. در طول مشاوره، دکتر هادیلو تصویر ایده آل شما و عملکرد بینی شما را در نظر می گیرد.

دکتر هادیلو جراحی بینی را به بیماران زیر 15 سال توصیه نمی کند زیرا بینی آنها هنوز در حال رشد است. او همچنین سیگاری ها را از این روش منع می کند، مگر اینکه دو هفته قبل از آن متعهد به ترک سیگار باشند، زیرا سیگار مانع از روند بهبودی می شود.

جراحی بینی مناسب چه بینی هایی است؟

عوامل مختلفی وجود دارد که افراد می خواهند بینی خود را بهبود ببخشند. برخی از مهمترین عوامل شامل بینی هایی است که:

 • بینی هایی با قوز
 • بینی با نوک بزرگ
 • بینی های عقابی
 • بینی های خیلی بزرگ
 • بینی های خیلی کوچک
 • بینی با سوراخ های بزرگ
 • بینی هایی که  شکسته اند
 • بینی های گوشتی بد فرم

روش های جراحی بینی

یکی از ویژگی‌های جراحی بینی این است که روش های مختلفی برای جراحی وجود دارد. پزشک می تواند با توجه به فرم بینی افراد فرمی که بعد از جراحی می خواهند را ایجاد کند. جراحی بینی با روش های متفاوتی انجام می شود و درانجام روش های متفاوت جراحی بینی می توان از تکنولوژی های جدید استفاده کرد تا عوارض ناشی از جراحی کمتر شود و مراجعین به فرم دلخواه مورد نظر خود برسند. استفاده از روش تصویربرداری سه بعدی یکی از این تکنولوژی ها است که باعث می شود میزان و عمق برش ها و آسیب بافت بینی در جراحی بسیار کم باشد .در ادامه انواع روش های جراحی بینی را برای شما شرح خواهیم داد.

جراحی بینی به روش باز :

یکی از روش‌های جراحی بینی میباشد. در این جراحی پزشک به همه بخش‌های بینی دسترسی دارد و می‌تواند با آزادی زیادی تغییرات را در اصلاح فرم آن انجام دهد. جراحان اکثرا از این روش استفاده می کنند. از این روش می‌توان برای از بین رفتن مشکلات بینی و زیباتر کردن فرم بینی در مدل های متفاوت بینی گوشتی، بینی‌ قوزدار و یا انحراف بینی استفاده کرد. پزشک از این روش برای جراحی بینی زمانی استفاده میکند که بینی شما نیازمند تغییرات زیادی نظیر بیرون آمدن و یا تو رفتن دارد. همه برش‌ها و بخیه ها در این روش در بیرون بینی ایجاد میشود و دیده می‌شود اما بعد از مدتی از بین می ‌رود. این روش نسبت به روش های دیگر مدت زمان زیادی دارد و نیاز به مراقبت های بیشتری نیز دارد.

جراحی بینی به روش بسته :

یکی دیگر از روش‌های جراحی بینی، جراحی بینی به روش بسته می باشد. اگر شما میخواهید تغییرات کمی در بینی خود بدهید می توانید از این روش میتوانید برای عمل زیبایی بینی خود استفاده کنید. زیرا در این روش یک برش ریز در قسمت پایینی بینی زده شود و یا جراح متخصص میتواند کل جراحی را از طریق حفره های بینی انجام دهد. با این روش شما کمتر تورم و درد را تجربه می کنید و همه بخیه ها  و برش ها در داخل بینی است و دیده نمی شوند. مدت زمان این جراحی نسبت به روش های دیگرنیز خیلی کمتر می باشد.

در مورد جراحی بینی گوشتی بیشتر بدانید.

مزایای جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی می تواند مزایای بسیار متنوعی را به همراه داشته باشد. اول از همه، می تواند ظاهر و احساس شما را بهبود بخشد. بینی شما یک ویژگی برجسته صورت است و اگر از آن ناراضی باشید، ممکن است احساس خوبی نداشته باشید و از موقعیت‌های اجتماعی دوری کنید و زندگی باکیفیتی را که شایسته آن هستید، نتوانید تجربه کنید.

اگر بعد از تصادف، آسیب ورزشی یا زمین خوردن، بینی خود را شکسته اید، جراحی بینی می تواند بسیاری از نگرانی های مربوط به تروما را برطرف کند. علاوه بر این، می تواند به اصلاح چالش های تنفسی و درمان سینوزیت مزمن یا التهاب سینوس ها کمک کند. در نهایت، اگر خروپف می کنید و سپتوم انحرافی دارید یا مشکل ساختاری دیگری دارید، جراحی بینی می تواند به بازیابی عملکرد صحیح بینی شما کمک کند. درمورد ترمیم بینی بیشتر بدانید.

جراحی زیبایی بینی

بهبودی بعد از جراحی بینی چگونه است؟

در چند روز اول بهبودی، در بالای بینی خود آتل هایی برای حمایت خواهید داشت. می توانید انتظار کمی تورم داشته باشید که طبیعی است و باید ظرف چند هفته فروکش کند. حداقل کبودی ممکن است، اما تکنیک جراحی دقیق و منحصر به فرد دکتر هادیلو، خطر ایجاد کبودی  شدید پس از جراحی را از بین می برد. داروهایی برای کاهش ناراحتی، بهبودی و کاهش خطر عفونت تجویز خواهند شد. برای سه تا شش هفته پس از جراحی یا طبق دستور تیم ما از انجام ورزش های شدید خودداری کنید. می توانید انتظار داشته باشید که در عرض یک تا دو هفته به فعالیت های اجتماعی بازگردید.

مراحل جراحی بینی در کاندیدای مناسب جراحی بینی

 • روش تغییر شکل بینی معمولاً با بی هوشی عمومی انجام می شود.
 • ممکن است به صورت یک روش بسته، با تمام برش‌ها در داخل بینی، یا یک روش باز، با برش در سراسر کلوملا (نوار باریک بافتی که سوراخ‌های بینی را جدا می‌کند) انجام شود. ما بهترین روش جراحی را به شما توصیه می کنیم.
 • پوست و بافت پوشاننده به آرامی بلند می شوند و بینی از طریق برش ها برای بهبود شکل، اندازه و تنفس تراشیده می شود.
 • پوست و بافت مجدداً پوشانده می شوند و برش ها با بخیه بسته می شوند.

کلام آخر

پیش از انجام جراحی بینی ضروری است که مطمین شوید که آیا کاندید مناسب جراحی بینی هستید یا خیر، در صورتی که شرایط انجام جراحی بینی را داشته باشید شک نکنید که بهترین گزینه برای رهایی از فرم نا مناسب و نا متعادل بینی می باشد. برای انجام جراحی بینی لازم است به بهترین جراح زیبایی بینی در شمال تهران مراجعه کنید.

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو، فوق تخصص جراحى پلاستيک و زيبايى و عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايی، متولد سال ۱۳۵۲ در تهران است. دکتر هادیلو پس از اخذ مدرک متوسطه از دبیرستان کمال تهران، در دانشگاه ارومیه پذیرفته شد و دوره پزشک عمومی را در این دانشگاه گذراند. سپس موفق به کسب تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شد. دکتر هادیلو مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک را از دانشگاه اصفهان کسب نمود.

مقالات مرتبط

بهترین سن برای عمل بینی

بهترین سن برای عمل بینی

انجام عمل بینی به ترجیحات شخصی و اهداف شما از انجام جراحی بینی بستگی دارد. برخی از بیماران تا زمان...

دوره نقاهت جراحی بینی

دوره نقاهت جراحی بینی

رینوپلاستی یکی از رایج ترین عمل های جراحی پلاستیک در دنیا است و در سال گذشته در بین 6 عمل برتر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *