مدت زمان مطالعه 7 دقیقه

ماموپلاستی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]
مدت زمان مطالعه 7 دقیقه

بزرگی سینه به دلیل اضافه وزن، بارداری، یائسگی و یا ژنتیک، یک عارضه ظاهری در افرادی است که از داشتن اندامی ایده آل و زیبا محروم هستند. بزرگ بودن سینه علاوه بر مشکلات ظاهری، فشار بسیاری به گردن ها وارد نموده و به مرور این فشار به کمر و شانه ها نیز آسیب می رساند.

سینه های بزرگ و افتاده ای که  لذت پوشیدن یک لباس زیبا و یا داشتن اندامی ایده ال را از شما می گیرد چه احساسی دارد؟ بسیاری از خانم ها از داشتن سینه هایی بد فرم، افتاده و یا بسیار بزرگ در رنج هستند و این عامل باعث می شود تا در بسیاری از موارد  نسبت به وزن اصلی خود چاق تر به نظر بیایند.

اما آیا راه کاری برای از بین بردن این مشکل ظاهری وجود دارد؟ پاسخ این سوال مثبت است . امروزه با جراحی کوچک کردن سینه ( ماموپلاستی یا Mammaplasty

می توان معایبی چون بزرگی سینه ها، عدم قرینه بودن سینه ها و افتادگی آن را رفع نمود.

ماموپلاستی به اصلاح سایز سینه ها می پردازد و با ایجاد چند برش در نواحی مشخص از سینه به بافت آن دسترسی پیدا کرده و اصلاحاتی نظیر کم کردن حجم  و جبران افتادگی آن را انجام می دهد.

دکتر منصور هادیلو فوق تخصص جراحی پلاستیک با توجه به میزان اهمیت این جراحی برای شما،مشاوره های لازم در خصوص انجام جراحیMammaplasty

را به شما عزیزان ارائه داده و نسبت به عواملی نظیر سایز سینه ها، پوست سینه، افتادگی، بافت سینه و … جراحی لازم برای زیبایی سینه های شما را منظور خواهند نمود.

ماموپلاستی
ماموپلاستی

چه کسانی میتوانند جراحی ماموپلاستی را انجام دهند ؟

افرادی که سینه های بسیار بزرگ دارند.

افرادی که سینه های آن ها دچار عدم قرینگی شده و سایز سینه هایشان متفاوت است.

افرادی که علاوه بر بزرگی سینه از افتادگی آن رنج می برند.

افرادی که بزرگی سینه فعالیت های اجتماعی و ورزشی و … آن ها تحت تاثیر قرار گرفته است.

افرادی که سایز سینه ی آن ها تناسب اندام و هماهنگی اندام های ایشان دچار خلل شده است .

به چه پزشکی مراجعه نماییم ؟

با مراجعه به فوق تخصص جراحی پلاستیک با انجام معاینات و آزمایشات لازم می توانید برای انجام جراحی اقدام نمایید و پس از گذراندن دوره ی نقاهت از داشتن سینه های خوش فرم و ایده آل خود لذت ببرید . می توانید در این خصوص به دکتر منصور هادیلو اطمینان کامل داشته باشید .

دوره ی نقاهت در جراحی ماموپلاستی چقدر است ؟

 با توجه به اهمیت این جراحی و ایجاد برش های لازم در نواحی سینه ، برای بهبود هرچه بهتر و زودتر در این خصوص نیاز به استراحتی چند روزه به مدت بسیار کوتاه خواهد بود ، فرد به راحتی می تواند فعالیت های روزانه ی خود را انجام دهد و هیچ گونه خللی در امور ایشان ایجاد نخواهد شد. احساس درد به صورت کاملا طبیعی پس از جراحی تا چند روز بعد وجود خواهد داشت که با مصرف داروهای مسکن بسیار ضعیف قابل تحمل خواهد بود . در مجموع می توان گفت که بسته به میزان جراحی انجام شده بر روی سینه ها، حدود یک هفته نیاز به استراحت خواهد بود .

 قبل از جراحی ماموپلاستی چه اقداماتی مورد نیاز است؟

افرادی که بیماری های مشخصی که با بیهوشی خلل دارند حتما باید پزشک جراح را در جریان قرار بدهند.

همچنین نیاز است تا افراد حساسیت های دارویی و غذایی خود را به پزشک اطلاع دهند.

مصرف داروهایی که موجب انعقاد خون می شوند مانند آسپرین و داروهای مشابه توصیه نمی شود و از یک روز قبل باید قطع گردد. ( توجه داشته باشید که تمامی موارد را حتما با پزشک بررسی و سپس به آن عمل نمایید )

قبل از جراحی باید حدود 6 ساعت قبل ناشتا باشید و اگر مقدور است حتما در شب قبل از جراحی  دوش حمام بگیرید.

آزمایشات مورد نیاز برای جراحی را در اختیار داشته و در روز جراحی به پزشک تحویل دهید .

حتما از یکی از دوستان و آشنایان بخواهید که در روز جراحی ماموپلاستی همراه شما باشند.

در روز جراحی هیچ گونه استرس و نگرانی در خصوص عمل جراحی کوچک کردن سینه نداشته باشید.

بعد از عمل جراحی ماموپلاستی چه اقدامی انجام دهیم ؟

دکتر منصور هادیلو تمامی مواردی که مکمل جراحی ماموپلاستی شما خواهد بود را با صبر و شکیبایی به شما خاطر نشان خواهند نمود مواردی نظیر :

رعایت رژیم غذایی سالم و حاوی مایعات فراوان

مصرف داروهای تجویز شده در موعد مقرر

عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی بعد از جراحی به مدت یک هفته

تهیه و استفاده از پستان بند مخصوص بعد از جراحی ماموپلاستی

مراقبت از محل جراحی بر روی سینه ها ( محل جراحی باید خشک و تمیز باشد و از هرگونه دستکاری و یا کندن بخیه های تازه بر روی پوست ممنوع می باشد )

سعی کنید اجسامی با وزن های بسیار بالا را بلند نکنید و البته فشار زیادی در ناحیه سینه ها وارد ننمایید، اگر احساس درد و تورم دارید چند روزی رانندگی نکنید و اجازه دهید جراحات و تورمات جراحی فروکش نمایند. اگر نیاز به انجام فعالیت های فیزیکی مانند ورزش دارید از وارد کردن فشار به بالاتنه بپرهیزید. در دوره ی نقاهت بهترین ورزش که به شما توصیه می شود پیاده روی می باشد.

در تمامی روزهای نقاهت می توانید با دکتر منصور هادیلو در ارتباط بوده و مشاوره های لازم را از ایشان دریافت نمایید .

  جراحی ماموپلاستی محدودیت سنی دارد ؟

جراحی ماموپلاستی در افراد بالای 18 سال که رشد سینه ها به صورت کامل شکل گرفته است، قابل انجام است، معمولا بزرگ شدن سینه ها بعد از پایان سن رشد اتفاق خواهد افتاد .بنابراین به طور کلی این جراحی بر روی خانم هایی بالاتر از سن 18 سال انجام می گیرد.

آیا ماموپلاستی نیاز به بستری دارد ؟

بله، بیمار به مدت یک یا دو شب باید تحت مراقبت باشد و این انجام این جراحی حدودا بین 1 تا 3 ساعت و در برخی موارد کمی بیشتر زمان لازم دارد .

جراحات جراحی ماموپلاستی چقدر خواهد بود؟

نحوه ی برش سینه قبل از جراحی و انجام بخیه بعد از آن باید بسیار دقیق و اصولی انجام شود ، برش و بخیه بعد ظاهری سینه ها را تحت تاثیر دارد که با توجه به اهمیت آن دکتر منصور هادیلو با دقت  و حساسیت بسیار بالا این اقدام را انجام می دهند، البته جای زخم و برش ایجاد شده به صورت یک نوار بسیار نازک در اطراف سینه دیده خواهد شد که با مصرف کرم های مخصوص بعد از جراحی  و رعایت نکاتی که پزشک متذکر خواهند شد، می توان آثار بخیه را محو نمود . البته شایان ذکر است که زخم ایجاد شده در روزهای اول و پس از آن در ماه های ابتدایی قرمز و متورم و پر رنگ خواهد بود و رفته رفته به رنگ پوست نزدیک خواهد شد از این رو اطلاع از این موضوع نگرانی بعد از آن را رفع خواهد کرد .

نتایج جراحی ماموپلاستی

با انجام این جراحی می توانید از داشتن سینه های خوش فرم، به اندازه ، متناسب با اندام خود لذت ببرید و رنج های داشتن سینه های بزرگ، افتاده و سنگین را از بین ببرید. داشتن اعتماد به نفس بالاتر برای حضور در اجتماع و انتخاب پوشش های مناسب تر نسبت به گذشته ارمغان بزرگ این جراحی خواهد بود هرچند که مهم ترین نکته در این جراحی انتخاب جراح پلاستیک با تجربه برای ماموپلاستی می باشد .

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو، فوق تخصص جراحى پلاستيک و زيبايى و عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايی، متولد سال ۱۳۵۲ در تهران است. دکتر هادیلو پس از اخذ مدرک متوسطه از دبیرستان کمال تهران، در دانشگاه ارومیه پذیرفته شد و دوره پزشک عمومی را در این دانشگاه گذراند. سپس موفق به کسب تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شد. دکتر هادیلو مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک را از دانشگاه اصفهان کسب نمود.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

مدل های مختلف پروتز سینه کدامند؟ هزینه انجام پروتز سینه در تهران چقدر است؟ نحوه انجام جراحی پروتز...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *