مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
دکتر منصور هادیلو » همه چیز درباره لیپوماتیک ران

همه چیز درباره لیپوماتیک ران

شاید بتوان به قطعیت بیان کرد یکی از هنرهای علم پزشکی و جراحی های زیبایی، انجام پروسیجر ” لیپوماتیک ران” می باشد. در این فرایند می توان از تغییر میزان و حجم چربی نقاط مختلف بدن برای فرم دهی و ایجاد حالت دلخواه در آن ناحیه، استفاده کرد. به عنوان مثال برخی افراد دارای شکم نسبتا چاق و ران های لاغر هستند، این افراد می توانند با اخذ چربی از شکم و تزریق آن به ران، حالت مناسب و ایده آل را در بدن خود ایجاد نمایند. فرایند لیپوماتیک ممکن است تا حدودی شبیه فرایند لیپوساکشن باشد، ولی در کل متد و مکانیسم مورد استفاده در لیپوماتیک با لیپوساکشن تفاوت بسیار زیادی دارد و عوارض ناشی از لیپوماتیک به صورت کاملا محسوس، کمتر هستند. در طی انجام پروسیجر لیپوماتیک، حداقل آسیب بافتی ممکن ایجاد خواهد شد و چربی های ترانسفر شده به شکل کاملا یکنواخت در مکان مورد نظر قرار می گیرند. از طرفی، نمای خارجی پوست و اندام پس از لیپوماتیک بسیار طبیعی و زیباتر بوده؛ و میزان ماندگاری آن نیز بیشتر است.

لیپوماتیک ران چیست؟

روش لیپوماتیک ران را می توان با روش های دیگری برای زیباتر کردن و فرم دهی بدن مورد استفاده قرار داد. افرادی که متقاضی انجام لیپوماتیک در ران هستند باید به این نکته توجه داشته باشند که نمی توان از انجام لیپوماتیک برای لاغری استفاده ی چندانی نمود. زیرا هدف اصلی انجام لیپوماتیک ایجاد ظاهر مناسب تر در بدن و اصلاح زوایای آن، است. در برخی از افراد دیده شده که با وجود انجام ورزش و رعایت رژیم های غذایی، قادر به ایجاد فرم مناسب در اندام خود نمی باشند. در این افراد، انجام روش های دیگری همچون لیپوماتیک ران می تواند باعث ایجاد شکل مناسب و مورد نظر فرد شود. مزیت اصلی لیپوماتیک برای ران این است که شما می توانید بدون این که در نواحی دیگر بدن دچار لاغری و تغییر حجم شده باشید، تنها در اندام مورد نظر، تغییرات لازم را ایجاد کنید.

بهترین جراح لیپوماتیک ران

مزیت های اصلی انجام لیپوماتیک ران

در واقع کلمه ی لیپوماتیک را می توان به صورت ایجاد تغییر ظاهری پیکر یا پیکرتراشی، تعریف نمود. در این روش، چربی های اضافی در اندام یا ناحیه ای خاص، برداشته شده و به اصطلاح کانتورینگ یا ایجاد خطوط مناسب در اندام ایجاد خواهد شد. از همین نکته می توان به این مهم پی برد که لیپوماتیک یک اندام خاص، ارتباطی با سایر اعضا ندارد و لازم نیست شما با انجام ورزش و رژیم های سخت برای کاهش وزن و چربی کلی بدن اقدام کنید. همچنین این روش برای افرادی که دارای چربی موضعی در نواحی خاصی از بدن هستند، بسیار مناسب است. در بیشتر موراد می توان، تنها با ایجاد بی حسی های موضعی این پروسیجر را انجام داد و نیازی به انجام بیهوشی عمومی وجود ندارد. این روش می تواند ظاهری بسیار یکنواخت و مناسب در پوست ایجاد کند و برعکس سایر روش های ترانسفر چربی، باعث ایجاد آسیب های بسیار کم در ناحیه ی مورد نظر خواهد شد. در مورد عمل جراحی شکم بیشتر بدانید.

دلایل استفاده از لیپوماتیک

ران یکی از مهم ترین اعضای بدن است که تناسب اندام آن تاثیر زیادی در زیبایی و تناسب اندام دارد. اگر به دلایل ژنتیکی یا عدم تحرک بیش از حد ران فرد چاق باشد، تناسب اندام را از بین می برد. در طی لیپوماتیک، چربی ران توسط امواج مادون صوت از محل اتصال جدا می شود و از نظر فیزیولوژیکی کاملاً عاری از گرما و تشعشع است.  جراحی لیپوماتیک ران بسیار کم خطر بوده و به صورت سرپایی و بدون بیهوشی از طریق بی حسی موضعی انجام می شود. این جراحی نیازی به بخیه و بخیه ندارد و تنها با ایجاد یک برش کوچک در نواحی خاص انجام می شود. .

دستگاه لیپوماتیک ران چیست؟

دستگاه لیپوماتیک یک دستگاه پزشکی است که چربی را با ارتعاش و امواج صوتی مادون صوت تجزیه می کند. جراحی لیپوساکشن با کمک قدرت صوت طراحی شده است. کانول های چربی می توانند با کمک هوا به جلو به عقب و راست به چپ حرکت کنند و بافت چربی را به سرعت تجزیه کنند. از آنجایی که گرمای لیپوماتیک تولید نمی کند، آسیب بافتی که ایجاد می کند در مقایسه با دستگاه های ساطع کننده گرما بسیار کم است. این یک مزیت بزرگ برای پوست برای بازیابی خود در طولانی مدت است. به دلیل کار ارتعاشی و انتشار امواج صوتی مادون صوت به بهبودی پوست در طولانی مدت کمک می کند. در لیپوماتیک ران کبودی کمتر از روش کلاسیک است و روند بهبودی کوتاه‌تر است.

آمادگی های لازم پیش از انجام لیپوماتیک ران

برای انجام لیپوماتیک ران لازم است از مصرف سیگار و هرگونه دخانیات به مدت 2 هفته، خودداری نمایید. همچنین مصرف نوشیدنی های الکلی را به مدت حداقل 14 روز پیش از عمل قطع کنید. لازم است در رابطه با past medical history یا سابقه ی پزشکی خود با پزشک جراح مشورت نموده و در صورت وجود هرگونه بیماری زمینه ای خاص (دیابت، فشار خون، مشکلات قلبی عروقی، بیماری های ریوی، آلرژی و حساسیت های دارویی، حملات حاد آسم، عفونت و التهاب)، باید اطلاعات لازم را در اختیار جراح خود قرار دهید. اگر در گذشته جراحی خاصی داشته اید، لازم است آن را گزارش داده و در صورت بروز هرگونه مشکل در طی انجام جراحی قبلی (حساسیت به داروهای بی حسی موضعی یا بیهوش کننده های عمومی، بروز خونریزی شدید طی جراحی و سایر عوارض احتمالی)، پزشک خود را مطلع سازید.

اگر در حال حاضر داروی خاصی مصرف می کنید، نام دارو و دوز مصرفی آن را اطلاع دهید. مصرف هر گونه داروی گیاهی و مکمل های دارویی را قطع کرده و دستورات ارائه شده توسط پزشک خود را اجرا نمایید. مصرف برخی از داروها( داروهایی هم چون: آسپرین، ایبوپروفن) در بازه ی زمانی 14 روزه پیش از انجام جراحی ممنوع است و باید در رابطه با آن ها از پزشک خود کسب اطلاع نمایید. پیش از انجام پروسیجر لازم است شخصی را به عنوان همراه معرفی نموده تا پس از اتمام عمل، در کنار شما باشد. مصرف برخی مواد غذایی هم چون نمک خوراکی را در مدت زمان باقی مانده تا انجام جراحی، کاهش دهید.

View this post on Instagram

A post shared by دکتر منصور هادیلو جراح پلاستیک (@dr.m.hadilou.plastic_surgeon)

روش انجام لیپوماتیک ران

برای انجام لیپوماتیک، ابتدا محل مورد را مشخص کرده و بر اساس میزان گستردگی فیلد عمل، از روش بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده خواهد شد. تعیین این مهم بر اساس صلاحدید پزشک معالج انجام می گیرد. پس از ایجاد بی حسی لازم، با استفاده از فناوری مرتعش کننده و تولید کننده ی تابش های مادون صوت، چربی های ران جدا شده و سپس با استفاده از یک کانول مکنده، آن ها را تخلیه می کنند. پس از اتمام پروسیجر، محل مورد نظر را پانسمان کرده و فرایند به اتمام می رسد. نکته ی جالب توجه این است که در این روش سلول های چربی بدون اینکه تخریب شوند از بدن تخلیه می شوند، در نتیجه می توان از آن ها برای حجم دهی نواحی دیگر بدن استفاده کرد. تنها برش جراحی ایجاد شده در این روش، برشی است که جهت وارد کردن کانول مکنده ی چربی ایجاد شده و این موضوع باعث می شود نگرانی خاصی بابت ایجاد اسکار پس از جراحی، وجود نداشته باشد. همچنین پس از اتمام عمل، در اغلب موارد بیمار مرخص شده و می تواند به خانه برود. در مورد لیفت باسن برزیلی بیشتر بدانید.

قیمت لیپومایتک زان

مراقبت های پس از لیپوماتیک و زمان بهبودی

  • درد، تورم و کبودی بعد از عمل لیپوماتیک طبیعی است. این روش در مقایسه با لیپوساکشن دوره بهبودی کوتاه تری دارد.
  • پس از جراحی برای مدت زمان توصیه شده توسط جراح، لباس مخصوص بپوشید (معمولاً 2 هفته توصیه می شود که در مقایسه با لیپوساکشن که برای 6 ماه توصیه می شود بسیار کمتر است).
  • از کمپرس گرم یا سرد در نواحی جراحی استفاده نکنید.
  • 24 ساعت بعد از عمل حمام کنید
  • بعد از 48 ساعت می توانید از هواپیما استفاده کنید.
  • مراقب رژیم غذایی روزانه خود باشید تا غذاهایی بدون روغن یا نمک کمتر داشته باشید.
  • به مدت 2 هفته ورزش نکنید.

معایب لیپوماتیک ران

 از معایب این روش می توان به عدم دستیابی به نتایج مورد نظر با انجام یک جلسه لیپوماتیک یا امکان برگشت آن، اشاره کرد. در افرادی که پس از لیپوماتیک ران دچار افزایش وزن می شوند، قابلیت جایگزینی مجدد چربی های برداشته شده در محل وجود دارد، لذا نتایج حاصل از این روش، دائمی نیستند. در مورد جراحی همزمان بینی و پلک بیشتر بدانید.

هزینه لیپوماتیک ران

هزینه لیپوماتیک ران با توجه به وزن و وضعیت بدن فرد متفاوت می باشد. بنابراین به منظور اطلاع از هزینه ها باید مورد معاینه توسط جراح لیپوماتیک قرار بگیرید.

نتیجه گیری

لیپوماتیک ران روشی است که برای فرم دهی و ایجاد تغییر در ران مورد استفاده قرار می گیرد. افراد زیادی به علت عدم تناسب اندام، چاقی یا لاغری بیش از حد، به دنبال انجام روش های جراحی متعددی برای ایجاد فرم دلخواه در بدن، هستند. این روش نسبتا تهاجمی با لیپوساکشن بسیار متفاوت است و میزان عوارض ناشی از آن، بسیار کمتر می باشد.

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو، فوق تخصص جراحى پلاستيک و زيبايى و عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايی، متولد سال ۱۳۵۲ در تهران است. دکتر هادیلو پس از اخذ مدرک متوسطه از دبیرستان کمال تهران، در دانشگاه ارومیه پذیرفته شد و دوره پزشک عمومی را در این دانشگاه گذراند. سپس موفق به کسب تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شد. دکتر هادیلو مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک را از دانشگاه اصفهان کسب نمود.

مقالات مرتبط

کاربرد دستگاه LDM

کاربرد دستگاه LDM

زیبایی و سلامت جسمی امروزه برای اکثر افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل بسیاری...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *