مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه
دکتر منصور هادیلو » در مورد جراحی لیفت پیشانی چه می دانید؟!

در مورد جراحی لیفت پیشانی چه می دانید؟!

لیفت پیشانی روشی است که افتادگی ابروها را اصلاح می کند و خطوط پیشانی را صاف می کند. وقتی ابروهای شما حالت افتادگی دارد، می تواند منجر به چشم های غمگین و خسته و شیارهایی روی پیشانی شود و شما را همواره عصبانی نشان دهد. لیفت پیشانی ابرو را بالا می برد تا ظاهر شما را بهبود بخشد و ابروی شیاردار و خطوط و چین و چروک های اطراف را از بین ببرد. لیفت پیشانی همچنین ممکن است با بلفاروپلاستی یا لیفت چشم برای طراوت بیشتر ناحیه چشم شما یا با لیزر برای کاهش خطوط و چین و چروک ترکیب شود. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا بیشتر در این خصوص بدانید.

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی روشی است که ظاهری جوان تر و با طراوت را به ناحیه بالای چشم باز می گرداند. این روش افتادگی ابروها را اصلاح می کند و خطوط افقی و شیارهایی را که می تواند باعث عصبانیت، غمگین یا خسته به نظر برسد، بهبود می بخشد. در لیفت پیشانی، ماهیچه‌ها و بافت‌هایی که باعث ایجاد شیار یا افتادگی می‌شوند برداشته می‌شوند یا تغییر می‌دهند تا پیشانی صاف شود، ابروها بالا بروند و خطوط اخم به حداقل برسد. جراح شما ممکن است از روش جراحی مرسوم استفاده کند، که در آن برش درست در پشت خط مو پنهان می شود، یا ممکن است از آندوسکوپ استفاده کند، ابزاری برای مشاهده که اجازه می دهد این روش با کمترین برش انجام شود. هر دو روش نتایج مشابهی به همراه دارند پوست پیشانی صاف تر و ظاهری متحرک تر.

اگر می‌خواهید لیفت پیشانی را در نظر بگیرید، این صفحه یک درک اساسی از این عمل را ارائه می‌دهد چه زمانی می‌تواند کمک کند، چگونه انجام می‌شود و چه نتایجی را می‌توانید انتظار داشته باشید. این مقاله به همه سؤالات شما پاسخ نمی دهد، زیرا خیلی به شرایط فردی شما بستگی دارد. اگر چیزی در مورد این روش متوجه نشدید، حتما از پزشک خود بپرسید. در مورد جراحی لیفت شقیقه بیشتر بدانید.

کاربرد لیفت پیشانی

انواع لیفت پیشانی

2 نوع روش جراحی برای لیفت پیشانی وجود دارد،

لیفت پیشانی کلاسیک و لیفت آندوسکوپی پیشانی:

 • در لیفت کلاسیک پیشانی، جراح برشی را شبیه به یک الگوی هدفون مانند ایجاد می کند. این برش را برش تاجی می نامند و تقریباً از سطح گوش شروع می شود و از بالای پیشانی تا گوش دیگر ادامه می یابد. سپس جراح پوست پیشانی را با دقت بالا می‌کشد و هر گونه بافت و چربی اضافی را از بین می‌برد و در صورت لزوم، عضلات را دوباره مرتب می‌کند. در طول این روش، ابروها نیز ممکن است در سطح بالاتری قرار گیرند و هر گونه پوست اضافی کوتاه شود.
 • ا لیفت آندوسکوپی پیشانی، جراح سه تا پنج برش کوتاه روی پوست سر ایجاد می کند که طول هر کدام کمتر از یک اینچ است. سپس یک آندوسکوپ از طریق یکی از برش ها وارد می شود و به جراح اجازه می دهد تا ماهیچه ها و بافت های زیر را ببیند. در یک برش متفاوت، جراح ابزار دیگری را وارد می‌کند که پوست پیشانی را بالا می‌برد. سپس بافت و چربی اضافی برداشته می شود و در صورت لزوم، ماهیچه ها دوباره مرتب می شوند. مانند لیفت کلاسیک پیشانی، ابروها نیز ممکن است در سطح بالاتری قرار بگیرند. دوره نقاهت و جای زخم در مقایسه با لیفت پیشانی کلاسیک حداقل است.تفاوت لیفت آندوسکوپی پیشانی با لیفت کلاسیک پیشانی در اندازه برش است.

مراقبت های بعد از لیفت پیشانی

پس از لیفت پیشانی و و لیفت صورت باید:

 • اگر با جراحی پلک یا چندین عمل لیفت ابرو و پیشانی انجام داده اید، تورم و کبودی قابل توجهی ممکن است رخ دهد و انتظار می رود. این امکان وجود دارد که چشمان شما یک شبه متورم شوند. این یک نگرانی نیست و به سرعت حل خواهد شد. هر گونه درد شدید چشم یا ناتوانی در دیدن یا شمردن انگشتان باید بلافاصله به پزشک اطلاع داده شود.
 • بلند کردن اشیا سنگین، خم شدن، یا فعالیتی که فشار خون شما را افزایش می دهد می تواند عوارض خطرناکی ایجاد کند و باید تا زمانی که توسط پزشکتان توصیه می شود از انجام آن اجتناب کنید. بنابراین مراقب خود باشید و دستورالعمل های تجویزی پزشک را به درستی انجام دهید.
 • سر خود را روی چند بالش بلند بگذارید. زیرا ارتفاع به کاهش تورم کمک می کند. کمپرس یخ باید حداقل 24 ساعت – 48 ساعت استفاده شود.
 • پس از عمل، ممکن است یک پانسمان فشاری الاستیک وجود داشته باشد که فشار ملایمی به ابرو وارد می کند. بگذارید این پانسمان به مدت 24 ساعت روی پوست بماند. پزشک روز بعد آن را برمی دارد.
 • لطفاً دو بار در روز خطوط بخیه خود را با پراکسید هیدروژن به آرامی بشویید و سپس با پماد تجویزی پزشک بپوشانید. این کار به جلوگیری از تشکیل لخته خون و دلمه کمک می کند و اسکار نهایی را بهبود می بخشد.
 • 48  ساعت پس از جراحی می توانید موهای خود را به آرامی با یک شامپوی ملایم مانند شامپو بچه بشویید. برای کمک به از بین بردن گره های مو از نرم کننده استفاده کنید. هنگام برس زدن مو از کشیدن بخیه ها خودداری کنید. ممکن است کمی احساس بی حسی در پوست سر خود داشته باشید، بنابراین اگر موهای خود را سشوار می کنید، حتما از تنظیم حرارت کم استفاده کنید تا پوست سرتان نسوزد.
 • با انجام لیفت ابرو و پیشانی مقداری کبودی و تورم انتظار می رود و باید به تدریج برطرف شود. ممکن است به دلیل تورم یا پماد استفاده شده در چشم، تاری دید داشته باشید. این مشکل در چند روز اول حل خواهد شد. سردرد ممکن است رخ دهد و باید ظرف سه تا پنج روز اول برطرف شود. ممکن است بی حسی یا کاهش عملکرد پیشانی و پوست سر خود را تجربه کنید. این ممکن است چند روز یا بیشتر طول بکشد. پوست سر پشت برش شما ممکن است برای چند هفته تا چند ماه بی حس و یا خارش داشته باشد. احساس بی حسی و خارش بسیار رایج است و در ابتدا آزاردهنده به نظر می رسد، اما معمولا بدون مشکل برطرف می شود.
 • تمام داروها را طبق دستور مصرف کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال با پزشک متخصص تماس بگیرید.
 • از غذاهای حاوی نمک، به ویژه غذاهای کنسرو شده مانند سوپ اجتناب کنید، زیرا این امر می تواند تورم را تشدید کند.
 • زمانی که بتوانید سر خود را به راحتی حرکت دهید و تاری دید نداشته باشید و داروی مسکن مصرف نکنید
 • رانندگی پس از لیفت ابرو بلامانع می باشد. در مورد کاربرد دستگاه LDM بیشتر بدانید.
 •  خم شدن، بلند کردن اجسام سنگین یا ورزش های شدید در دو هفته اول نباید انجام شود. شما می توانید برای حفظ اندام خود راه بروید، زیرا این کار نتیجه نهایی شما را به خطر نمی اندازد.
 • لطفاً قرارهای بعدی ویزیت پزشک را در 24 ساعت و 14 روز برنامه ریزی کنید، مگر اینکه دستور دیگری داده شود.
روش های لیفت پیشانی

در نتیجه

در لیفت پیشانی، ماهیچه‌ها و بافت‌هایی که باعث ایجاد چروک یا افتادگی می‌شوند برداشته می‌شوند یا تغییر می‌دهند تا ابروها بالا بروند و خطوط را کاهش دهند. روش جراحی مرسوم، برش را درست در پشت خط مو قرار می دهد، جایی که به خوبی پنهان می شود. همچنین می‌توان آن را با استفاده از آندوسکوپ انجام داد، ابزاری بینایی که اجازه می‌دهد این روش با کمترین برش انجام شود. هر دو تکنیک نتیجه عملکردی و زیبایی مشابهی دارند و چهره فرد را جوان و زیبا می کنند.

با کمک گرفتن از بهترین جراح پلاستیک می توانید نتیجه ی مطلوب خود را به دست آورید اینگونه نیز می توانید از سلامتی خود به خوبی محافظت کنید. چنانچه سوال یا ابهامی در خصوص این نوع جراحی دارید می توانید در قسمت دیدگاه وب سایت با ما در جریان بگذارید تا در اسرع وقت توسط دکتر منصور هادیلو جراح پلاستیک در تهران در تهران پاسخ داده شود.

سوالات متداول

در این بخش به مهم ترین سوالات پرتکرار در خصوص این عمل جراحی مطرح شده است، پرداخته می شود.

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو، فوق تخصص جراحى پلاستيک و زيبايى و عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايی، متولد سال ۱۳۵۲ در تهران است. دکتر هادیلو پس از اخذ مدرک متوسطه از دبیرستان کمال تهران، در دانشگاه ارومیه پذیرفته شد و دوره پزشک عمومی را در این دانشگاه گذراند. سپس موفق به کسب تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شد. دکتر هادیلو مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک را از دانشگاه اصفهان کسب نمود.

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *