دکتر منصور هادیلو » در مورد جراحی لیفت پیشانی چه می دانید؟!
مدت زمان مطالعه۱۳ دقیقه

در مورد جراحی لیفت پیشانی چه می دانید؟!

لیفت پیشانی روشی است که ظاهری جوان تر و با طراوت را به ناحیه بالای چشم باز می گرداند. این روش افتادگی ابروها را اصلاح می کند و خطوط افقی و شیارهایی را که می تواند باعث عصبانیت، غمگین یا خسته به نظر برسد، بهبود می بخشد.

در لیفت پیشانی، ماهیچه‌ها و بافت‌هایی که باعث ایجاد شیار یا افتادگی می‌شوند برداشته می‌شوند یا تغییر می‌دهند تا پیشانی صاف شود، ابروها بالا بروند و خطوط اخم به حداقل برسد. جراح شما ممکن است از روش جراحی مرسوم استفاده کند، که در آن برش درست در پشت خط مو پنهان می شود، یا ممکن است از آندوسکوپ استفاده کند، ابزاری برای مشاهده که اجازه می دهد این روش با کمترین برش انجام شود. هر دو روش نتایج مشابهی به همراه دارند پوست پیشانی صاف تر و ظاهری متحرک تر.

اگر می‌خواهید لیفت پیشانی را در نظر بگیرید، این صفحه یک درک اساسی از این عمل را ارائه می‌دهد چه زمانی می‌تواند کمک کند، چگونه انجام می‌شود و چه نتایجی را می‌توانید انتظار داشته باشید. این مقاله به همه سؤالات شما پاسخ نمی دهد، زیرا خیلی به شرایط فردی شما بستگی دارد. اگر چیزی در مورد این روش متوجه نشدید، حتما از پزشک خود بپرسید.

انواع لیفت پیشانی

2 نوع روش جراحی برای لیفت پیشانی وجود دارد،

لیفت پیشانی کلاسیک و لیفت آندوسکوپی پیشانی:

  1. در لیفت کلاسیک پیشانی، جراح برشی را شبیه به یک الگوی هدفون مانند ایجاد می کند. این برش را برش تاجی می نامند و تقریباً از سطح گوش شروع می شود و از بالای پیشانی تا گوش دیگر ادامه می یابد. سپس جراح پوست پیشانی را با دقت بالا می‌کشد و هر گونه بافت و چربی اضافی را از بین می‌برد و در صورت لزوم، عضلات را دوباره مرتب می‌کند. در طول این روش، ابروها نیز ممکن است در سطح بالاتری قرار گیرند و هر گونه پوست اضافی کوتاه شود.
  2. . با لیفت آندوسکوپی پیشانی، جراح سه تا پنج برش کوتاه روی پوست سر ایجاد می کند که طول هر کدام کمتر از یک اینچ است. سپس یک آندوسکوپ از طریق یکی از برش ها وارد می شود و به جراح اجازه می دهد تا ماهیچه ها و بافت های زیر را ببیند. در یک برش متفاوت، جراح ابزار دیگری را وارد می‌کند که پوست پیشانی را بالا می‌برد. سپس بافت و چربی اضافی برداشته می شود و در صورت لزوم، ماهیچه ها دوباره مرتب می شوند. مانند لیفت کلاسیک پیشانی، ابروها نیز ممکن است در سطح بالاتری قرار بگیرند. دوره نقاهت و جای زخم در مقایسه با لیفت پیشانی کلاسیک حداقل است.تفاوت لیفت آندوسکوپی پیشانی با لیفت کلاسیک پیشانی در اندازه برش است

سوالات متداول

در این بخش به مهم ترین سوالات پرتکرار در خصوص این عمل جراحی مطرح شده است، پرداخته می شود.

در نتیجه

با کمک گرفتن از بهترین جراح پلاستیک می توانید نتیجه ی مطلوب خود را به دست آورید اینگونه نیز می توانید از سلامتی خود به خوبی محافظت کنید. چنانچه سوال یا ابهامی در خصوص این نوع جراحی دارید می توانید در قسمت دیدگاه وب سایت با ما در جریان بگذارید تا در اسرع وقت توسط دکتر منصور هادیلو فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران پاسخ داده شود.

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو، فوق تخصص جراحى پلاستيک و زيبايى و عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايی، متولد سال ۱۳۵۲ در تهران است. دکتر هادیلو پس از اخذ مدرک متوسطه از دبیرستان کمال تهران، در دانشگاه ارومیه پذیرفته شد و دوره پزشک عمومی را در این دانشگاه گذراند. سپس موفق به کسب تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شد. دکتر هادیلو مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک را از دانشگاه اصفهان کسب نمود.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

جراحی زیبایی چانه

جراحی زیبایی چانه

زیبایی چانه از مواردی است که با یک تغییر ظریف در چانه می‌توان کل صورت را تغییر داده و اجزا مختلف...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.