مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
دکتر منصور هادیلو » راهنمای لیفت باسن برزیلی

راهنمای لیفت باسن برزیلی

داشتن اندامی زیبا، موزون و ایده آل برای همه افراد، چه زنان و مردان، همیشه جذاب است و به آن ها اعتماد به نفس می دهد. فاکتورهای زیبایی با توجه به جنسیت افراد متفاوت است. مردان با اندام عضلانی و بدون چربی زیبا به نظر می رسند. اما فاکتورهایی که برای زیبایی و جذابیت زنان تعریف می شود، متفاوت است. یکی از این فاکتورها، داشتن باسنی برجسته و جذاب است. باسن افتاده، تخت و بدون برجستگی برای زنان زیر لباس نازیبا به نظر می رسد. اما چطور می توان باسن را خوش فرم و زیبا نشان داد؟ آیا راهی قطعی و همیشگی برای افزایش حجم باسن وجود دارد؟ بله! لیفت باسن برزیلی یکی از روش هایی است که اندامی زیبا را برای بانوان به ارمغان می آورد. آیا با این جراحی و مزایا و معایب آن آشنا هستید؟ بهترین جراح لیفت باسن برزیلی در تهران چه کسی است؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا بیشتر با این جراحی آشنا شویم.

لیفت باسن برزیلی چیست؟

لیفت باسن برزیلی (Brazilian Butt Lift) روش انتقال چربی مؤثر به باسن است که در آن جراح پلاستیک اندازه و شکل باسن را تا حدودی تغییر می دهد. در واقع در این روش، جراح با روش لیپوساکشن چربی های اضافی از شکم، کمر یا ران را برمی دارد و سپس بخشی از این چربی بعد از پاکسازی به باسن تزریق می شود. یک جراح زیبایی ماهر می تواند با جراحی لیفت باسن برزیلی، نسبت کلی قسمت پایین بدن را بهبود بخشد، به بیمار کمک کند چربی را در مناطق خاصی از دست بدهد و باسن را تقویت کند. نتایج آن سال ها تداوم دارد.

لیفت باسن برزیلی

شکل و نسبت باسن فرد تا حد زیادی توسط ژنتیک تعیین می شود. هم ساختار اسکلتی شما و هم چگونگی ذخیره چربی بدن بر ظاهر قسمت پایین بدن تأثیر می گذارد. یک رژیم غذایی سالم و ورزش می تواند برای رسیدن به وزن بدن سالم و تقویت عضلات مؤثر باشد اما بسیاری از افراد با وجود داشتن یک سبک زندگی سالم و مطلوب، باسن صافی دارند و این می تواند دلیل ناراحتی آن ها شود. جراحی لیفت باسن برزیلی می تواند با تغییر شکل باسن و نواحی اطراف آن مانند، کمر و ران، زیبایی اندام شما را بیشتر کند.

مزایای لیفت باسن برزیلی چیست؟

از مهم ترین مزایای این جراحی زیبایی بدن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برجستگی های پایین تنه افزایش می یابد و باعث زیبایی و جذابیت بیشتر خانم ها می شود.
 • در حالی که اندازه باسن را افزایش می دهید، چربی را در ران یا شکم خود کاهش می دهید.
 • جذابیت لباس هایتان افزایش می یابد.

چه کسانی می توانند لیفتینگ برزیلی باسن انجام دهند؟

لیفت باسن برزیلی می تواند گزینه مناسبی برای بهبود شکل و اندازه باسن باشد. با این حال، این روش مانند سایر عمل های زیبایی مانند جراحی بینی، جراحی پرتز سینه و … برای همه افراد مناسب نیست و باید شرایط کلی برای انجام آن داشت. داشتن انتظارات واقع بینانه در مورد جراحی، بهبودی و نتایج بسیار مهم است. به طور کلی، افراد زیر، کاندیدای مناسبی برای لیفت باسن برزیلی هستید:

 • تصمیم دارید که بدون قرار دادن پروتز باسن، اندام تحتانی جذابی داشته باشید.
 • وضعیت پوستتان در ناحیه لگن و باسن مناسب است.
 • در نواحی دیگر بدن ذخیره چربی کافی برای برداشت برای تزریق در باسن دارید.
 • انتظارات واقعی از این جراحی دارید.

لیفت باسن برزیلی برخلاف نامی که دارد، یک روش “لیفتینگ” سنتی نمی باشد. برای افتادگی پوست در باسن یا ران، جراحی لیفت ران و باسن می تواند گزینه مناسبی باشد. این روش در واقع تزریق چربی به باسن است.

جراحی لیفت باسن برزیلی

لیفت باسن برزیلی بهتر است یا پروتز باسن؟

اگر بسیار لاغر هستید، ممکن است چربی کافی برای برداشت نداشته باشید و پروتز باسن ممکن است تنها راه دستیابی به افزایش اندازه مورد نظر شما باشد. در این روش پروتز سیلیکونی فرم داده شده و نرم از طریق برش های جراحی ایجاد شده، در چین های طبیعی باسن شما قرار داده می شود. جای قرار گیری پروتز در زیر عضلات باسن و یا بالای استخوان لگن می باشد. پس از آن، برش ها بخیه زده می شوند و لباس مخصوصی پس از جراحی باید پوشیده شود. در پروتز معایبی وجود دارد که در لیفت باسن برزیلی نیست، از جمله:

 • احتمال حرکت کردن پروتز شما و برهم خوردن تقارن وجود دارد.
 • در صورتی که خانمی بسیار لاغر باشد و خواهان بزرگ شدن زیاد باسن باشد، باید از پروتزهایی استفاده شود که فرد به نتیجه و اندازه دلخواه خود برسد.
 • احتمال ایجاد عفونت در این روش بیشتر گزارش شده است.

چه چیزی در عمل لیفت باسن برزیلی نقش دارد؟

لیفت باسن برزیلی شامل سه مرحله اساسی است:

 • مرحله اول : در مرحله ی اول ماده ی حل کننده ی چربی در محل های خاصی نظیر کشاله ی ران، بیرون کشاله ران، بالای باسن و پهلوها تزریق می گردد. این ماده موجب از بین رفتن سلول های چربی مشکل ساز و رسوبات چربی اضافه در نواحی گفته شده می شود.
 • مرحله دوم : برای کشیدن پوست از دستگاهی استفاده می شود که باعث بهبود خاصیت ارتجاعی پوست و برطرف کردن حالت افتادگی پوست باسن و قسمت های داخلی و خارجی بالای ران می شود،.
 • مرحله سوم: برای بالا کشیدن باسن از نخ های مخصوص لیفتینگ استفاده می شود. نواحی خاصی از باسن به وسیله ی این نخ های محکم و قابل جذب، بخیه زده می شود و سپس به بالا کشیده می شود.

جراحی معمولاً به صورت سرپایی و با استفاده از بیهوشی عمومی یا آرام بخشی از راه ورید و بی حسی موضعی انجام می شود.

بهبودی پس از لیفت باسن برزیلی

انجام عمل باسن نیاز به برخی تغییرات خاص در دوران نقاهت دارد. در حالی که درد به طور معمول کم و به راحتی از طریق داروهای ضد درد کنترل می شود، پس از لیفت باسن برزیلی حدود 2 هفته اجازه نشستن یا خوابیدن مستقیم روی باسن را ندارید.

در این مدت، باید به شکم یا پهلو بخوابید و دراز بکشید. زمانی که بدن بهبود پیدا کند، جراح پلاستیک و زیبایی به شما اجازه می دهد تا در موقعیت تغییر یافته، با استفاده از یک صندلی مخصوص یا قرار دادن یک بالش زیر ران خود برای جلوگیری از فشار به باسن، بنشینید. وضعیت طبیعی نشستن اغلب بعد از حدود 8 هفته مجاز است. اگر دستورالعمل های جراح زیبایی خود را دنبال می کنید، می توانید فعالیت های سبک روزانه را طی 1 هفته پس از جراحی از سر بگیرید و 10 تا 14 روز بعد به کار خود برگردید.

تزریق چربی به باسن

زندگی پس از جراحی لیفت باسن برزیلی

نتایج لیفت باسن برزیلی سال ها تداوم دارد. سلول های چربی که با لیپوساکشن برداشته می شوند به منطقه برنخواهند گشت و سلول های چربی منتقل شده به باسن برای سال های آینده باقی خواهند ماند. با این حال، نوسانات مورد توجه در وزن شما می تواند نتایج را تا حدی تحت تأثیر قرار بدهد. پس بهتر است وزن ثابت خود را حفظ کنید تا بتوانید نتایج را به بهترین شکل ممکن نشان دهید.

پس از برطرف شدن تورم باقیمانده، بهبودی شما معمولاً طی 6 ماه پس از جراحی نهایی است. در این زمان، باسن خمیده و تناسب اندام در شکل ظاهری و نحوه لباس پوشیدن قابل توجه است. هنگامی که جراحی توسط یک جراح لیفت باسن خوب انجام می شود، لیفت باسن برزیلی یک روش با ارزش و با نتایج طولانی مدت است. بهترین راه برای کسب اطلاعات بیشتر، ملاقات با یک جراح پلاستیک خوب و دارای مجوز برای مشاوره است.

بهترین جراح لیفت باسن برزیلی در تهران

جراحی لیفت باسن یکی از جراحی های زیبایی است که نتایج آن علاوه بر تاثیر بر زیبایی فرد، بر سلامت او نیز تاثیرگذار است. تزریق چربی اگر به درستی انجام نشود و محل مناسب برای تزریق تشخیص داده نشود، می تواند هم باعث بروز عفونت و هم نامناسب شدن و نازیبا شدن نتیجه جراحی شود. به همین دلیل، تحقیق و بررسی پیش از انجام این عمل بسیار اهمیت دارد. پزشکی را انتخاب کنید که نمونه کارهای موفق دارد و در زمینه جراحی های زیبایی، مدرک فوق تخصص دارد. پزشک باید تمام انتظارات شما را بشنود و شما را به خوبی راهنمایی کند.

نتیجه گیری

در این مطلب با جراحی نوین لیفت باسن برزیلی آشنا شدیم. این جراحی کمک می کند تا زیبایی و جذابیت زنان بیشتر شود و اندامی ایده آل به دست آورید. بهترین جراح لیفت باسن برزیلی به شما کمک می کند تا بهترین و ایمن ترین نتیجه را دریافت کنید.

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو، فوق تخصص جراحى پلاستيک و زيبايى و عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايی، متولد سال ۱۳۵۲ در تهران است. دکتر هادیلو پس از اخذ مدرک متوسطه از دبیرستان کمال تهران، در دانشگاه ارومیه پذیرفته شد و دوره پزشک عمومی را در این دانشگاه گذراند. سپس موفق به کسب تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شد. دکتر هادیلو مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک را از دانشگاه اصفهان کسب نمود.

مقالات مرتبط

کاربرد دستگاه LDM

کاربرد دستگاه LDM

زیبایی و سلامت جسمی امروزه برای اکثر افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل بسیاری...

راهنمای جراحی لیفت بازو

راهنمای جراحی لیفت بازو

افزایش سن، تغییرات ناگهانی وزن و ژنیک سه عامل مهم در بروز چین و چروک ها و افتادگی های پوست است....

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *