مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
دکتر منصور هادیلو » فرق بینی گوشتی با استخوانی

فرق بینی گوشتی با استخوانی

تناسب بینی با فرم صورت تاثیر بسیار زیادی در جذابیت و زیبایی چهره دارد. به همین دلیل در صورت بزرگ بودن و یا قوس دار بودن بینی، زیبایی چهره به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد. در بسیاری از مواقع نقص بینی می تواند اعتماد به نفس افراد را به شدت کاهش دهد. همین موضوع موجب شده تا امروزه افراد بسیار زیادی به فکر انجام جراحی های زیبایی بینی بیفتند. اما نکته قابل توجه هنگام جراحی بینی، تفاوت میان بینی گوشتی و استخوانی است. معمولا افرادی که بینی گوشتی دارند، نگران برگشتن فرم بینی به حالت قبل هستند. از طرفی برای بسیاری از افراد این سوال ایجاد می شود که آیا جراحی بینی های گوشتی بهتر است یا استخوانی؟ به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با تفاوت میان بینی گوشتی و استخوانی و هر آنچه باید در رابطه با جراحی این بینی ها بدانید، به طور کلی آشنا کنیم.

بررسی بینی گوشتی و استخوانی

تفاوت نوع گوشتی و نوع استخوانی  در غضروف آن می باشد. بینی های استخوانی دارای غضروف محکمتر و بزرگتری هستند. این بینی ها ممکن است دارای خمیدگی هایی در نقاط مختلف بینی باشند. این در صورتی است که بینی های گوشتی دارای پوست کلفت تر و با چربی بیشتری هستند. بنابر این به منظور اطلاع از نوع بینی بررسی این دو عامل اصلی ترین فاکتور تشخیص می باشد. به دلیل نازک بودن پوست بینی و سهولت تغییر در غضروف معمولا جراحی بینی استخوانی با موفقیت بیشتری همراه است. شایان ذکر است که تخصص پزشک در جراحی حرف اول را در موفقیت آمیز بودن عمل بینی دارد.

فرق بینی گوشتی با استخوانی

خصوصیات بینی گوشتی و استخوانی

بینی های گوشتی معمولا نقص خود را در تمام رخ چهره نشان می دهند. پوسته ضخیم روی بینی های گوشتی موجب سخت تر شدن عمل جراحی آن ها می شود. از طرفی غضروف های بینی در این نوع از بینی ها بسیار نازک و کم است. بنابراین در برخی از مواقع برای انجام جراحی بینی نیاز به پیوند غضروف می باشد. به طور کلی این بینی ها نسبت به بینی های استخوانی از ضعف آناتومی برخوردار می باشند. در صورتی که بینی های استخوانی معمولا استخوان بزرگ تری دارند و یا مقداری از استخوان آن ها برآورده است. از طرفی غضروف های این بینی ها کافی بوده و هنگام جراحی نیاز به پیوند غضروف نمی باشد. البته در برخی از مواقع ممکن است بینی به طور همزمان گوشتی و استخوانی باشد. این بینی ها معمولا علاوه بر قوس بزرگ روی استخوان، از روبرو نیز بسیار پهن مشاهده می شوند. از طرفی ممکن است در ناحیه پره های بینی گوشتی بوده و فاقد غضروف باشند. در این صورت علاوه بر برطرف نمودن نقص بینی نیاز به پیوند غضروف به پره های بینی است.

تفاوت میان بینی گوشتی و استخوانی

یکی از اساسی ترین تفاوت های بینی گوشتی و استخوانی ضخامت پوست بینی است. به این منظور که بینی های گوشتی معمولا پوستی ضخیم دارند، در صورتی که پوست بینی های استخوانی نازک است. به همین دلیل است که به راحتی می توان کوچک ترین فرم استخوان قرار گرفته زیر پوست را نیز مشاهده نمود. از طرفی نازک بودن پوست بینی های استخوانی نشان دهنده وجود غضروف های کافی در نوک بینی است. از دیگر تفاوت های بینی گوشتی و استخوانی تفاوت میان پره های بینی می باشد. بینی های استخوانی معمولا از روبرو جمع تر به نظر می رسند، این در حالی است که بینی های گوشتی پره هایی بزرگ و ضخیم دارند که موجب پهن تر دیده شدن بینی از روبرو می شود. افتادگی در بینی های گوشتی و استخوانی تقریبا به یک صورت است اما، در برخی از مواقع ممکن است بینی های استخوانی افتادگی بیشتری داشته باشند. در بسیاری از مواقع نقص بینی های استخوانی در قوس ایجاد شده روی پل بینی است.

خصوصیات بینی گوشتی و استخوانی

بینی گوشتی و استخوانی چه زمانی نیاز به عمل دارند؟

امروزه جراحی زیبایی بینی می تواند روشی مطمئن و نسبتا بی خطر برای افرادی باشد که دچار نقص بینی می باشند. اما این در حالی است که بسیاری از افراد بدون توجه به میزان نقص بینی خود ترجیح می دهند، جراحی زیبایی بینی انجام دهند. به طور کلی شاید برای شما نیز این سوال پیش آید که بینی گوشتی و استخوانی چه زمانی نیاز به انجام عمل دارند؟ در جواب به این سوال باید گفت که برای انجام جراحی بینی پزشک متخصص و مجرب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا بسیاری از پزشکان بی تجربه و نامتخصص ممکن است بینی شما را از فرم طبیعی و اصولی خود خارج نموده و مشکلات جدی تری برای شما ایجاد نمایند. به همین دلیل در انتخاب جراح دقت بسیار بالایی داشته باشید. از طرفی در برخی از مواقع ممکن است افراد علاوه بر نقص ظاهر بینی دچار مشکلاتی نظیر پولیپ و یا انحراف بینی نیز باشند. در این صورت برای تنفس راحت تر نیاز به انجام جراحی بینی است. به همین دلیل افرادی که می خواهند این کار را انجام دهند، معمولا ترجیح می دهند همزمان جراحی زیبایی نیز انجام دهند. فراموش نکنید در صورتی که بینی شما از نظر ظاهری کاملا متناسب با اعضای صورتتان باشد. در صورت انجام جراحی زیبایی ممکن است در نهایت فرمی کوچک تر از اندازه متناسب با صورت شما پیدا کند و موجب نارضایتی شما شود.

در مورد جراحی بینی گوشتی بیشتر بدانید

از زبان دکتر منصور هادیلو، جراح پلاستیک در تهران

بهترین نتیجه عمل در بینی گوشتی و استخوانی

یکی از سوالات رایج در میان افرادی که می خواهند جراحی زیبایی بینی انجام دهند، این است که نتیجه عمل بینی استخوانی و گوشتی به چه صورت است؟ آیا هر دو بینی گوشتی و استخوانی پس از جراحی تغییری یکسان دارند؟ امکان بازگشت بینی پس از جراحی کدام نوع بینی گوشتی و استخوانی بیشتر است؟ کدام بینی پس از جراحی به فرم ایده آل تری دست پیدا می کند؟ چه زمانی پس از جراحی نوک بینی دچار افتادگی می شود؟ و …

در جواب به تمامی این سوالات باید گفت که جراحی بینی گوشتی و استخوانی هر دو امکان پذیر بوده و پس از جراحی هر دو بینی نتیجه ای رضایت بخش حاصل خواهد شد. البته همانطور که گفته شد میزان رضایت پس از جراحی کاملا وابسته به پزشک انتخابی شما می باشد. اما امروزه پزشکان بسیار موفقی وجود دارند که از تکنیک های مخصوصی برای پیشگیری از عدم افتادگی بینی و بازگشت بینی پس از جراحی استفاده می نمایند. به طور کلی پزشک در همان جلسه اول به شما خواهد گفت که امکان بازگشت بینی گوشتی چند سال پس از جراحی امکان پذیر است. اما در رابطه با بینی های استخوانی با گذشت زمان فرم طبیعی تر و زیباتری پیدا خواهند کرد. به همین دلیل است که از میان افرادی که دارای بینی گوشتی و استخوانی هستند، افرادی که بینی استخوانی دارند، از نتیجه جراحی رضایت بیشتری دارند. در این بینی ها استخوان تراش داده می شود که امکان بازگشت آن تقریبا غیر ممکن می باشد.

هزینه جراحی بینی گوشتی و استخوانی

هزینه جراحی بینی گوشتی و استخوانی

هزینه انجام جراحی بسته به هزینه های کلینیک، بیهوشی، دستمزد پزشک، نوع بینی و اصلاحات مورد نیاز متفاوت می باشد. به منظور اطلاع دقیق از هزینه ها باید مورد معاینه قرار بگیرید. اعلام دقیق هزینه ها پس از معاینه دقیق انجام می شود.

کلام آخر

بینی گوشتی و بینی استخوانی از انواع بینی هایی هستند که افراد به جهت تغییر در فرم و ظاهر آن به متخصص زیبایی مراجعه می نمایند. جراحی موفقیت آمیز و رضایت بیماران بسته به تخصص پزشک متفاوت می باشد. لذا به منظور انجام جراحی زیبایی بینی توصیه می گردد که به متخصص ترین پزشک مراجعه و نمونه کارهای پزشک را قبل از انجام جراحی مورد بررسی قرار دهید.

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو، فوق تخصص جراحى پلاستيک و زيبايى و عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايی، متولد سال ۱۳۵۲ در تهران است. دکتر هادیلو پس از اخذ مدرک متوسطه از دبیرستان کمال تهران، در دانشگاه ارومیه پذیرفته شد و دوره پزشک عمومی را در این دانشگاه گذراند. سپس موفق به کسب تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شد. دکتر هادیلو مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک را از دانشگاه اصفهان کسب نمود.

مقالات مرتبط

بهترین سن برای عمل بینی

بهترین سن برای عمل بینی

انجام عمل بینی به ترجیحات شخصی و اهداف شما از انجام جراحی بینی بستگی دارد. برخی از بیماران تا زمان...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *