دکتر منصور هادیلو 4 جراحی زیبایی پیکر تراشی 4 همه چیز درباره عمل جراحی شکم
مدت زمان مطالعه 6 دقیقه

همه چیز درباره عمل جراحی شکم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
مدت زمان مطالعه 6 دقیقه

بسیاری از افراد بعد از انجام تمرینات سخت شکم، باز هم به ایده آل ذهنی خود دست نمی یابند و  در حالی که از ورزش کردن دلسرد شده اند به انجام جراحی های زیبایی روی می آورند.

آیا شما می توانید دلیل موجهی را برای این نوع گرایشات برشمارید؟

چرا جراحی های زیبایی شکم و پهلو در دهه گذشته به این میزان گسترش پیدا کرده است؟

پاسخ این پرسش را می توان با در نظر گرفتن ابعاد گسترده ای داد. یکی از علت های اصلی این نوع گرایشات نتیجه دهی آنی جراحی های پلاستیک است. اما آیا این نوع جراحی ها توانسته اند خواست متقاضیان شان را پاسخگو باشند؟

بهتر است برای گرفتن پاسخ این پرسش ها و سوالات دیگر تا پایان مقاله همراه ما باشید. ما در این نگارش به بررسی انواع جراحی های زیبایی شکم می پردازیم تا شما خواننده گرامی بتوانید با خواندن آن بهترین انتخاب را داشته باشید.

عمل جراحی شکم

عمل جراحی شکم

جراحی شکم چیست؟

افراد به دلایل گوناگون برای انجام این جراحی شکم اقدام می کنند. آمار نشان می دهد که گرایش به این نوع جراحی  ها بیشتر توجه بانوان است تا مردان. دلیل این گرایش اهمیت بیشتر به تناسب اندام از جانت آن هاست.

بانوان اغلب به دلیل زایمان های مکرر این گزینه را انتخاب خواهند کرد، این در حالی است که دلیل مردان برای این جراحی ها اغلب چاقی بیش از اندازه است.

بیشتر بخوانید
تزریق چربی به باسن از طریق لیفت باسن برزیلی

به هر تقدیر امروزه شاهد رشد درخواست جراحی های زیبایی اندام و چهره هستیم که جراحی زیبایی شکم نیز از جمله آن هاست.

این نوع جراحی ها را در اصطلاح پزشکی جراحی ابدومینوپلاستی می گویند که در آن هدف جراح حذف پوست و چربی های اضافه فرد است. در ادامه با جراحی های مختلف ناحیه شکم بیشتر آشنا خواهید شد.

اولین اقدام قبل از جراحی های شکم

اولین گام برای هر نوع جراحی نواحی شکم و پهلو در خواست جلسه مشاوره از سمت بیمار جهت آگاهی یافتن از نوع جراحی متناسب با وضعیت خود و مکانیزم انجام آن است.

بنابراین قبل از جراحی جراح موظف است با بررسی وضعیت سلامت عمومی بیمار او را در جریان پروسه جراحی قرار دهد و با بررسی تمامی ابعاد جراحی، بهترین نوع جراحی را به او پیشنهاد کند.

این تصمیم گیری در سایه انجام برخی آزمایشات میسر خواهد شد.

جراح ضمن تشریح چرایی انتخاب یک نوع جراحی معایب و مزایای این جراحی را برای بیمار توضیح خواهد داد.

انواع جراحی های زیبایی شکم

هر یک از جراحی های زیبایی ناحیه شکم دارای روش و متود خاص خود است که به منظور مشخصی به بیمار توصیه می شود. ما در ادامه به بررسی چندیدن جراحی می پردازیم که عبارت اند از:

 • جراحی ابدومینوپلاستی
 • جراحی لیپوز
 • جراحی لیپوماتیک
 • جراحی های ترکیبی

جراحی ابدو مینوپلاستی

همانطور که به طور اجمالی در بالا بیان شد این جراحی با حذف مقادیر از چربی و برداشت پوست اضافی شکم ممکن می شود. جراحی آبدومینوپلاستی برای افرادی موثر خواهد بود که از افتادگی بیش از حد شکم رنج می برند. در این جراحی پوست شکم از ناحیه ناف تا نواحی که پوست افتادگی دارد، برداشته شده و با تعبیه ناحیه جدید برای ناف نواحی برش بسته می شود.

بیشتر بخوانید
راهنمای لیفت باسن برزیلی

جراحی لیپوز

این روش با تکنولوژی لیزر انجام می شود که در  رسته جراحی های شکم از جمله روش های نوین به شمار می آید. جراحی لیپوز با هدف حذف چربی ها انجام خواهد شد. جراح با ایجاد بی حسی، سوراخی را در ناحیه شکم ایجاد می کند، سپس یک میله ای که میکروکانولا نامیده می شود را به داخل شکم هدایت می کند. این میله به جهت اینکه به دستگا لیزر در خارج از بدن قرار دارد، متصلل است اشعه را برای شکستن چربی ها به داخل بدن می فرستد. قطر میله میکرو کانولا 1 تا 2 میلیمتر بوده که با حرکات رفت و برگشتی و متصاعد کردن اشعه موجب تخریب چربی ها خواهد شد. چربی های تخریب شده یا از طریق متابولیشم بدن دفع شده و یا با ساکشن خارج می شود.

جراحی لیپوماتیک

این جراحی نیز با ایجاد بی حسی موضعی و ایجاد سوراخ روی بدن فرد انجام می شود . در جراحی شکم به کمک لیپوماتیک نیز از لوله ای به نام کانولا استفاده می شود. این تکنیک به علت برخورداری دستگاه لیپوماتیک به سیستم هوشمند به عنوان جراحی کم خطر در ناحیه شکم شناخته می شود. این دستگاه با ورود به شکم چربی هاتی اضافی را با استفاده از حرکت های فیزیکی رفت و برگشتی شکسته و به وسیله دستگاه مکنده خود خارج می کند.

لیپوماتیک به علت داشتن سیستم هوشمند که در برخورد با بافت های عضلانی متوقف می شود به عنوان جراحی ایمن معرفی شده است. ای روش به همین علت با استقبال گسترده تری نسبت به جراحی لیپوساکشن رو به رو بوده است. ضمن برخورداری از این مزیت به علت استفاده مجدد از جربی ها برای نواحی فاقد چربی نیز به جراحی لیپوساکشن که در آن چربی ها سوزانده شده و غیر قابل استفاده خواهد شد، روش مطلوبتری به نظر م یرسد.

بیشتر بخوانید
راهنمای جراحی لیفت بازو

جراحی های ترکیبی

در جراحی های ترکیبی جراح با بررسی وضعیت بیمار که هم بر برداشتن پوست اضافی نیازمند باشد و هم به حذف چربی  ها می تواند جراحی ابدومینوپلاستی را با یکی دیگر از انواع جراحی های حذف چربی ترکیب کند.

عوارض جراحی های شکم

هرگونه جراحی در هر اندامی از بدن می تواند با عوارضی همراه باشد که اغلب آن ها طبیعی بوده و به عنوان عوارض طولانی مدت شناخته نمی شود، اما به وجود آمدن برخی عوارض می تواند ناشی از بی تجربه بودن جراح و عدم رعایت مراقبت های بعد جراحی باشد که متوجه خود بیمار است. از این رو مراجعه به بهترین جراح پلاستیک و رعایت توصیه های ضروری بعد از جراحی بسیار حائز اهمیت است. از عوارض احتمالی می توان موارد زیر را نام برد:

 • احساس خستگی
 • احساس درد ممتد و طولانی مدت
 • خونریزی
 • آمبولی
 • ابتلا به عفونت
 • تجمع مایعات در زیر پوست
 • عدم تقارن
 • نکروز پوستی
 • بی حسی در ناحیه شکم و یا پهلو

هزینه جراحی شکم در تهران چقدر است؟

پر واضح است که هر کدام از روش های جراحی شکم که بیان شد دارای هزینه مشخصی است . اما ارائه هزینه ای ثابت در هر مطب جراحی امری محال است، چراکه اینگونه جراحی ها بسته به این که جراح چه نوع تخصصی داشته باشد و فرد کدام بیمارستان جراحی را انجام دهد متفاوت خواهد بود.

از عوامل تاثیر گذار بر هزینه جراحی می توان موارد زیر را نام برد:

 • هزینه دارو های قبل و بعد از جراحی
 • هزینه بیهوشی
 • هزینه بیمارستان
 • هزینه جراحی
دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو، فوق تخصص جراحى پلاستيک و زيبايى و عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايی، متولد سال ۱۳۵۲ در تهران است. دکتر هادیلو پس از اخذ مدرک متوسطه از دبیرستان کمال تهران، در دانشگاه ارومیه پذیرفته شد و دوره پزشک عمومی را در این دانشگاه گذراند. سپس موفق به کسب تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شد. دکتر هادیلو مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک را از دانشگاه اصفهان کسب نمود.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

راهنمای جراحی لیفت بازو

راهنمای جراحی لیفت بازو

افزایش سن، تغییرات ناگهانی وزن و ژنیک سه عامل مهم در بروز چین و چروک ها و افتادگی های پوست است....

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *