مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
دکتر منصور هادیلو » جراحی همزمان بینی و پلک

جراحی همزمان بینی و پلک

در ابتدا بهتر است بدانید پوست اطراف چشم و پلک ها بسیار ظریف است و علائم پیری را خیلی زودتر از پوست سایر نواحی صورت نشان می دهد. بلفاروپلاستی یا جراحی پلک می‌تواند به شما کمک کند افتادگی پلک‌های بالایی، کیسه‌های زیر چشم و سایر نواقص پلک را که علائم قابل مشاهده پیری صورت را نشان می‌دهند، اصلاح کنید. در طی یک مشاوره، با جراح پلاستیک خوب در تهران یا شهر محل سکونت تان می‌تواند ظاهر چشم‌های شما را ارزیابی کند و یک روش جراحی سفارشی را توصیه کند که به مناطق مورد نظر شما برای ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر رسیدگی می‌کند. هدف نهایی جراحی پلک همیشه دستیابی به نتایجی طبیعی است که ظاهر شما را بهبود می بخشد، نه تغییر آن.

جراحی همزمان بینی و پلک

البته که بسیاری از خانم های میانسالی که به این نوع عمل جراحی نیاز دارند ممکن است نقصی در ظاهر و فرم بینی خود داشته باشند که می تواند با مشورت و انتخاب بهترین جراح پلاستیک این نوع جراحی را به طور هزمان با عمل بینی خود انجام دهند. بدین ترتیب در یک اتاق عمل و با یکبار بیهوش شدن دو جراحی زیبایی که تاثیر بسیاری بر جوانی شان دارد را انجام می دهند.

در ادامه نیز می توانید فیلم واقعی از قبل و بعد از انجام جراحی زیبایی پلک و جراحی زیبایی بینی توسط دکتر هادیلو انجام شده است را مشاهده کنید.

جراحی بلفاروپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

یک جراحی زیبایی پلک می تواند چندین نشانه از پیری قابل مشاهده را در هر دو پلک بالا و پایین برطرف کند. جراحی پلک می تواند شامل موارد زیر باشد:
حذف و/یا بازسازی رسوبات چربی
حذف محافظه کارانه پوست اضافی

در این نوع عمل پوست ناحیه افتاده یا کیسه طوری در بالا یا پایین چشم را برش می دهند و قسمت مورد نظر را برداشته و در نهایت با بخیه های بسیار ریز به صورت جراحی پلاستیکی، برش را می بندند در نهایت لیفت زیبایی در نواحی چشم اتفاق می افتد.

در ادامه نیز می توانید از طریق انیمیشن نحوه انجام این نوع عمل را به خوبی مشاهده کنید.

رینوپلاستی چیست؟

جراحی بینی که به آن رینوپلاستی نیز گفته می شود، یک عمل جراحی است که هدف آن تغییر شکل بینی است. می تواند شکل بینی را از طرق مختلف تغییر دهد. به عنوان مثال، می تواند بینی را بزرگ یا کوچکتر کند، یا زاویه بینی را نسبت به لب بالایی تغییر دهد. همچنین می‌تواند نوک بینی را تنظیم کند یا فرورفتگی‌ها، برآمدگی‌ها و سایر عیوب ناخواسته را اصلاح کند. رینوپلاستی را می توان به دلایل پزشکی و زیبایی انجام داد.

رینوپلاستی با بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می شود و می تواند به صورت سرپایی انجام شود، اگرچه در بسیاری از موارد از بیماران خواسته می شود تا شب را برای نظارت بمانند. این روش توسط بهترین جراح پلاستیک انجام می شود که در زمینه جراحی پلاستیک آموزش دیده است.

نحوه انجام عمل بینی

جراحی بینی با توجه به هدف، با برنامه ریزی و مشاوره کامل شروع می شود. اگر بنا به دلایل پزشکی (یعنی اصلاح انحراف تیغه بینی) بینی جراحی شود، ابتدا باید ساختار آن به دقت مورد بررسی قرار گیرد تا جراح بتواند به درستی عمل جراحی را به گونه ای برنامه ریزی کند که تراز و فرم مورد نظر حاصل شود. همین کار برای جراحی بینی که ماهیت زیبایی دارد نیز انجام می شود. قبل از عمل، پزشک و بیمار نه تنها جزئیات جراحی، بلکه نتایج مورد انتظار در رابطه با ظاهر نهایی بینی را نیز مورد بحث قرار می دهند. پس از نهایی شدن برنامه ها، برنامه زمانی برای عمل به بیمار داده می شود.

در طول عمل، به بیمار یک بیهوشی به صورت آرامبخش داخل وریدی یا بیهوشی عمومی داده می شود. تصمیم نهایی بر اساس توصیه پزشک خواهد بود. هنگامی که بیمار به راحتی آرام یا بیهوش شد، جراحی زیبایی بینی انجام می شود. برای تغییر یا بهبود ظاهر بینی از دو روش استفاده می شود. تکنیک های باز و بسته روش باز شامل ایجاد یک برش کوچک بریج خارجی است که به جراح اجازه می دهد پوست بینی را به سمت بالا جمع کند و به اسکلت پایین بینی دسترسی پیدا کند. در همین حال، روش بسته به این معنی است که تمام برش های جراحی در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود. بنابراین، بیماران نیازی به نگرانی در مورد جای زخم قابل مشاهده پس از عمل ندارند. از طریق این تکنیک ها، غضروف و بافت ممکن است برداشته یا تنظیم شوند، یا ایمپلنت برای دستیابی به نتایج مطلوب قرار داده شود.

شرایط بعد از عمل بینی

بعد از عمل، بینی با یک آتل و یک باند پوشانده می شود که هر دو باید حدود یک هفته در جای خود باقی بمانند. طبیعی است که تا چند روز بعد از عمل احساس پف کرده و مقداری تورم در اطراف بینی و نزدیک چشم داشته باشید. استفاده از کمپرس سرد به کاهش درد و تورم کمک می کند، اما اگر درد غیرقابل تحمل باشد، پزشک معالج یا جراح ممکن است داروی مسکن تجویز کند. با این حال، درد و تورم در نهایت در طی 14 روز پس از جراحی کاهش می‌یابد، تا زمانی که بیمار تمام دستورالعمل‌های مراقبتی پس از جراحی بینی را که پزشک ارائه می‌دهد، رعایت کند. همچنین از بیماران خواسته می شود تا چند هفته پس از جراحی بینی از انجام هرگونه فعالیت شدید خودداری کنند و از ثابت نگه داشتن سر و بالا نگه داشتن سر در چند روز اول سود خواهند برد.

نتیجه گیری

در این مقاله با مطالعه و شناخت بیشتر در مورد چگونگی هر یک از عمل های جراحی مذکور، چنانجه به هر دو این جراحی ها جهت جوانسازی صورت خود دارید اقدام به انجام آن به طور همزمان کنید تا از عوارض بیهوشی در دو مرتبه جراحی و سایر مزایا آن بهره مند شوید. البته که نکته مهم این است که فردی را به عنوان جراح و متخصص انتخاب کنید که سابقه انجام این جراحی به طور همزمان را داشته باشد تا بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید.

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو، فوق تخصص جراحى پلاستيک و زيبايى و عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايی، متولد سال ۱۳۵۲ در تهران است. دکتر هادیلو پس از اخذ مدرک متوسطه از دبیرستان کمال تهران، در دانشگاه ارومیه پذیرفته شد و دوره پزشک عمومی را در این دانشگاه گذراند. سپس موفق به کسب تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شد. دکتر هادیلو مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک را از دانشگاه اصفهان کسب نمود.

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *