مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
دکتر منصور هادیلو » جراحی بینی عقابی

جراحی بینی عقابی

یکی از رایج ترین دلایل انجام جراحی، وجود بینی عقابی است. این بیماران به طور کلی بیشتر نگران ظاهر خود در نیمرخ هستند و تمایل به عکس گرفتن از بغل و پهلو ندارند. این بیماران معمولا اعتماد به نفس پایینی دارند و رضایت از چهره خود ندارند. اصلاح نوک و فرم عقابی بینی جزء استاندارد بسیاری از عمل های جراحی بینی است و اغلب بیماران پس از اصلاح فرم عقابی بینی، اعتماد به نفسشان تقویت شده و منجر به آرامش فکری و تناسب چهره فرد می گردد. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا بیشتر در مورد جراحی بینی عقابی بدانید.

جراحی بینی عقابی چیست؟

جراحی بینی عقابی جراحی است که با کمک آن می توان حالت عقابی بینی را به طور کامل از بین برد و از داشتن بینی ظریفو جراحی زیبایی بینی با ساختار طبیعی لذت برد. این جراحی منجر به داشتن احساس بهتر در هنگام لبخند و زیبایی دو چندان صورت می گردد.

مزیت جراحی بینی عقابی

  • اغلب بیماران پس از انجام جراحی بینی عقابی جملاتی نظیر: “تو زندگی من را تغییر دادی” یا “من هرگز فکر نمی کردم می توانم اینقدر خوب به نظر برسم” را بیان می کنند. این جراحی دارای مزیت هایی نظیر:
  • اصلاح قوز روی پل و نوک بینی که آویزان است .
  • اصلاح زاویه بینی: زاویه ایده آلی که توسط لب بالایی و بینی ایجاد می شود تقریباً 100 درجه است. اگر زاویه کمتر از زاویه راست (کمتر از 90 درجه) باشد، بینی عقابی به نظر می رسد.
  • ایجاد لبخند زیبا: لبخند زدن باعث می‌شود نوک بینی عقابی بیشتر به سمت پایین کشیده شود و «قلاب» را برجسته‌تر نشان دهد. این جراحی منجربه اصلاح این عارضه می گردد.
  • ایجاد تعادل در صورت: عمل زیبایی بینی تعادل بینی را فراهم سازی می کند.
  • داشتن نیمرخ بهتر: این جراحی نمای نیمرخ را بهبود می بخشد و از افتادن نوک بینی هنگام لبخند جلوگیری می کند.
  • ایجاد جذابیت در چهره بیمار و بازیابی اعتماد به نفس و کیفیت زندگی

اقدامات پیش از جراحی

قبل از انجام تمام جراحی ها ضروری است که بیمار دو هفته قبل از جراحی مصرف دخانیات و الکل را قطع نماید. مصرف این موارد منجر به کندی روند بهبود می گردد. بیمار همچنین ضروری است که آزمایشات و تصویر برداری های درخواستی پزشک را انجام دهد. همچنین در صورت وجود بیماری های نظیر هموفیلی یا مصرف دارو های خاص ضروری است که به پزشک اطلاع داده شود. مصرف داروهایی نظیر پروفن پیش از جراحی ممنوع است، زیرا منجر به روان شدن خون بیمار می گردد و احتمال خفگی و عدم قطع خونریزی را افزایش می دهد.

هزینه بینی عقابی

جراحی بینی عقابی چگونه انجام می شود؟

اصلاح بینی عقابی یک عمل جراحی پلاستیک است. جراح پلاستیک با کمک متخصص بیهوشی در ابتدا فرد را بی هوش نموده و با ایجاد برش هایی در زیر پل بینی و کنار زدن پوست بینی، اقدام به سوهان کشی و در مواردی شکستن قوز بینی و اصلاح ایرادات آن می پردازد. در این جراحی غالباً غضروف‌های نوک بینی با بخیه‌ها تا سپتوم تثبیت می‌شوند تا نوک آن کمی به سمت بالا بچرخد و هنگام لبخند زدن حالت افتادگی رفع شود. بیماران اغلب قبل از عمل بینی می گویند. این جراحی باید به صورتی انجام شود که افتادگی نوک بینی برگشت پذیرنباشد. لذا در برخی مواقع در صورت نداشتن بانک غضروف کافی می توان از سایر اجزا بدن، غضروف هایی را به بینی پیوند داد. در صورت نیاز در جراحی بینی عقابی می توان، جراحی انحراف بینی و پولیپ نیز به طور همزمان انجام داد.

اقدامات پس از جراحی بینی عقابی

پس از جراحی بینی عقابی ضروری است که سر بالا گرفته شود و از پریدن، خم شدن، خندین، جویدن غذاهای سفت و حرف زدن زیادی جدا خودداری شود. ضروری است که پماد ها و داروهای تجویزی در زمان مناسب و مطابق با دستورات پزشک استفاده شود و از کمپرس های سرد و گرم برای کاهش تورم و کبودی استفاده شود.

مزایای جراحی بینی

تغییرات بینی عقابی پس از جراحی

برخی از تغییرات پس از جراحی بینی ماه ها طول می کشد تا آشکار شوند، مانند اصلاح ظریف پهنای نوک بینی، اصلاح افتادگی نوک و از بین رفتن ورم ها. اما بسیاری از نتایج جراحی در ثانیه ای که نوار، گچ و آتل آن برداشته می شود یا حتی قبل از آن برای بیمار مشهود است.

آزمایش ها و تصویر برداری برای جراحی بینی عقابی

معمولا برای انجام جراحی زیبایی بینی، سی تی اسکن صورت، بینی و سینوس ها تجویز می گردد. در مواردی برای اطمینان از عدم وجود مشکلات زمینه ایی ممکن است آزمایش خون نیز تجویز شود.

بیمار در چه زمانی می تواند به زندگی عادی باز گردد؟

بیماران معمولا پس از یک هفته تا ده روز می توانند به زندگی عادی و محل کار خود باز گردند.

دکتر خوب برای جراحی بینی عقابی

اگر بینی قلابی دارید که آن را دوست ندارید، حتماً با یک جراح پلاستیک با تجربه در جراحی زیبایی مشورت کنید. دکتر منصورهادیلو یک جراح پلاستیک بسیار حرفه ایی است. او چندین دهه تجربه در زمینه جراحی پلاستیک، از جمله جراحی زیبایی بینی و سایر جراحی های صورت دارند.

هزینه درمان بینی عقابی

هزینه درمان بینی عقابی، بسته به حاد بود مشکل، هزینه کلینیک، هزینه های جانبی، وجود مشکلات زمینه ایی نظیر مشکلات خونی یا مشکلات تنفسی( نظیر پولیپ یا انحرافات )، تخصص پزشک، اینکه در بیمارستان جراحی را انجام دهید یا کلینیک و دستمزد جراح پلاستیک متفاوت می باشد. برای اطلاع دقیق از هزینه ها ضروری است که به جراح بینی مراجعه نموده و مورد معاینه و سی تی اسکن قرار بگیرید.

کلام آخر

جراحی بینی عقابی از جراحی های بسیار شایع در میان ایرانیان است. این مدل بینی ها از نیمرخ دارای ظاهر نا مناسب عقابی شکل، نوک افتاده و عدم تناسب صورت با بینی هستند. امروزه این مدل بینی ها به سادگی و با تکنیک های به روز توسط دکتر منصور هادیلو قابل درمان می باشد.

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو، فوق تخصص جراحى پلاستيک و زيبايى و عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايی، متولد سال ۱۳۵۲ در تهران است. دکتر هادیلو پس از اخذ مدرک متوسطه از دبیرستان کمال تهران، در دانشگاه ارومیه پذیرفته شد و دوره پزشک عمومی را در این دانشگاه گذراند. سپس موفق به کسب تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شد. دکتر هادیلو مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک را از دانشگاه اصفهان کسب نمود.

مقالات مرتبط

بهترین سن برای عمل بینی

بهترین سن برای عمل بینی

انجام عمل بینی به ترجیحات شخصی و اهداف شما از انجام جراحی بینی بستگی دارد. برخی از بیماران تا زمان...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *