مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه
دکتر منصور هادیلو » بهترین جراح پلاستیک در تهران

بهترین جراح پلاستیک در تهران

جراحی پلاستیک یکی از عمل های زیبایی است که در آن جراح کار ترمیمی یا اصلاح را انجام می دهد. با بهره گیری از این علم می توان نقایص های برخی از قسمت هایی از بدن را درست کرد.جراحی پلاستیک چیست؟بهترین جراح پلاستیک چه خصوصیاتی باید داشته باشد ؟جراحی پلاستیک از شاخه های جراحی است که با اصلاح و ترمیم شکل و کاربرد اعضای بدن سر و کار دارد. جراحی پلاستیک به طور عمده به دو زمینه زیبایی و بازسازی تقسیم می شود.

جراح پلاستیک کیست؟

جراح پلاستیک پزشکی است که بعد از دریافت دکترای پزشکی خود، دوره ایی تخصصی در رشته جراحی عمومی را طی میکند و پس از 3 سال آموزش در دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک در مراکز دانشگاهی معتبر مفتخر به کسب این تخصص حرفه ای می شود.

تخصص های جراح پلاستیک

جراحی های زیبایی

زیبایی از شاخه های بسیار مهم در جراحی پلاستیک است که جراحی زیبایی صورت و بدن را شامل می شود.

جراحی سوختگی

این نوع جراحی پلاستیک بعد از سوختگی شدید و برای ترمیم و بازسازی قسمت های سوخته شده ی بدن کاربرد دارد.

جراحی دست

یکی از شاخه های جراحی پلاستیک که شامل چندین نوع جراحی است، آسیب های شدید ، بیماری های مزمن یا بیماری مادر زادی دست و مچ دست، عامل اصلی انجام این جراحی است.

جراحی میکروسکوپیک

جراحی میکروسکوپیک برای متصل کردن مجدد رگ های خونی در بازسازی قسمتی از بدن که به هر دلیلی از دست رفته و با بافت های جدید جایگزین می شوند،کاربرد دارد.

جراحی پلاستیک کودکان

جراحی پلاستیک کودکان با جراحی افراد بزرگسال متفاوت است.
نقص های مادرزادی و یا سندرم هایی که در هنگام تولد در حال ایجاد شدن هستند به بهترین روش در دوران کودکی درمان می شوند.

انواع جراحی های زیبایی که جراح پلاستیک انجام می دهد

جراحی زیبایی پلاستیک معمولاً برای تغییر ظاهری انجام می شود. طبق آمار، این جراحی در زنان بسیار متداولتر است اما این روزها تعداد زیادی از مردان نیز به انجام انواع جراحی های پلاستیک نیز ترغیب شده ان. این جراحی ها می تواند تغییر شکل کلی بدن با استفاده از لیفت باشد یا از بین بردن چین و چروک های صورت. بعضی افراد بر روی ظاهر پستان های خود حساس هستند و علاقه مند می شوند که ظاهر سینه ها را تغییر دهند. جراحی های زیبایی باعث می شود که افراد با اعتماد به نفس بیشتری زندگی کنند و تصویر بهتری از خود در ذهن داشته باشند. تعداد متقاضیان این جراحی ها روز به روز افزایش پیدا می کند و افراد بیشتری تمایل به انجام این نوع عمل ها را دارند. اما بهترین جراح پلاستیک چه جراحی هایی را انجام می دهد؟ در ادامه به بررسی بیشتر انواع جراحی های پلاستیک زیبایی می پردازیم.

انواع جراحی های زیبایی

از میان انواع جراحی های حوزه پلاستیک و زیبایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جراحی زیبایی سینه؛
 • افزایش حجم سینه یا بزرگ کردن آن (ماموپلاستی)؛
 • برداشتن و ایمپلنت پستان؛
 • لیفت پستان (ماستوپکسی)؛
 • تغییر شکل چانه (جنیوپلاستی) ؛ گونه یا فک (کاشت صورت یا تقویت بافت نرم)؛
 • لیفت پلک (بلفاروپلاستی)؛
 • لیفت صورت؛
 • لیفت پیشانی؛
 • افزایش حجم لب با استفاده از ژل یا چربی؛
 • لیپوساکشن (لیپوپلاستی)؛
 • لیپوماتیک؛
 • لیفت شکم؛
 • لیفت ران؛
 • لیفت بازو؛
 • تزریق بوتاکس؛
 • درمان سلولیت؛
 • لایه برداری شیمیایی؛
 • تزریق چربی یا کلاژن یا چربی (جوان سازی صورت)؛
 • لیزر سطح پوست؛
 • فالوپلاستی (عمل بزرگ کردن آلت تناسلی)؛
 • تزریق های زیبایی (مانند تزریق بوتاکس)؛
 • حذف چین و چروک و زیباسازی صورت.

متداولترین انواع جراحی های زیبایی

در این مقاله انواع جراحی های زیبایی را که متقاضیان زیادی در سراسر جهان دارد، شرح می دهیم:

افزایش یا بزرگ شدن پستان ( ماموپلاستی)

بزرگ کردن سایز پستان در کشور آمریکا اولین رتبه را در میان جراحی های زیبایی به دست آورده است. انجام این جراحی دلایل بسیار زیادی دارد، از جمله: بزرگ کردن سایز هر دو پستان، کاشت پستانی که وجود ندارد، برای متقارن کردن سینه های نامتقارن و زنانی با سینه های بدون رشد و کوچک، که برای حل مشکلات ظاهری سینه این جراحی را انجام می دهند. یک روش از این جراحی که به وسیله کاشت سیلیکون انجام می شود برای رفع مشکل زنانی که دچار میکرو مستیای مادرزادی هستند و سینه های آنها در دوران بلوغ رشد نمی کند، این جراحی مدتی ممنوع شد ولی محبوبیت آن در میان زنانی با این مشکل بسیار زیاد است، هرچند شواهد نشان داده که برای سلامتی افراد مضر است. یک تا دو هفته طول می کشد که بعد از انجام این عمل افراد به فعالیت های عادی خود برگردند ولی برای انجام فعالیت های سنگین و کارهای طولانی، زمان بیشتری لازم است.

لیفت پستان (ماستوپکسی) با یا بدون قرار دادن ایمپلنت

این جراحی معمولا برای زنانی که از بزرگی سینه های خود رنج می برند انجام می شود، کسانی که با مشکل بزرگی سینه رو به رو هستند، با مشکلات دیگر مانند پوشیدن لباس های بد فرم، کمر درد و وضعیت بد جسمانی همراه می شوند. استفاده از این جراحی و کاهش وزن سینه ها به بهبود وضعیت کمر درد و مشکلات دیگر این افراد بسیار کمک می کند.

البته لیفت پستان برای درمان سینه های آویزان نیز مورد استفاده قرار می گیرد که باعث می شود ظاهر پستان ها بسیار تغییر کند، این عمل در زنان بعد از سپری کردن دوران حاملگی بسیار رایج است، زیرا دچار افتادگی پستان می شوند. همچنین بسیاری از زنان برای بزرگ کردن سینه های خود بعد از دوران شیردهی، عمل لیفت پستان یا کاشت انجام می دهند تا به سینه های ایده آل خود برسند.

لیفت پلک (بلفاروپلاستی)

پایین افتادن پلک ها هم از نظر زیبایی و هم از نظر بینایی بسیار اهمیت دارد، زیرا افتادگی بیش از حد پلک جلوی دید را می گیرد و این اختلال در اثر افزایش سن اتفاق می افتد. در طی انجام این عمل پلک های مزاحم که بلف نامیده می شود، با استفاده از جراحی کاهش پیدا می کنند. در صورت لزوم در این جراحی بالشتک چربی که در زیر چشم قرار دارد، برداشته می شود. بهبودی این عمل بعد از 14 روز اتفاق می افتد که افراد می توانند بعد از آن به ملاقات های عمومی بپردازند ولی ورم آن دیرتر می خوابد.

نمونه بلفاروپلاستی دکتر هادیلو
نمونه کار بلفاروپلاستی

لیفت صورت

از جمله انواع جراحی های زیبایی که طرفداران بسیار زیادی دارد لیفت صورت است، این جراحی زیبایی به از بین بردن چین و چروک های پوستی بسیار کمک می کند. در این عمل پوست صورت را به آرامی می کشند که باعث سفت شدن آن می شود و خطوط چین و چروک از بین می روند، افتادگی پوست در این عمل زیبایی به حداقل میزان خود می رسد. این لیفت معمولا با عمل های زیبایی لیفت پیشانی و بلفاروپلاستی، همچنین لایه برداری از پوست نیز انجام می شود و در جوانسازی پوست افراد بسیار موثر است.

لیپوساکشن و لیپوماتیک

در این عمل، که در نواحی مختلفی از بدن می تواند انجام شود و چربی اضافی این نواحی را ساکشن می کند. لیپوساکشن به دو صورت انجام می شود که در یک روش مایعی را به درون بدن تزریق می کنند که تمام چربی های اضافی را به صورت محلول از لوله ای دیگر خارج می کند، در روش دیگر از اولتراسونیک استفاده می شود، اولتراسونیک باعث محلول کردن چربی های اضافی بدن می شود. البته نوع اولتراسونیک ممکن است همراه با سوختگی های پوستی باشد که معمولا خطر بیشتری دارد.

لیفت شکم (ابدومینوپلاستی)

این لیفت که ابدومینوپلاستی، نامیده می شود، پوست اضافی شکم را به راحتی از بین می برد و پوست باقی مانده را سفت می کند. این جراحی برای افرادی که پس از بارداری یا کاهش وزن فراوان دچار افتادگی پوست شکم شده اند، بسیار رایج است. این افراد معمولا چربی اضافی در شکم خود ندارند که با لیپوساکشن مشکل آنها حل شود، فقط دارای پوست اضافی در ناحیه شکم خود می باشند. 2 تا 3 هفته طول می کشد که فرد بعد از عمل فعالیت های عادی خود را انجام دهد.

جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی عملی است که در آن ظاهر بینی به تعادل می رسد و مشکلات و نواقص ظاهری بینی از بین می رود، ممکن است اندازه کلی بینی کاهش داده شود یا اصلاح در نواحی آن صورت بگیرد.

جراحی بینی گوشتی
رینوپلاستی گوشتی با مدل طبیعی

نقش جراحی پلاستیک در جراحی های زیبایی

تخصص بالا و تجربه یک جراح نقش بسزایی در نتیجه جراحی دارد اینکه یک جراح پلاستیک بتواند در مواقع ضرری بهترین تصمیم گیری را داشته باشد و با کمک تکنیک های نوین بهترین نتیجه را برای بیمار داشته باشد بسیار اهمیت دارد. پس سعی در انتخاب جراح پلاستیک خود دقت کنید تا  از نتیجه جراحی های خود لذت ببرید .

بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران

جراح پلاستیک نقش بسیار مهمی در نتیجه انواع جراحی های زیبایی دارد. به همین دلیل باید در انتخاب جراح دقت بسیار زیادی داشت. برای انتخاب یک جراح پلاستیک خوب در شهرهای بزرگی مانند تهران که پزشکان زیادی فعالیت دارند، حتماً به خوبی از طریق شبکه های اجتماعی و مراجعه حضوری به مطب پزشک از نحوه کار او اطمینان حاصل کنید. بهترین جراح پلاستیک تهران ویژگی های زیر را باید داشته باشد:

 1. مهارت و تخصص بالایی در جراحی پلاستیک داشته باشد؛
 2. نمونه کارهای موفق زیادی داشته باشد؛
 3. جراحی را با دقت و با مهارت بالایی انجام دهد؛
 4. در معاینه و راهنمایی بیمار باید صبور و با حوصله باشد؛
 5. اخلاق حرفه ای را در کار خود مدنظر قرار دهد.

نتیجه گیری

در این مطلب به بررسی کامل خدمات رایجی که جراح و متخصص جراحی پلاستیک ارائه می دهد پرداختیم. فراموش نکنید که تمامی خدمات زیبایی باید توسط بهترین جراح پلاستیک انجام شود زیرا عمل های زیبایی علاوه بر نیاز به ظرافت و دقت باید به شیوه ای صحیح انجام شوند تا خطری بیمار را تهدید نکند.توجه داشته باشید که جراحی پلاستیک چیزی نیست که بخواهید  در موردش عجولانه تصمیم بگیرید. در انتخاب بهترین جراح متخصص باید دقت و وسواس به خرج دهید و حتما از تجربه و تبحر پزشک خود مطمئن باشید.دکتر منصور هادیلو فوق تخصص جراحى پلاستیک زیبایى عضوانجمن جراحان پلاستيک و زيبايی یکی از بهترین گزینه ها برای انجام جراحی پلاستیک در تهران است.

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو، فوق تخصص جراحى پلاستيک و زيبايى و عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايی، متولد سال ۱۳۵۲ در تهران است. دکتر هادیلو پس از اخذ مدرک متوسطه از دبیرستان کمال تهران، در دانشگاه ارومیه پذیرفته شد و دوره پزشک عمومی را در این دانشگاه گذراند. سپس موفق به کسب تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شد. دکتر هادیلو مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک را از دانشگاه اصفهان کسب نمود.

مقالات مرتبط

جراحی همزمان بینی و پلک

جراحی همزمان بینی و پلک

در ابتدا بهتر است بدانید پوست اطراف چشم و پلک ها بسیار ظریف است و علائم پیری را خیلی زودتر از پوست...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *