مدت زمان مطالعه ۱۴ دقیقه
دکتر منصور هادیلو » بهترین جراح لیپوماتیک تهران

بهترین جراح لیپوماتیک تهران

انسان از بدو خلقت همیشه به دنبال زیبایی چهره و اندام بوده است. با پیشرفت علم، روش های متفاوتی برای رسیدن به این هدف فراهم شده است. زیبایی اندام از جمله مهم ترین ایده آل های هر فردی است که گاهی با ورزش و رژیم های سخت، قادر به رسیدن به آن نیست و ناچار است تا به کمک راه های دیگر به ایده آل خود برسد. از روش های نوین و کاربردی که امروزه در بین خانم ها و آقایان برای دستیابی به اندامی زیبا بسیار رایج شده است، می توان به پیکرتراشی به روش لیپوماتیک اشاره کرد. اما این جراحی نیز مانند سایر جراحی ها نیازمند دقت و مهارت پزشک است و به همین دلیل باید برای انجام آن، به بهترین جراح لیپوماتیک در تهران مراجعه کنیم. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مطلب، علاوه بر بررسی این جراحی زیبایی، به معرفی یک جراح لیپوماتیک خوب در تهران بپردازیم.

لیپوماتیک چیست؟

عمل لیپوماتیک (Lipomatic) یک روش پیشرفته تر و دقیق تر از عمل لیپوساکشن است که عوارض و درد بسیار کمی دارد و کمک می کند تا فرد به کمک جراحی به اندام ساعت شنی دست یابد. در این جراحی، بافت های چربی اضافه از زیر پوست و اندام های بدن خارج می شود. این جراحی برای کاهش وزن نیست بلکه به رفع چربی های موضعی و کاهش سایز کمک می کند.

قبل از جراحی لیپوماتیک
بعد از جراحی لیپوماتیک

به طور کلی لیپوماتیک از بین برنده چربی های موضعی زیر جلدی است. 80 درصد از چربی های تخلیه شده سالم هستند و برای انتقال به سایر نقاط بدن مناسب می باشند. از موارد استفاده این چربی می توان به از بین بردن چین و چروک، جوانسازی پوست پشت دست و افزایش حجم گونه لب و سینه اشاره کرد.

در صورتی که به بهترین جراح لیپوماتیک در تهران مراجعه کنید، این عمل موفقیت بسیار بالایی دارد و می توانید اندام ایده آل خود را بدست آورید.

لیپوماتیک در کدام قسمت ها قابل انجام است؟

با استفاده از روش لیپوماتیک چربی های اضافه، از قسمت های خاص بدن توسط دستگاه خارج می شود. از جمله ناحیه هایی که عمل لیپوماتیک روی آن انجام می گیرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک بازو ها

لیپوماتیک ران ها

لیپوماتیک باسن

لیپوماتیک صورت

لیپوماتیک غبغب

لیپوماتیک پشت گردن

لیپوماتیک گردن و گونه ها

مزایای جراحی لیپوماتیک چیست؟

با گذر زمان و پیشرفت علم، ایراد های روش های پیشین نیز برطرف می شود. مزیت های جراحی لیپوماتیک نسبت به روش های قبلی از جمله لیپوساکشن و لیپولیز عبارتند از:

 • دوره نقاهت کوتاه است؛
 • از آنجایی که در این روش معمولاً از بیهوشی عمومی استفاده نمی شود، در نتیجه عوارض بیهوشی را ندارد و فقط از بی حسی موضعی استفاده خواهد شد؛
 • از داروی بی حسی کمتری استفاده می شود؛
 • میزان درد، خونریزی، کبودی و تورم بسیار کم است؛
 •  در صورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی پزشک، هیچ گونه عفونتی بروز نمی کند؛
 • عمل به صورت سرپایی است و نیازی به بستری نیست. ادامه فعالیت در همان روز امکان پذیر است؛
 • خطر آمبولی شدن و پاره شدن عروق به صفر رسیده است؛
 • زمان عمل جراحی کوتاه است؛
 • تعداد سوراخ هایی که برای ورود کانولا به زیر جلد پوست استفاده می شود بسیار کم و قطر آن ها بسیار کم است. قطر سوراخ ها معمولا بین 1 -3 میلی متر در هر ناحیه است؛
 • چربی ها به صورت یکنواخت خارج می شوند و مانند روش های پیشین چربی زیر پوست باقی نمی ماند؛
 • استفاده از لباس های شکل دهنده تنها به مدت 2 هفته لازم است؛
 • به دلیل مجهز بودن به سیستم ایمنی، از ایجاد سوختگی در سطح پوست جلوگیری می کند.

خطرات و عوارض جراحی لیپوماتیک چیست؟

این روش پیکرتراشی اگر توسط یک متخصص جراح پلاستیک خوب انجام شود، هیچ گونه مشکلی به وجود نخواهد آورد. اما این عمل هم مانند دیگر جراحی های زیبایی عوارض کلی دارد که عبارتند از:

 • کبودی و تورم ناچیز پس از عمل کاملاً طبیعی است و 2-4 روز پس از عمل از بین خواهد رفت.
 • در صورت استفاده از آسپرین و وارفارین 2 هفته قبل از عمل و عدم توجه به توصیه دکتر احتمال بروز خونریزی در حین عمل وجود خواهد داشت.
 • از داروهای بی حسی که برای این عمل استفاده می شود، لیدوکائین است. در صورت حساسیت به این دارو حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.
 • در صورتی که عمل جراحی در محیط غیر استریل انجام شود، احتمال عفونت بسیار بالا است. با توجه به اینکه زخم های ناشی از عمل جراحی بسیار کوچک هستند پس از عمل مراقبت از آن آسان بوده و احتمال عفونت آن بسیار کم است.
 • اساس کار دستگاه بر پایه ویبریشن است و ممکن است به جراح و بیمار آسیب برساند.
 • حالت تهوع، خارش پوست، افتادگی و کش آمدن پوست، احساس سرگیجه و ضعف نیز از جمله عوارض جانبی است.

جراحی لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب است؟

این جراحی برای افراد زیر روشی مناسب و موثر محسوب می شود:

 • افرادی که دارای چربی موضعی هستند، وزن مناسبی دارند اما تصمیم به کاهش سایز دارند؛
 • افرادی که پوست آن ها سفت است و دچار شلی نشده است و بافت عضله آن ها قوی است؛
 • افرادی که سایز بالایی دارند و نمی توانند با ورزش و رژیم به سایز ایده آل خود برسند؛
 • افرادی که از سیگار و الکل استفاده نمی کنند؛
 • افرادی بالای 18 سال؛
 • افرادی که از سلامت جسمی مناسبی برخوردارند.

روش انجام لیپوماتیک به چه صورت است؟

روش انجام لیپوماتیک به این صورت است که ابتدا فوق تخصص جراحی پلاستیک نواحی مورد نظر برای درمان را با قلم های مخصوص نشانه گذاری می کند تا محل تجمع چربی و برش ها معلوم شود. سپس بیمار توسط بیهوش و یا بی حس می شود. پس از بیهوش شدن بیمار، پزشک قسمت های مشخص شده را برش کوچکی می زند و پوست را باز می کند سپس با کمک دستگاهی، لوله باریکی به نام کانولا را داخل بافت های چربی می کند تا چربی ها به ذرات کوچک تری تقسیم شوند. پس از این مرحله چربی ها با مکش دستگاه از بدن خارج می شود.

خوشبختانه در این روش هیچ آسیبی به بخش های دیگر عضلات و عروق خونی وارد نمی شود و به همین دلیل است که بیمار زود بهبود پیدا می کند و تورم و کبودی بسیار کم است.

بهترین جراح لیپوماتیک تهران چه ویژگی هایی دارد؟

برای این که بتوانید نتیجه عالی از این جراحی زیبایی بگیرید و رضایت کافی داشته باشید باید بهترین جراح لیپوماتیک را انتخاب کنید. برای این کار باید ابتدا تحقیقات لازم را انجام دهید و سپس اقدام به جراحی کنید. یک جراح خوب لیپوماتیک در تهران باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • دارای مدرک معتبر و تخصصی باشد.
 • سابقه جراحی بالایی داشته باشد و مهارت خود را اثبات کرده باشد.
 • دارای تعداد زیادی نمونه کار موفق باشد.
 • به فکر منافع شخصی خود نباشد و در صورتی که بیمار نیاز به جراحی ندارد او را آگاه کند.
 • سلامت بیمار را در نظر بگیرد و او را از عوارض ناشی از این جراحی آگاه کند.
 • در جلسه مشاوره تمام نکات لازم در خصوص جراحی و مراقبت های لازم بعد از انجام آن را به بیمار گوشزد کند.
 • از بهترین و مدرن ترین دستگاه و تجهیزات استفاده کند.

چگونه بهترین جراح لیپوماتیک در تهران را انتخاب کنیم؟

برای این که بتوانید بهترین جراح لیپوماتیک را انتخاب کنید باید اقداماتی را انجام دهید که به شرح زیر است:

تحقیق برای انتخاب بهترین جراح لیپوماتیک

پرسش از آشنایان

 شما می توانید از اطرافیان خود که لیپوماتیک انجام دادند سوال کنید و در مورد نتیجه جراحی و میزان رضایتشان سوال کنید.

کمک گرفتن از موتور جستو جو گوگل

اگر در اطرافیانتان کسی را نمیشناسید که این جراحی را انجام داده باشد می توانید از موتور های جست و جو کمک بگیرید و به دنبال بهترین جراح لیپوماتیک باشید و با ویژگی و رزومه او آشنا شوید.

دیدن نمونه کار پزشک در شبکه های اجتماعی

شما میتوانید نمونه کار های پزشک را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام مشاهده کنید و نظرات بیماران او را بخوانید و در صورت رضایت برای جراحی اقدام کنید.

مراجعه به مطب و صحبت با سایر بیماران

 شما می توانید با مراجعه به مطب، نمونه کار پزشک را از نزدیک مشاهده کنید و با بیماران او در مورد روند جراحی صحبت کنید و میزان رضایت مندی آن ها را بررسی کنید.

قبل از جراحی لیپوماتیک چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

مهم ترین گام پیش از انجام این جراحی، تحقیق و بررسی پزشکان فعال در حوزه جراحی پلاستیک است. باید با بررسی شبکه های اجتماعی پزشکان و مراجعه حضوری به مطب آن ها بهترین جراح لیپوماتیک را انتخاب کنید تا نتیجه جراحی مطلوب باشد و سلامت و ایمنی شما نیز حفظ شود. علاوه بر این، موارد زیر را پیش از انجام جراحی در نظر داشته باشید:

 • قبل از جراحی و در جلسات مشاوره پزشک را از سابقه بیماری های خود با خبر کنید.
 • اگر داروی خاصی مصرف میکنید حتما به پزشکتان اطلاع دهید.
 • طبق دستور پزشک از چند ساعت قبل از جراحی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید در واقع در روز جراحی شما باید کاملا ناشتا باشید.
 • از چند روز قبل از جراحی با مشورت پزشک مصرف دارو هایی مانند آسپرین که باعث افزایش خون ریزی میشوند را قطع کنید و یا کاهش دهید.
 • از چند هفته قبل از جراحی از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکی بپرهیزید زیرا ممکن است باعث تورم و التهاب بعد از جراحی شود.

هزینه جراحی لیپوماتیک در تهران چقدر است؟

یکی از مهم ترین دغدغه های هر فردی که تصمیم به انجام هر گونه جراحی زیبایی از جمله جراحی بینی، ابدومینوپلاستی یا دیگر جراحی ها می گیرد، هزینه جراحی است. هزینه جراحی لیپوماتیک به میزان چربی خارج شده از نواحی بدن و میزان مشکل شما بستگی خواهد داشت. به علاوه این که تخصص و تجربه پزشک نیز در هزینه این جراحی نقش دارد. قبل از عمل جلسه مشاوره برای شما ترتیب داده خواهد شد تا با آگاهی کامل این عمل را انجام دهید. به طور کلی عواملی که می توانند در تعیین هزینه لیپوماتیک نقش داشته باشند را در زیر به شما خواهیم گفت:

 1. هزینه بیهوشی و یا بی حسی موضعی بیمار
 2. هزینه های کلینیک تخصصی و یا اتاق عمل بیمارستان
 3. هزینه آزمایش های قبل از انجام عمل زیبایی پیکرتراشی
 4. هزینه گن های مورد استفاده پس از لیپوماتیک
 5. دستمزد پزشک متخصص
 6. هزینه دارو های تجویز شده

موارد بالا همگی به صورت مستقیم بر روی تعیین هزینه لیپوماتیک تاثیر می گذارند. برای اطلاع از هزینه ی دقیق کافیست با بهترین جراح لیپوماتیک مشورت کنید.

مراقب های بعد از جراحی لیپوماتیک

 1. برای کاهش ورم و کبودی ناشی از عمل به مقدار زیاد آب و مایعات بنوشید؛
 2. به مدت چند ساعت بعد از عمل استراحت مطلق داشته باشید؛
 3. چند ساعت بعد از عمل پیاده روی کوتاه و سبکی داشته باشید. تحرک بیمار در روز های اول باعث تخلیه بهتر مایعات و ترشحات خواهد شد.
 4. تا 48 ساعت از نوشیدن مایعات الکلی اجتناب کنید.
 5. از نشستن 90 درجه پرهیز شود.

مشاوره قبل از عمل لیپوماتیک

برای اطلاع از وضعیت اندام خود بعد از عمل، میزان هزینه پرداختی، طول جلسات درمانی و مراقبت های بعد و قبل از عمل حتما به بهترین جراح لیپوماتیک تهران مراجعه کنید. شما می توانید کلیه سوال های مربوطه را در این جلسه مطرح کرده و با اطمینان خاطر این عمل را انجام دهید.

سوالات رایج در مورد لیپوماتیک

نکته پایانی

 جراحی لیپوماتیک روشی بسیار موثر و کم عارضه برای خارج کردن چربی از بدن و کاهش سایز است. اگر تصمیم به انجام جراحی دارید، حتماً به  بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران مراجعه کنید تا بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو، فوق تخصص جراحى پلاستيک و زيبايى و عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايی، متولد سال ۱۳۵۲ در تهران است. دکتر هادیلو پس از اخذ مدرک متوسطه از دبیرستان کمال تهران، در دانشگاه ارومیه پذیرفته شد و دوره پزشک عمومی را در این دانشگاه گذراند. سپس موفق به کسب تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شد. دکتر هادیلو مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک را از دانشگاه اصفهان کسب نمود.

مقالات مرتبط

بهترین سن برای عمل بینی

بهترین سن برای عمل بینی

انجام عمل بینی به ترجیحات شخصی و اهداف شما از انجام جراحی بینی بستگی دارد. برخی از بیماران تا زمان...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *