دکتر منصور هادیلو 4 جراحی زیبایی بینی 4 بهترین جراح بینی فانتزی در تهران
مدت زمان مطالعه 7 دقیقه

بهترین جراح بینی فانتزی در تهران

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 7 دقیقه

جراحی زیبایی بینی به جرأت جزو پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در ایران محسوب می شود که بسیاری از افراد تصمیم به انجام آن می گیرند. این عمل هم در بین زنان و هم در بین مردان طرفداران زیادی دارد اما برخی از مدل های جراحی بینی در بین بانوان محبوب تر است. یکی از انواع مدل های بینی که بیشتر خانم ها آن را می پسندند، مدل بینی فانتزی یا بینی عروسکی است. این روزها خوشبختانه، به دلیل افزایش علم و دانش و تجربه پزشکان، با مراجعه به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک خوب در تهران می توان مدلی را که برای جراحی بینی مدنظر داریم، با مشورت پزشک، انتخاب کنیم. اما اگر مدل بینی فانتزی را انتخاب کرده باشید، قطعاً سوالاتی نظیر این موارد برایتان مطرح می شود: آیا مدل بینی عروسکی برای صورت من مناسب است؟ مدل بینی فانتزی چه شکلی است؟ بهترین جراح بینی فانتزی تهران چه کسی است؟ قیمت جراحی بینی فانتزی چقدر است؟ و …

اگر این سوالات در ذهن شما هم وجود دارد، توصیه می کنیم که در این مطلب با ما همراه باشید تا به این پرسش ها پاسخ بدهیم.

بهترین جراح بینی فانتزی در تهران

مشخصات مدل بینی فانتزی

مدل بینی فانتزی به درستی نام مدل بینی عروسکی را نیز به خود گرفته است زیرا در این مدل بینی، ظاهر بینی فرم عروسکی و غیر طبیعی به خود می گیرد؛ یعنی:

 • اندازه بینی بسیار کوچک است؛
 • تیغ بینی ظریف و نازک است؛
 • پره های بینی بسیار کوچک است؛
 • نوک بینی رو به بالا است؛
 • تیغه بینی دارای قوس است؛
 • بینی کوتاه و کوچک است.

در این مدل بینی، چهره حالت ظریف تری پیدا می کند. در نتیجه اکثر متخصصان جراحی بینی این مدل را برای صورت هایی با اجزای بزرگ و یا بینی های گوشتی پیشنهاد نمی کنند.

 آیا مدل بینی فانتزی برای همه مناسب است؟

مدل بینی عروسکی مدلی ظریف است که چهره را نیز ظریف تر نشان می دهد. در علم زیبایی شناسی، فرد زمانی زیبا تلقی می شود که اجزای صورت او از نظر استاندارد با هم تناسب داشته باشند. برای مثل فردی که اجزای چهره درشتی دارد، با داشتن بینی ظریف نه تنها زیبا به نظر نمی رسد بلکه به زیبایی او نیز لطمه وارد می شود.

مدل بینی فانتزی از نظر استانداردهای زیبایی برای افرادی مناسب است که اجزای چهره یشان ظریف است و اندام ریزتری دارند. علاوه بر این، بینی های گوشتی نیز نمی توانند این مدل را به عنوان مدلی ایده آل انتخاب کنند. زیرا مدل بینی فانتزی روی بینی های استخوانی با پوست نازک بهتر خود را نشان می دهد.

در نتیجه، می توان گفت که بینی فانتزی برای افراد با بینی استخوانی، پوست نازک و اجزای چهره ظریف مناسب است و برای افراد درشت اندام یا بینی های گوشتی توصیه نمی شود.

فرق مدل بینی فانتزی و طبیعی چیست؟

 بینی طبیعی و بینی فانتزی از نظر ظاهری تفاوت هایی با هم دارند که عبارت است از:

 • در بینی طبیعی نوک بینی به سمت بالا نیست اما در بینی فانتزی نوک بینی به صورت قابل ملاحظه ای رو به بالا است؛
 • پره های بینی در مدل طبیعی بزرگ است و تنفس به راحتی صورت می گیرد، اما در مدل عروسکی، سوراخ های بینی کوچک است؛
 • در جراحی بینی طبیعی، فوق تخصص جراحی پلاستیک تیغه بینی را کاملاً صاف جراحی می کند اما در مدل فانتزی بینی تیغه بینی دارای قوس است.
 • در جراحی بینی طبیعی، بعد از عمل بینی به صورت واضح عمل کرده به نظر نمی رسد اما در بینی فانتزی عمل بینی مشهود است.

تفاوت بینی فانتزی با بینی نیمه فانتزی

یکی از مدل هایی که این روزها طرفداران زیادی دارد، مدل نیمه فانتزی است که مدلی بین بینی طبیعی و بینی فانتزی است و ویژگی های هر دو را دارد. این مدل جراحی بینی نیز با مدل فانتزی تفاوت هایی دارد که عبارتند از:

 • در بینی نیمه فانتزی نوک بینی رو به بالا است اما نه به اندازه بالا بودن بینی فانتزی؛
 • در بینی نیمه فانتزی تیغه بینی دارای قوس بسیار کمی است اما مانند بینی طبیعی صاف هم نیست. این قوس در بینی فانتزی آشکارتر است؛
 • در بینی نیمه فانتزی اندازه بینی و سوراخ ها بیش از حد کوچک نیست و مابین بینی فانتزی و طبیعی است.

نکاتی در مورد جراحی بینی فانتزی

اگر تصمیم گرفتید که برای جراحی بینی فانتزی به فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران مراجعه کنید، حتماً پیش از جراحی نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • پیش از انجام جراحی به خوبی تحقیق و بررسی کنید و حتماً بهترین جراح زیبایی بینی در تهران را برای جراحی انتخاب کنید. جراحی بینی فانتزی یکی از جراحی های پیچیده به حساب می آید که نیاز به دقت و ظرافت پزشک دارد. یک جراح خوب بینیفانتزی در تهران در تغییرات بینی زیاده روی نمی کند و به اصطلاح بینی را به صورت بینی خوکی عمل نمی کند؛
 • اگر اجزای چهره یتان درشت است یا بینی گوشتی دارید، به مدل بینی فانتزی اصرار نورزید زیرا نتیجه مناسبی نخواهد داشت؛
 • زمانی که برای مدل بینی با پزشک مشورت می کنید، به کوچک کردن بیش از حد پره های بینی و یا تیغه بینی اصرار نکنید زیرا این امر می تواند باعث بروز بیماری های تنفسی بعد از عمل بینی شود؛
 • مدل بینی عروسکی برای آقایان انتخاب نامناسبی است و جذابیت مردانه آن ها را کاهش می دهد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

زمانی که به بهترین جراح بینی فانتزی در تهران مراجعه می کنید، پزشک تمامی مشاوره های لازم و ضروری را برای جراحی ارائه خواهد داد. اما به طور کلی، مراقبت های بعد از جراحی بینی شامل موارد زیر است:

 • بعد از جراحی، تا یک هفته به طور کامل استراحت کنید؛
 • از انجام کارهای سنگین خودداری کنید؛
 • از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنید تا به عضلات صورت فشار وارد نشود؛
 • از خوردن غذاهای شور و پر ادویه خودداری کنید، این غذاها ورم صورت و کبودی را افزایش می دهند؛
 • در هنگام استراحت از چند بالش زیر سرتان استفاده کنید تا سر بالاتر از بدن قرار بگیرد. این کار باعث می شود که کبودی ها زودتر برطرف شود؛
 • از مایعات به خصوص آب کرفس بیشتر استفاده کنید تا کبودی ها زودتر رفع شود؛
 • داروهای تجویر شده را به موقع مصرف کنید؛
 • تا زمانی که بینی گچ است، صورت را با آب نشویید و برای تمیز کردن صورت از دستمال مرطوب استفاده کنید؛
 • تا 2 ماه از عینک استفاده نکنید و یا برای استفاده عینک را با چسب به پیشانی بچسبانید تا با بینی برخورد نداشته باشد؛
 • حداقل تا 2 هفته بعد از جراحی از بلند خندیدن، گریه کردن و یا عطسه خودداری کنید. اگر عطسه داشتید، با دهان باز عطسه کنید.

هزینه جراحی بینی فانتزی در تهران

هزینه جراحی بینی در تهران علاوه بر مدل انتخابی به عوامل دیگری از جمله سابقه و تجربه جراح بینی، تخصص جراح، دستمزد جراح و دستیاران و هزینه بیمارستان بستگی دارد. فراموش نکنیم که میزان مشکل بینی از جمله داشتن انحراف یا پولیپ نیز در هزینه جراحی بینی فانتزی تاثیر گذار است.

و در پایان باید گفت که اگر شما هم تصمیم دارید تا در نظر گرفتن تمامی موارد گفته شده، جراحی بینی فانتزی انجام دهید، حتماً با انجام تحقیقات کامل، بهترین جراح بینی فانتزی در تهران را انتخاب کنید.

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو، فوق تخصص جراحى پلاستيک و زيبايى و عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايی، متولد سال ۱۳۵۲ در تهران است. دکتر هادیلو پس از اخذ مدرک متوسطه از دبیرستان کمال تهران، در دانشگاه ارومیه پذیرفته شد و دوره پزشک عمومی را در این دانشگاه گذراند. سپس موفق به کسب تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شد. دکتر هادیلو مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک را از دانشگاه اصفهان کسب نمود.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

بسیاری از افراد برای کسب اعتماد بنفس و رضایت از شکل ظاهری بینی خود، جهت انجام اقدامات تهاجمی و غیر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *