دکتر منصور هادیلو 4 جراحی زیبایی شکم 4 اندامی ایده آل با بهترین جراح ابدومینوپلاستی
مدت زمان مطالعه 44 دقیقه

اندامی ایده آل با بهترین جراح ابدومینوپلاستی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 44 دقیقه

هیچ منطقه ای از بدن بیشتر از چربی های شکم و بزرگی معده ناامیدکننده نیست. همانطور که تغییرات جسمی عادی مانند: زایمان، نوسانات وزن و روند پیری را پشت سر می گذاریم، پوست و چربی اضافی راهی برای تجمع در شکم پیدا می کند. متأسفانه، همانطور که بسیاری از افراد متوجه می شوند. این روزها با افزایش مشغله های روزانه بسیاری از افراد نمی توانند برای لاغری به سراغ ورزش بروند و یا مشکل چاقی آن ها به گونه ای است که با ورزش امکان لاغر کردن شکم برای آن ها وجود ندارد.این جراحیروش نوینی است که به کمک این افراد آمده است. اما اگر شما هم تصمیم به جراحی زیبایی شکم دارید و در ذهنتان سوالاتی نظیر ابدومینوپلاستی چیست؟ بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران کیست؟ و مزایای ابدومینوپلاستی چیست؟ وجود دارد، توصیه می کنیم که در این مقاله همراه ما باشید تا به بررسی بیشتر این روش زیبایی شکم بپردازیم.

محتوا نمایش

واژگان مرتبط با جراحی ابدومینوپلاستی

در این بخش سعی بر آن شده است که تا هنگام مطالعه این مقاله، به کلمات کلیدی مهم و مورد استفاده در این مقاله به راحتی دسترسی داشته باشید تا در زمان مطالعه تان صرفه جویی شود.

جراحی زیبایی است که طی آن هر گونه چربی و پوست های اضافی شکم برداشته می شود.

این نوع جراحی به سفت و بالا کشیده شدن شکم کمک می کند.

برای شناخت بهترین جراح ابدومینوپلاستی باید تلاش کرد تا بهترین نتیجه ممکن را از عمل خود کسب کنید.

ابدومینوپلاستی چیست؟

جراحی ابدومینوپلاستی، که معمولاً به آن Tummy Tuck نیز می گویند، جراحی برای از بین بردن پوست و هم چنین چربی های اضافی شکم است. ابدومینوپلاستی همچنین باعث سفت شدن عضلات شکم و افتادگی پوست می شود. رایج ترین کاندیداهای این جراحی مردان و زنانی هستند که شکم شان بزرگ یا شل است و با ورزش یا رژیم غذایی برطرف نشده است. این نوع جراحی برای زنانی که چندین بار زایمان کرده اند و پوست شکم آن ها کشیده شده است و نمی تواند به حالت طبیعی برگردد بسیار مفید است.

این جراحی معمولاً 2-3 ساعت طول می کشد و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. در طی این روش، یک برش دقیقاً در ناف (بالای استخوان شرمگاه) ایجاد می شود تا پوست اضافی از بین برود. وقتی پوست اضافی برداشته شود، پوست بالای ناف پایین کشیده می شود و نزدیک به برش دوخته می شود. این بسیار دردناک نیست اما تحت بیهوشی انجام می شود. با این حال، ممکن است در چند هفته اول پس از جراحی سفتی و تورم وجود داشته باشد. در عرض 2-3 هفته پس از جراحی احساس بهتری خواهید داشت، اما به طور کلی توصیه می شود که حدود 6 هفته از انجام فعالیت شدید یا برداشتن سنگین پرهیز کنید.

همه چیز در مورد ابدومینوپلاستی را بدانید

انواع مختلف انجام ابدومینوپلاستی

انواع مختلف تامی تاک به شرح زیر است:
با پیشرفت تکنولوژی پزشکی و انواع مختلفی از جراحی های زیبایی که این روزها به وفور یافت می شود، انجام جراحی تامی تاک در میان عموم افراد در حال افزایش محبوبیت است، زیرا مردان و زنان بیشتری مایل به رفع چربی های اضافی به مناطق شکمی خود هستند. این قسمت از بدن یک منطقه مهم در تناسب اندام و زیبایی ظاهری افراد است. افزایش یا کاهش وزن، بارداری یا فقط روند طبیعی پیری از عواملی هستند که می توانند مانع ایجاد آن شکم های صاف و مقوی شوند. رژیم و ورزش، در بعضی مواقع همه آن چیزی نیست که شما نیاز دارید، اما در بعضی موارد داشتن زیبایی ظاهری شکم، به معنای کمک گرفتن از عمل زیبایی شکم است.

تغییر شکل میان میانی بدن شما با استفاده از روش جراحی ابدومینوپلاستی به روش های مختلفی ارائه می شود. جراحان پلاستیک دارای مجوز هیئت مدیره و کارکنان آموزش دیده در مراکز معتبر، مرکز جراحی زیبایی در کشور انواع مختلفی از گزینه های زیبایی را برای مقابله با شکم های بزرگ انسان ها ارائه می دهند و نتیجه ای رویایی را برای تان به ارمغان می آورند.

تمام روش های انجام عمل جراحی برداشتن شکم جراحان پلاستیک و زیبایی یک هدف اصلی دارند، “حذف پوست و چربی اضافی به منظور بهبود وضعیت ظاهری اندام مراجعه کننده است” . برای انجام این عمل زیبایی ناحیه شکم به 2 بخش مختلف تقسیم می شود: منطقه بالا و پایین. از نظر زیبایی، یک روش متناوب، گسترده، مینی یا پانیکولکتومی متفاوت است. انتخاب هر یک از این تکنیک ها در حین انجام این نوع جراحی بسته به نیازهای منحصر به فرد افراد، صلاح دید جراح، برگزیده می شود.

نمونه موفقیت امیز ابدومینوپلاستی
نتیجه حاصله از ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی کامل

این متداول ترین روش جراحی برداشتن شکم است که متمرکز بر تغییر شکل و تقویت قسمت تحتانی شکم است. این مورد برای زنانی که دوران بارداری و زایمان را پشت سر گذاشته اند بسیار رایج است. برشی معمولاً در بالای ناحیه شرمگاهی زیر ناف شکم ایجاد می شود، به طور معمول از ران به لگن کشیده می شود و به این ترتیب می توان پوست اضافی و هرگونه بافت چربی را به صورت بهینه از بین برد. سپس ناحیه تحتانی شکم با لیپوساکشن کانتور می شود و ظاهری صاف تر به شما می دهد. همچنین دیواره زیرین شکم را تغییر شکل می دهد بنابراین عضلات شکم معمولاً همزمان با این روش سفت می شوند. ناف شکم گاهی اوقات در شکم استاندارد قرار می گیرد تا نتیجه متقارن و طبیعی به نظر برسد. اگر قبلاً با حاملگی سزارین شده اید، می توانید مجدداً استفاده کنید تا جای زخم اضافی کاهش یابد. در این روش رایج بیشتر برش های مربوط به این جراحی را می توان با لباس زیر پنهان کرد.

مینی ابدومینوپلاستی

اگر به مقدار کمی پوست اضافی یا بافت چربی که در زیر ناف شکم برداشته شده است نیاز دارید، یک مینی ابدومینوپلاستی کافی است. یک روش کم تهاجمی، اما همان نتایج عالی را ارائه می دهد، البته این نسخه برای بیمار ایده آل است که رژیم های غذایی و ورزش را رها کرده و باعث می شود یک منطقه کوچک چربی زیر ناف شکم داشته باشد.در این روش شکافی دقیقاً بالای ناحیه شرمگاه برشی بسیار کوچکتر دارد و ناف شکم را که نیاز به تغییر مکان ندارد. به دلیل برش کوچکتر، جای زخم محدودتر است که اغلب با لباس زیر پوشش داده می شود.

مینی ابدومینوپلاستی محدود به برداشتن پوست بالای عانه و برداشتن چربی با استفاده از لیپوساکشن است. بیمار باید افزونگی پوستی حداقل تا متوسط​​، مقدار کمی چربی شکمی و شلی عضله جزئی تا متوسط ​​داشته باشد. جراح چربی اضافی شکم را تخلیه می کند، برجستگی پوست فوق عانه را از بین می برد و در موارد شل شدن عضلات، قسمت داخلی پوست شکم برداشته می شود. در نهایت پوست با ناف حفظ شده بخیه زده می شود.

این عمل 1 – 3 ساعت به طول می انجامد.

این جراحی را می توان تحت بیهوشی عمومی، اپیدورال یا بی حسی موضعی با آرام بخشی، با توجه به ترجیح جراح / بیمار انجام داد.

نمونه کار قبل و بعد از ابدومینوپلاستی
عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

چه کسانی کاندیدهای خوبی برای جراحی ابدومینوپلاستی هستند؟

اول و مهمترین معیار برای ارزیابی انجام یا عدم انجام این نوع جراحی زیبایی شکم این است که: شما باید از سلامتی خوبی برخوردار باشید و هیچ بیماری فعال یا بیماری پزشکی جدی از قبل موجود نداشته باشید. همچنین باید انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه جراحی خود داشته باشید. اهداف خود را با جراح ابدومینوپلاستی خود در میان بگذارید تا در مورد آنچه که می تواند با عمل جراحی کشش شکم واقعاً به دست آید ، درک کنید.

شما باید از نظر روحی و روانی پایدار باشید. جراحی ابدومینوپلاستی برای عبور از آن نیاز به صبر و ثبات دارد. بعد از جراحی گاهی اوقات لول یا افسردگی ایجاد می شود و اگر از قبل افسرده باشید، این دوره کم می تواند به مسئله جدی تری تبدیل شود.

اگر یک خانم هستید، احتمالاً باید قبل از بچه دار شدن صبر کنید تا معاینه شود، زیرا پوست و عضلات می توانند دوباره کشیده شوند. اگر قصد کاهش وزن دارید، باید تا رسیدن به وزن دلخواه خود صبر کنید. در صورت کاهش وزن بیشتر ممکن است به جراحی اضافی برای از بین بردن پوست اضافی نیاز داشته باشید، این بدان معناست که هزینه های صرف شده برای جراحی شکم شما هدر می رود.

به طور کلی جراحی ابدومینوپلاستی برای همه خوب نیست. در اینجا برخی از افرادی که ممکن است کاندیداهای خوبی برای تامی تاک باشند وجود دارد:

 • افراد سالم از نظر جسمی (مشکلی در فشار خون ، دیابت ندارند)
 • غیر سیگاری ها
 • افرادی که وزن ثابتی دارند
 • زنانی که چندین بارداری داشته اند.

مزایا عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

مزایا انجام عمل ابدومینوپلاستی

نحوه انجام ابدومینوپلاستی

شکم کامل شکم معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. جراح از قسمت پایین شکم دقیقاً بالای استخوان شرمگاهی و موی شرمگاهی شما یک برش ایجاد می کند. این برش ممکن است از لگن به لگن برود، اما معمولاً طوری قرار می گیرد که توسط آن پنهان شود پایین بیکینی. سپس، پوست و چربی از عضلات شکم تا پایین قفس دنده جدا می شود. برشی در اطراف دکمه شکم ایجاد می شود تا پوست شل شده و از دکمه شکم جدا شود. بیشتر اوقات، پوست و چربی اضافی زیر دکمه شکم برداشته می شود.

در یک عمل ابدومینوپلاستی، عضلات فاشیا و راست روده شکم با جمع شدن فاشیا در امتداد خط مرکزی شکم سفت می شوند. این باعث محکم شدن عضلات و دیواره شکم می شود. پوست بالای دکمه شکم به سمت ناحیه شرمگاه کشیده شده و با بسته شدن برش به صورت موضع بخیه می خورد. سوراخ جدیدی برای بخیه زدن در اطراف شکم ایجاد می شود.

معمولاً یک یا دو درین در زیر پوست زیر برش قرار داده می شود تا مایعات از محل برای چند روز تخلیه شوند. این تخلیه ها معمولاً از طریق برش های کوچک بالای استخوان شرمگاهی شما قرار می گیرند. درن ها لوله های پلاستیکی هستند که به شکل حباب های پلاستیکی هستند که آن ها باید مرتب تخلیه می شوند و قبل از اتصال مجدد آن ها به لوله ها، منقبض می شوند تا کمی فشار منفی وجود داشته باشد که به تخلیه مایعات کمک می کند.

به گفته دکتر هادیلو فوق تخصص جراحی پلاستیک، این عمل زیبایی با تکنیک های نوین و مخصوصی انجام می شود تا زیباجوی بیشترین میزان رضایت مندی را و کمترین میزان عوارض را تجربه کند. هم چنین وی افزود، چنانچه این جراحی توسط یک جراح متبحر انجام شود، نتایج بسیار رضایت بخشی خواهد داشت و هیچ آثاری از جراحی بر روی شکم باقی نخواهد ماند.

چگونه می توان بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران را یافت؟

همانطور که می دانید هر گونه جراحی های زیبایی و درمانی برای انسان ها اهمیت دارد چرا که انسان ذاتا کمال گرا ست و می خواهد در هر فرصتی از بهترین ها استفاده کند. خصوصا در مورد جراحی های زیبایی آن هم در ناحیه شکم و تناسب اندام که انتخاب بهترین جراح زیبایی شکم بیش از پیش اهمیت دارد پس بهتر است بدانید اولین و مهمترین انتخاب بهترین جراح پلاستیک دارای مجوز هیئت مدیره است که می توانید به عضو انجمن جراحان پلاستیک کشور اعتماد کنید.

چرا که جراحان عضو این انجمن دارای استانداردهای دقیق هستند:

صدور مجوز توسط هیئت مدیره جراحی پلاستیک
حداقل شش سال آموزش جراحی بعد از دانشکده پزشکی با حداقل سه سال آموزش دستیاری جراحی پلاستیک گذرانیده اند.
امتحانات متعدد و جامع شفاهی و کتبی را پشت سر گذاشته اند.
فارغ التحصیل از یک دانشکده پزشکی معتبر
آموزش پزشکی مداوم و کامل، از جمله ایمنی بیمار، به صورت مداوم و هر ساله
در مراکز جراحی معتبر، دارای مجوز معتبری از سازمان نظام پزشکی، جراحی انجام دهید.
تمامی مدارک و گواهینامه های پزشک را به خوبی رصد کنید.

با انتخاب عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران، می توانید اطمینان حاصل کنید که یک جراح پلاستیک واجد شرایط و بسیار آموزش دیده را انتخاب می کنید که دارای هیئت مدیره معتبر از انجمن جراحان کشور باشد.

5 ویژگی مهم در انتخاب بهترین جراح ابدومینوپلاستی

در ابتدا بهتر است بدانید طبق تحقیقاتی که اخیراٌ انجام شده است، تعداد زنان و مردان تحت عمل جراحی پلاستیک طی یکسال اخیر قرار گرفته اند، نسبت به سال های گذشته بسیار افزایش یافته است، زیرا افراد بیشتری از مزایای ذاتی تقویت زیبایی استفاده می کنند.

طبق آمار سال 2017 انجمن جراحان پلاستیک آمریکا نشان می دهد، بیش از 17.5 میلیون عمل در سال گذشته انجام شده است.

انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

جراحی های زیبایی یکی از ظریف ترین جراحی ها به حساب می آیند که در این میان انتخاب جراح زیبایی خوب اهمیت بسیار زیادی دارد و نتیجه جراحی را برایتان رضایت بخش خواهد نمود.

برای کمک به شما در انتخاب یک متخصص با مهارت، ماهر، قابل اعتماد، لیستی از کیفیت های مشاهده شده در جراحان برجسته پلاستیک کشورمان را برای شما جمع آوری کرده ایم، قبل از تصمیم گیری وقت خود را اختصاص داده و و تمامی موراد زیر را به خوبی مطالعه و بر اساس آن ها جراح مناسب را انتخاب کنید.

1. آموزش

تحصیلات خوب و سال ها آموزش فشرده برای موفقیت یک جراح پلاستیک اساسی است. با دانش و آموزش، تخصص فنی فراهم می شود، توانایی انجام مراحل دشوار با دقت و ظرافت را فراهم می کند. ناگفته نماند که هر داوطلب احتمالی باید توسط هیئت جراحی پلاستیک کشور تأیید شود. بهترین جراحان در مدارس عالی تحصیل می کنند، با درجه عالی فارغ التحصیل می شوند، دکترای پزشکی می گیرند و دستیار دقیق جراحی پلاستیک را به پایان می رسانند.

2. تجربه حرفه ای گسترده

هرگز ارزش تجربه حرفه ای را دست کم نگیرید. چند سال جراح در عمل بوده است؟ کسانی که سال ها تجربه انجام هر دو روش جراحی و غیرتهاجمی را دارند، برای غلبه بر چالش های پیچیده، شناسایی راه حل ها و استفاده از تخصص فنی دقیق خود، وضعیت بهتری خواهند داشت.

3. تعهد به آموزش مداوم

جراحان پلاستیک درجه یک به طور مداوم در مورد آخرین پیشرفت های تخصص خود، اعم از کانتورینگ بدن، پیوند چربی یا لیزر مجدد پوست اطلاعات کسب می کنند. آن ها در جلسات و سمینارهای متعددی شرکت می کنند و به طور مرتب تکنیک ها و تجهیزات خود را به روز می کنند تا بهترین مراقبت های ممکن را به بیماران ارائه دهند.

4. صداقت و درستکاری

فراتر از توصیفات درخشان بیمار، که بیانگر توانایی جراح، جستجوی ویژگی هایی مانند: صداقت و درستکاری مهم است. جراحی که مراقبت از بیمار را در درجه اول قرار می دهد و در هنگام چالش های متعدد ترس از نه گفتن ندارد، انگیزه های ناسالم یا انتظارات غیرواقعی ندارد. یک جراح عالی فقط درصورتی که شما کاندیدای خوبی باشید و به اعتقاد آن ها مهارت لازم در ارائه نتیجه عالی را دارند روشی را به شما پیشنهاد می کند.

5. مهارت برقراری ارتباط با مراجعین

وقتی بیمار و جراح بتوانند علناً اهداف زیبایی، خطرات و عوارض احتمالی را مورد بحث قرار دهند و انتظارات واقع بینانه را ترسیم کنند، احتمال رضایت و موفقیت بیمار بیشتر است. به دنبال یک جراح باشید که با او راحت باشید و کسی که صریحاً به پرسش ها و ابهامات پاسخ دهد و به طور واضح جزئیات روش انتخاب شده را توضیح دهد. این جراح یک حرفه ای است که واقعاً برای سلامتی شما سرمایه گذاری کرده است.

بهترین جراحان پلاستیک در ایران از نشان دادن عکس های قبل و بعد از جراحی خود امتناع نمی کنند بلکه آن ها خوشحال هستند که در مورد تکنیک یا دستگاه جراحی توصیه شده در مورد شما بحث می کنند. آن ها با اعتماد به نفس، باهوش، کنجکاو هستند و همیشه رویکردی اخلاقی دارند.

پس ممکن است بر اساس ارزیابی موارد مذکور پزشکی بدنام شود و بر عکس آن جراحی که با اخلاق و روی گشاده است و همینطور مراقبت های دلسوزانه از بیمار مشهور است و مرتباً در زمره جراحان برجسته کشور قرار می گیرد.

اهمیت انتخاب بهترین جراح ابدومینوپلاستی

متاسفانه در سال های اخیر، به دنبال اقدامات انجام شده توسط پزشکان، چندین گزارش از رویدادهای نامطلوب گزارش شده است. بسیاری از این جراحان اقامت جراحی پلاستیک را گذرانده اند و صلاحیت لازم را برای دریافت مجوز از طرف جراحی پلاستیک کشور را ندارند. عوارض ممکن است در هر نوع جراحی اتفاق بیفتد. با این حال، تأیید این که جراح شما توسط هیئت جراحی پلاستیک ابران تأیید شده است، به عنوان ضمانتی برای نوع آموزش جراح شما و نوع امتحاناتی است که برای موفقیت در آن لازم است، تا بتواند آن گواهینامه را دریافت کند.

به طور متوسط​​، آموزش جراحی پلاستیک شامل شانزده سال تحصیلات بعد از دبیرستان، از جمله آموزش های خاص در زمینه جراحی پلاستیک ترمیمی و زیبایی تحت نظارت مستقیم است. جراحان پلاستیک دارای مجوز هیئت مدیره نه تنها شرایط بسیار طاقت فرسا را ​​برای حضور در هیئت مدیره خود برآورده کرده اند، بلکه آن ها با موفقیت یک آزمون کتبی و 2 روزه شفاهی را پشت سر گذاشته اند، از نظر دانش، جایگاه اخلاقی و رویکرد ایمن و موثر برای چالش های متعدد ترمیمی و زیبایی را پشت سر گذاشته اند.

انجمن جراحی پلاستیک کشور با هدف افزایش تعداد جراحان پلاستیک امن و بااخلاق با دانش گسترده از کل طیف جراحی پلاستیک، قادر به ارائه خدمات در بالاترین استانداردها هستند.

همه بیمارانی که به دنبال جراحی های زیبایی هستند باید قبل از انتخاب، تکالیف خود را انجام دهند. صدور گواهینامه توسط هیئت جراحی پلاستیک صلاحیتی است که به راحتی به دست نیامده باشد، که سطح بالایی از آموزش و پژوهش را نشان می دهد، لازم برای نتایج مطلوب و رضایت بیمار است.

تفاوت بین ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری

در مقایسه جراحی پیکرتراشی و جراحی ابدومینوپلاستی باید در ابتدا به تعریفی از آن پرداخت و سپس ذکر کرد که هر یک از این روش ها برای افراد خاص مناسب است.
بسیاری از افراد برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی به پزشک مراجعه می کنند. پزشک ممکن است بعد از در نظر گرفتن خواسته ها و نیازهای آن ها، جراحی لاغری را به شما توصیه کند. دلیل آن این است که عده ای کثیری از این نوع جراحی زیبایی شکم اگاهی کافی ندارند. پس جراحی ابدومینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی است که برخلاف جراحی لاغری برای معالجه بیمار انجام نمی شود. اما هدف از آستین معده یا بای پس معده ، که روش های جراحی لاغری است، درمان چاقی و تغییر سبک زندگی بیمار است. در اینجا تفاوت بین این دو وجود دارد. اما ابتدا باید بدانیم که ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی روشی است که در آن چربی اضافی و پوست شکم برداشته می شود. عضلات شکم سفت شده اند. نتیجه این جراحی دائمی است و بیمار می تواند با رژیم غذایی سالم سبک جدید خود را پس از جراحی حفظ کند.

به دلایل مختلف بیماران تصمیم می گیرند که شکم جمع شوند، برخی از آن ها ممکن است شامل ضعف عضلات شکم پس از بارداری یا کاهش وزن زیاد باشد.

اگر بیمار از چاقی رنج می برد ، بهترین راه حل دائمی جراحی لاغری است. آستین معده یا انواع دیگر جراحی های لاغری راهی برای کاهش چربی و کاهش BMI است.

بنابراین، اگر به جراحی لاغری نیاز دارید، سراغ جراحی شکم نروید زیرا به کاهش چربی کمک نمی کند. متأسفانه امروزه بیشتر افراد به جای راه حل نهایی کاهش وزن به دنبال رژیم لاغری سریع یا جراحی زیبایی مانند لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی هستند. البته جراحی لاغری انواع مختلفی دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

اما اگر بیمار نیاز به هر دو عمل جراحی (ابدومینوپلاستی و پیکرتراشی) داشته باشد، باید جراحی لاغری قبل از کشیدن شکم انجام شود. مزیت این کار این است که بیمار بعد از جراحی ابدومینوپلاستی دیگر وزن اضافه نمی کند و شکم دوباره بیرون نمی زند. همین پاسخی است به تمامی سوالاتی که در مورد برگشت پذیر بودن جراحی تامی تاک بارها و بارها پرسیده می شود. پس در حالی که از اضافه وزن بسیاری زیادی رنج می برید بهترین راه حل برای شما انجام جراحی های لاغری هم چون اسلیو معده است این نوع جراحی ها روش قابل اطمینانی برای محافظت از سلامتی تان محسوب می شود.

آمادگی قبل ابدومینوپلاستی

پیش از بررسی اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی، تاکید می کنیم که برای انتخاب جراح پلاستیک خوب تحقیق کنید. با مشورت از بیماران پزشکی که انتخاب کردید و مراجعه حضوری به مطب پزشک، از تجربه جراح اطمینان حاصل کنید. پیش از انجام ابدومینوپلاستی، اقدامات زیر را انجام دهید:

 • در مشاوره حضوری و در زمان تعیین وقت جراحی، پزشک را حتماً در جریان بیماری های خاص خود و داروهای خاصی که مصرف می کنید قرار دهید.
 • سیگار و الکل از 2 هفته پیش از عمل ممنوع است.
 • در روز عمل یکی از نزدیکان را به عنوان همراه به بیمارستان بیاورید.
 • به توصیه های پزشک قبل از جراحی به دقت گوش دهید.
 • تست آزمایشگاهی یا ارزیابی پزشکی دریافت کنید
 • از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی خودداری کنید زیرا باعث افزایش خونریزی می شود
 • حتماً ترتیبی دهید که شخصی شما را همراهی کند برساند و حداقل شب اول بعد از جراحی در کنار شما بماند.

بعد از اتمام جراحی تامی تاک

هنگام تصمیم گیری در مورد داشتن شکم، توجه به این که مدت زمان بهبودی و نحوه مراقبت از اسکار چقدر است، مهم است.

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است فرد برای انجام عمل جراحی شکم یا جراحی ابدومینوپلاستی انتخاب کند. کسانی که ممکن است شکم بینی را در نظر بگیرند عبارتند از:

 • زنانی که بعد از بارداری پوست شل یا افتادگی شکم دارند.
 • افرادی که پس از کاهش وزن پوست اضافی دارند.
 • افراد با وجود از دست دادن وزن شکم بیرون زده دارند.
 • صرف نظر از دلیل ، فرد برای جلوگیری از عفونت یا عوارض دیگر، باید تمام دستورالعمل های پس از جراحی را دنبال کند.

در ادامه این مطلب نکاتی را برای بهبودی از ناحیه شکم ارائه می دهیم. ما همچنین بررسی می کنیم که مدت زمان بهبودی چه مدت طول می کشد و پس از یک عمل برداشتن شکم چه انتظاراتی می رود.

نمونه ای از جراحی های ابدومینوپلاستی که دکتر هادیلو با موفقیت انجام داده اند:

تفاوت قبل و بعد از ابدومینوپلاستی را لمس کنید
نتایج حاصل از ابدومینوپلاستی با نمونه ای از کار های دکتر هادیلو

بهبودی چه مدت طول می کشد؟


بهبودی بعد از جراحی کشیدن شکم ممکن است حدود 8 هفته طول بکشد.
به طور معمول، یک فرد می تواند انتظار داشته باشد که حدود 8 هفته پس از جراحی خود را دوباره احساس کند.

طبق گفته هیئت جراحی زیبایی آمریکا (ABCS)، تاک شکم برای اکثر افراد یک روش سرپایی است، به این معنی که آن ها می توانند در همان روز به خانه بروند.

زمان بهبودی از روش برداشتن شکم، بسته به عواملی از جمله:

 • نوع جمع شدن شکم
 • سن گیرنده
 • مراقبت های بعد از عمل
 • سلامت عمومی فرد
  افراد باید درباره جدول زمانی بهبودی خود با جراح خود صحبت کنند که می تواند برآورد کند که بر اساس وضعیت فرد است.
نمایی کامل از نمونه جراحی تامی تاک را مشاهده کنید
نمایی کامل از قبل و بعد از نمونه جراحی تامی تاک

مراحل بهبودی


فرد باید قبل از عمل درباره زمان بهبودی صحبت کند. بر اساس تحقیقات انجام شده، یک شخص باید از جراح خود بپرسد:

 • نحوه استحمام بعد از عمل؟
 • چه زمانی باید باند آن ها را بردارید؟
 • چه زمانی باید به فعالیت های عادی خود برگردیم؟
 • چه زمانی برای مراقبت های بعدی پیگیری کنید؟
 • چه داروهایی را باید بعد از عمل مصرف کنند؟
  طرح این سوالات می تواند به فرد کمک کند تا برای بهبودی سریع و راحتتر آماده شود و گام های درست را بردارد.

بلافاصله پس از عمل، فرد به یک اتاق ریکاوری می رود. یک فرد متخصص تمامی مشخصات سلامت عمومی وی را کنترل کرده و محل برش جراحی را بررسی می کند.

هم چنین در طول اقامت در بیمارستان، آن ها دستورالعمل هایی را در مورد:

زمان بهبودی
نحوه مراقبت از برش
چه زمانی انتظار می رود که فعالیت عادی خود را از سر بگیریم، را ارائه می دهند.
هنگامی که زیباجوی می تواند از بیمارستان مرخص شود، به کسی تحت عنوان همراه در آنجا نیاز دارد تا او را به خانه ببرد چرا که پزشکان توصیه نمی کنند پس از جراحی خودشان را به منزل بروند.

ممکن است لوله های تخلیه یا همان درن به بدن شان نصب شده باشد که نیاز به تخلیه دارند و فرد مجبور است هر روز میزان تخلیه مایعات از زخم خود را تخلیه و سپس ثبت کند.

مراقبت های جراحی ابدومینوپلاستی در منزل نیز بسیار اهمیت دارد، پس بیمار باید اطمینان حاصل کند که شخصی برای کمک به او در چند روز اول دارد، زیرا تحرک او محدود خواهد شد. بعضی مواقع ممکن است در اطراف شکم خود احساس تنگی داشته باشند و فقط بتوانند به مدت یک یا دو هفته خمیده راه بروند. هم چنین برای استراحت باید به صورت زاویه دار دراز بکشند تا با مشکلات متعددی رو به رو نشود.
بسیاری از افراد حداکثر یک ماه از کار را تعطیل می کنند ، به خصوص اگر شغل آنها از نظر جسمی طاقت فرسا باشد.

لازم به ذکر است افراد تا مدت ها پس از اتمام جراحی شکم خود باید از انجام تمرینات ورزشی سنیگن و نیمه سنگین خودداری کنند و تا زمان که پزشک مجوز به انجام آن نداده اند.

با این حال، فرد به طور معمول می تواند طی 1 تا 2 هفته به فعالیت هایی مانند رانندگی برگردد و با گذشت زمان به تدریج کارهای روزمره خود را انجام دهد.

سرانجام، جای زخم شکم به مدت چند هفته تا چند ماه پس از جراحی احساس زخم یا گرفتگی خواهد کرد. و در نهایت اسکار موجود بر روی محل جراحی به آرامی محو می شود.

عوامل موثر بر زمان بهبودی

 • نوع شکم بند
 • سن مراجعه کننده
 • نحوه مراقبت های بعد از عمل
 • میزان سلامت عمومی

انواع شکم بند مورد استفاده بعد از تامی تاک

 1. مینی شکم جمع شدن

این روش کوتاهترین زمان بهبودی و حداقل زخم است.

2. شکم بند کامل

ین زخم از لگن به لگن کشیده می شود و بهبودی طولانی تر طول می کشد، اما فرد باید بتواند جای زخم را زیر لباس حمام خود پنهان کند.

3. شکم بلند

این شکم شکم بزرگترین جای زخم را ایجاد می کند. این زخم ممکن است در زیر لباس حمام قابل مشاهده باشد و طولانی ترین زمان برای بهبودی لازم است.

نکات طلایی در جهت بهبودی بعد از عمل

 1. اقدامات لازم برای جلوگیری از یبوست پس از جراحی می تواند مفید باشد، زیرا برخی از داروهای ضد درد می توانند حرکات روده را کند کنند. تحمل اجابت مزاج باعث ناراحتی می شود.
 2. در طی بهبودی از شکم، افراد به استراحت زیادی نیاز دارند و باید تمام دستورالعمل های بهبودی پزشک خود را دنبال کنند.
 3. آن ها نیاز به مراقبت روزانه از لوله های برش و تخلیه خود دارند. به طور معمول، نگهداری روزانه شامل موارد زیر است:
 • محل برش را تمیز و خشک نگه دارید
 • تعویض باند روزانه
 • مصرف هر آنتی بیوتیک تجویز شده
 • استفاده از کرم های موضعی در محل برش
 • یک فرد احتمالاً برای جلوگیری از تورم و کاهش ناراحتی، یک شکم بند، چسب یا لباس فشاری برای شکم خود خواهد داشت.

چه انتظاراتی بعد از جراحی ابدومینوپلاستی وجود دارد؟

این روش جراحی برای افرادی که وزن طبیعی دارند اما شکم برآمده دارند و با روش های دیگر برطرف نمی شود ایده آل است. بعد از جراحی ابدومینوپلاستی، ترمیم و ریکاوری عضلات اتفاق می افتد و ظاهر مطلوب حاصل می شود. تا زمانی که هیچ افزایش وزنی بعد از عمل رخ ندهد، نتایج جراحی ابدومینوپلاستی می تواند دائمی باشد. عضلات فرد سفت و محکم تر خواهد بود، لباس بهتری می پوشد و اعتماد به نفس را افزایش می دهد. با این حال، از اثرات طبیعی پیری و بی حالی در طول زمان جلوگیری نمی کند.

مهمترین نکته ای که قبل یا بعد از جراحی ابدومینوپلاستی باید به خاطر بسپارید این است که به هیچ وجه راه حلی برای کاهش وزن نیست. ابدومینوپلاستی حتی جایگزین رژیم نیست. تامی تاک چربی های شکم را از بین نمی برد. فقط پوست اضافی را از بین می برد. از آنجا که سطح چربی پس از جراحی ابدومینوپلاستی بدون تغییر باقی می ماند، وضعیت سایر پارامترهای سلامتی، از جمله شاخص توده بدن (BMI)، تغییر نمی کند. این جراحی از بیماری های مرتبط با چربی اضافی در بدن مانند: چاقی، دیابت، فشار خون بالا جلوگیری نمی کند.

بنابراین، با اطمینان می توان گفت این عمل فقط یک جراحی زیبایی است که فقط ظاهر و اعتماد به نفس شما را بهبود می بخشد. قبل از تصمیم گیری در مورد Tummy Tuck، باید خوب فکر کنید و آن را با سایر روش های بهتر مانند جراحی کاهش وزن مقایسه کنید، که در واقع به از دست دادن چربی بدن کمک می کند.

4 خطر احتمالی در جراحی ابدومینوپلاستی

ماندن جای زخم
برداشتن شکم به یک برش طولانی نیاز دارد. این جوشگاه ممکن است بعد از جراحی برجسته یا نامنظم شود. هنگامی که از جراحی ابدومینوپلاستی بهبود پیدا کردید، اما این زخم دائمی است و می تواند آدرس و بهبود یابد.

بزرگترین خطر در ایجاد جای زخم این است که بهبودی با جریان خون ناکافی طولانی شده و بدتر می شود. این می تواند به چند دلیل اتفاق بیفتد، اما بیشترین موارد مربوط به آنچه در طی جراحی و پس از آن اتفاق می افتد، هستند. با عدم استعمال سیگار می توانید به حداکثر جریان خون در اسکار کمک کنید.

بی حسی
انتظار بی حسی بعد از جراحی شکم را داشته باشید. به خودی خود، ایجاد شکم شما را در نزدیکی جای زخم در قسمت تحتانی شکم خود بی حس می کند. اگر لیپوساکشن (از بین بردن رسوبات چربی از طریق مکش) را با استخوان شکم خود ترکیب کنید، ممکن است بی حسی در سراسر شکم را تجربه کنید. ممکن است برای شش ماه تا یک سال بی حس شود، اما به طور معمول، بازگشت به احساس به منطقه فقط چند هفته طول می کشد.

ایجاد توده ها

بعد از ایجاد شکم ، گاهی اوقات توده ها و برجستگی های کمی در منطقه دیده می شود یا احساس می شود. این ها می توانند چند هفته ادامه داشته باشند تا بخیه های داخلی حل شده و مقداری از تورم برطرف شود. گاهی اوقات، ظاهر ناهموار طولانی تر می شود. اگر سه ماه پس از جراحی دچار توده و برجستگی هستید، باید برای ارزیابی به پزشک خود مراجعه کنید. لیپوساکشن اضافی یا پیوند چربی ممکن است لازم باشد. خطر این اتفاق در مورد جراحان پلاستیک باتجربه با مجوز ما نادر است.

لخته شدن خون
جدی ترین خطر برای بیمارانی که تحت عمل جراحی شکم قرار می گیرند، ناشی از سفت شدن عضلات شکم است. با این حال، باید توجه داشته باشید که سفت شدن عضلات می تواند ناراحت کننده باشد، به خصوص هنگامی که بعد از جراحی نفس عمیق می کشید یا سرفه می کنید. نفس عمیق کشیدن (و حرکت دادن پاها به سمت بالا و پایین برای انعطاف پذیری عضلات ساق پا) برای انتقال خون به قلب در هر زمان، به خصوص بعد از جراحی بسیار مهم است. به دلیل سفت شدن عضلات، ممکن است شما تمایل به انجام آن نداشته باشید، اما مهم است. در نظر داشته باشید که خطر جدی است و لخته شدن خون در بدن می تواند کشنده باشد.

نکات مهم!

 1. البته پزشک و تیم مراقبت های اولیه در همان روزهای پس از عمل تمامی موارد و محل های زخم را بررسی می کنند تا در صورت بروز هر گونه علائمی غیر معمولی تدابیر لازمه را اندیشیده و از سلامتی شما محافظت می کنند.

2. در این صورت پزشک با تجویز دارو های رقیق کننده خون جلوی بروز چنین اتفاقی را می گیرد.

برای کاهش خطرات چه باید کرد؟

چندین کار وجود دارد که می توانید قبل از جراحی کشیدن شکم انجام دهید تا خطرات خود را کاهش دهد. در طول مشاوره هر گونه سوال یا ابهامی در مورد مراقبت های اولیه بعد از جراحی دارید بپرسید چرا که رعایت صحیح هر یک از موارد مراقبتی تاثیر بسیاری بر روی میزان موفقیت این عمل جراحی دارد.

سیگار نکشید

افراد سیگاری در طول دوره ترمیم زخم بیشتر در معرض خطر هستند. با وجود چنین برش طولانی برای ایجاد شکم، عاری از دود بودن ضروری است. اگر سیگاری هستید، قبل از جراحی یک ماه سیگار را ترک کنید و احتمال این که زخم در نقاط دیگر باز شود یا مدت زمان بیشتری ترمیم شود، بطور قابل توجهی کمتر است.
در جلسه مشاوره، در مورد تمام داروهایی که مصرف می کنید به جراح خود بگویید. بعضی از آن ها ممکن است در حین جراحی به عوارضی منجر شود، بنابراین یک لیست کامل با دوزهای ذکر شده به همراه داشته باشید. استفاده از داروهای بدون نسخه را فراموش نکنید.

سوالات متداول جراحی تامی تاک

جراحی Tummy tuck یک روش موثر است که پوست و چربی های اشباع و انباشته شده در برابر رژیم های غذایی و ورزش مقاوم هستند از بین می برد. دکتر هادیلو معتقد است که آموزش بیمار در دستیابی به موفق ترین نتایج جراحی تاک شکم کلیدی است. پس یک جراح پلاستیک ماهر است که در مورد آخرین تکنیک های کشیدن شکم بسیار آگاه است. وی از طریق عمل خود در تهران با ارائه خدمات به بیماران از سراسر کشور، وی همیشه در دسترس است تا به هر گونه سوالات یا نگرانی مربوط به روش ابدومینوپلاستی پاسخ دهد. در زیر پاسخ برخی از سوالات متداول در مورد جراحی کشیدن شکم وجود دارد. اگر پرسش دیگری دارید، می توانید در انتهای این مقاله در بخش “دیدگاه” وب سایت با ما در میان بگذارید تا دکتر منصور هادیلو جراح پلاستیک و زیبایی شکم با دانش و دقت بالای که دارد نسبت به پاسخ گویی آن ها در اولین فرصت اقدام کند.

قبل از انجام تامی تاک

نتیجه گیری

جراحی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک یک جراحی زیبایی ظریف است که اگر توسط بهترین جراح ابدومینوپلاستی انجام شود، نتایج بسیار خوب و دائمی خواهد داشت. برای انتخاب یک جراح ابدومینوپلاستی خوب در تهران، حتماً پیش از انجام عمل به خوبی تحقیق و بررسی کنید و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی را برای این عمل انتخاب کنید.

بعد از انجام تامی تاک

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو، فوق تخصص جراحى پلاستيک و زيبايى و عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايی، متولد سال ۱۳۵۲ در تهران است. دکتر هادیلو پس از اخذ مدرک متوسطه از دبیرستان کمال تهران، در دانشگاه ارومیه پذیرفته شد و دوره پزشک عمومی را در این دانشگاه گذراند. سپس موفق به کسب تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شد. دکتر هادیلو مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک را از دانشگاه اصفهان کسب نمود.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

4 دیدگاه ها
 1. ماهیچه های شکم چگونه ترمیم می شود؟

  پاسخ
  • در حین عمل جراح و تیم جراحی از بخیه های دائمی برای سفت شدن عضلات شکم استفاده می کند. این بخیه ها از جنس مخصوصی ساخته شده اند و با گذشت زمان از بین نمی روند (در داخل عضلات شما قرار دارند و قابل مشاهده نیستند).

   پاسخ
 2. اقای دکتر جای جراحی برای همیشه میمونه؟؟

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *