مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دکتر منصور هادیلو » مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت

مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت

لیفت صورت جامع ترین روش برای دستیابی به جوانسازی صورت است. لیفت صورت به جای اینکه بر روی سطح یا “عمیق پوست” مانند درمان های غیرجراحی عمل کند، لایه های زیرین پوست را که از کل ناحیه صورت پشتیبانی می کند، تنظیم می کند. این فرآیند حمایت قابل توجه و طولانی مدتی از پوست را فراهم می کند که با کاهش خطوط، چین و چروک، شلی پوست و نزول بافت نرم، جوانسازی چشمی صورت را ارائه می دهد. با این حال، لیفت صورت یک روش جراحی تهاجمی است که دوره نقاهت قابل توجهی دارد. به این ترتیب شما به عنوان یک بیمار در طول بهبودی مسئولیت های زیادی برای کمک به روند بهبودی، اجتناب از عوارض غیرضروری و اطمینان از دریافت نتایج مورد انتظار خود خواهید داشت. مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت، یک جنبه حیاتی در انجام جراحی لیفت صورت است. همچنین در جراحی لیفت صورت انتخاب یک جراح پلاستیک متخصص واجد شرایط و خبره و بیان شفاف انتظارات از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا بیشتر در مورد مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت بدانید.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت

اگر به خوبی مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت را انجام دهید، می توانید انتظار داشته باشید که از نتایج کامل به سرعت و بدون حادثه لذت ببرید. دستورالعمل‌های زیر می‌توانند در برنامه‌ریزی و آماده‌سازی برای بهبودی به شما کمک کنند، اما نباید جایگزین برنامه بهبودی که با جراح پلاستیک خود صحبت می‌کنید و توصیه‌های خاصی که بعد از جراحی برای شما خواهند داشت، شود. هنگامی که به درستی آماده شوید، می توانید از خطرات جلوگیری کنید و آماده استراحت باشید که می تواند یکی از ضروری ترین اجزای بهبودی باشد.

هزینه لیفت صورت

اهمیت برنامه ریزی برای بهبودی شما

آماده‌سازی کافی برای لیفت صورت می‌تواند به شما کمک کند از خطراتی که نتایج شما را به خطر می‌اندازد اجتناب کنید و می‌تواند به شما آرامش بیشتری بدهد، که منجر به بهبودی می شود و کمک قابل ‌توجهی به روند بهبودی شما دارد. ایجاد یک برنامه بهبودی با جراح پلاستیک متخصص یکی از موضوعاتی است که در طول مشاوره قبل از جراحی مورد بحث قرار می گیرد.

شما باید انتظار داشته باشید که دستورالعمل‌هایی را از جراح پلاستیک متخصص خود دریافت کنید که جزئیات را که در خانه باید رعایت کنید، همراه با موارد خاصی که باید برنامه‌ریزی کنید و هنگام خروج از بیمارستان در خانه آماده کنید، بدانید. اینها شامل بالش و حوله اضافی و وسایل سرگرمی مانند کتاب و فیلم است تا بتوانید راحت استراحت کنید.

از جمله مهم‌ترین چیزهایی که باید همیشه در دسترس داشته باشید، داروهای ضد درد و آنتی‌بیوتیک‌ها و اطلاعات تماس جراح، دفتر او در صورت بودن یک سوال یا نگرانی فوری است. جراح شما باید بیش از حد خوشحال باشد که خود را در طول روند بهبودی در دسترس شما قرار دهد تا به هر گونه سوال یا نگرانی در صورت بروز، پاسخ دهد.

در مورد عمل لیفت سینه بیشتر بدانید.

مواردی که در هفته های اولیه بهبودی باید روی آنها تمرکز کرد

اکنون که تصمیم به جراحی لیفت صورت گرفته اید و قصد برنامه ریزی برای دوران نقاهت پس از جراحی خود دارید، در اینجا چندین فاکتور وجود دارد که باید در هر مرحله از دوران نقاهت لیفت صورت در نظر بگیرید.

نگرانی های هفته اول

بلافاصله پس از جراحی، تمرکز اصلی شما باید استراحت کافی باشد. شما نباید برای کار کردن برنامه ریزی کنید یا مسئولیت مراقبت از کودک یا کارهای خانه را بر عهده بگیرید. فعالیت های استرس زا یا شدید می تواند فشار خون شما را افزایش دهد و بر نتایج شما تأثیر منفی بگذارد. داروهای ضد درد نیز احتمالاً با کارهایی مانند رانندگی یا آشپزی تداخل خواهند داشت. برنامه‌ریزی کنید که دوستان یا عزیزان مورد اعتماد شما در انجام این کارها در خانه به شما کمک کنند یا وعده‌های غذایی را از قبل آماده کنید تا مجبور نباشید خانه را ترک کنید یا در آشپزخانه کار کنید.

همچنین، برای کاهش تورم و درد، با سر بالا استراحت کنید و در طول روز پیاده‌روی کوتاهی انجام دهید تا جریان خون سالم داشته باشید. همچنین می توانید از کمپرس سرد برای کمک به کاهش تورم و ناراحتی که در این مدت احساس خواهید کرد استفاده کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا نگرانی در مورد علائم خود در تماس با جراح پلاستیک متخصص خود تردید نکنید. این شاید مهمترین مرحله بهبودی شما باشد.

بهترین دکتر لیفت صورت

نگرانی در طول دو هفته اول

با نزدیک شدن به ده روز بعد از جراحی، ممکن است احساس کنید آماده بازگشت به کار و از سرگیری برخی فعالیت های سبک تر هستید. در حالی که علائم جراحی، مانند قرمزی و تورم، ممکن است فروکش کرده باشند، شما همچنان باید با دقت به احساس خود توجه کنید تا مطمئن شوید که بیش از حد از خود کار نمی کشید یا خود را خسته نمی کنید، زیرا این امر می تواند بهبودی شما را به تاخیر بیندازد. همچنین باید قبل از بازگشت به محل کار با جراح خود مشورت کنید تا از آمادگی خود مطمئن شوید. در حالی که ممکن است هنوز علائمی را از جراحی خود احساس کنید، مانند سفتی در اطراف برش ها و تورم و درد خفیف، این لزوماً به شما نشان نمی دهد که باید به محدود کردن فعالیت های خود ادامه دهید.

در طول این دو هفته مصرف سیگار و مشروبات الکلی ممنوع است و منجر به کند شدن روند بهبود شما می شود.

در مورد ماموپلاستی بیشتر بدانید.

نگرانی های بعد از چهار هفته

در این زمان احتمالاً احساس خواهید کرد که آماده به اشتراک گذاشتن ظاهر جدید خود هستید. در صورت استفاده از آرایش، می توانید به راحتی هر گونه علائم باقی مانده از جراحی را پنهان کنید، تورم و قرمزی و کبودی شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. در این زمان، می توانید واقعاً از نتایج خود لذت ببرید. همچنین می‌توانید فعالیت‌های سخت‌تر مانند برنامه ورزشی خود را از سر بگیرید. با این حال، ابتدا باید از پزشک خود تأییدیه بگیرید.

در طول این مرحله، همچنان باید اقدامات احتیاطی متعددی برای محافظت از برش‌های خود انجام دهید، که شامل تمیز نگه داشتن محل برش‌ها و همچنین استفاده از کرم ضد آفتاب در زمان قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای جلوگیری از تغییر رنگ دائمی بافت زخم حساس است. شما هنوز در مرحله چهار تا شش هفته ای در حال بهبودی خواهید بود، بنابراین برای شما حیاتی است که نواحی جراحی خود را برای هر گونه علائمی که ممکن است غیرمعمول یا مهم به نظر می رسد نظارت کنید و فوراً با جراح پلاستیک متخصص خود تماس بگیرید.

در مورد جراحی همزمان بینی و پلک بیشتر بدانید.

کلام آخر

جراحی لیفت صورت یکی از جراحی های بسیار شایع در میان زنان و مردان می باشد. اگر به تازگی تصمیم گرفته اید که جراحی لیفت صورت انجام دهید، ضروری است که در مورد مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت اطلاعات جامع و کاملی داشته باشید و تمام تلاش خود را داشته باشید که با انجام درست آنها سریعتر به زندگی عادی خود بازگردید و از داشتن ظاهر زیبا لذت ببرید.

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو، فوق تخصص جراحى پلاستيک و زيبايى و عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايی، متولد سال ۱۳۵۲ در تهران است. دکتر هادیلو پس از اخذ مدرک متوسطه از دبیرستان کمال تهران، در دانشگاه ارومیه پذیرفته شد و دوره پزشک عمومی را در این دانشگاه گذراند. سپس موفق به کسب تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شد. دکتر هادیلو مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک را از دانشگاه اصفهان کسب نمود.

مقالات مرتبط

روش های لیفت ابرو

روش های لیفت ابرو

داشتن ابروهایی زیبا و خوش فرم نقش مهمی در زیبایی چهره ی افراد دارد. بسیاری از افراد هستند که به...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *